طراحی اپلیکیشن | بررسی مزایا، قیمت و انواع ساخت اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن

وارد شدن تلفن‌های هوشمند به زندگی ما و طراحی اپلیکیشن های کاربردی، تغییرات فراوانی را در نحوه‌ی انجام کارها ایجاد کرده است. به‌طوری که دیگر می‌توان استفاده از اپلیکیشن‌ها را یکی از فعالیت‌های روزانه‌ی همه دانست. از اپلیکیشن‌های بازی وخدمات گرفته، تا ‌ده‌ها برنامه‌های کاربردی و فروشگاهی دیگر را می‌توان در تلفن همراه هر کسی دید.

از این روست که طراحی اپلیکیشن روزبه‌روز بدل به خدمتی مفیدتر و ضروری‌تر می‌شود. چه در حال ارائه‌ی خدماتی خاص هستید و چه فعالیت‌تان مربوط به حوزه‌ی فروش می‌شود، بهره‌مندی از اپلیکیشن یکی از راه‌هایی‌ست که شما را در رشد و موفقیت بیشتر همراهی خواهد کرد.

طراحی اپلیکیشن یکی از راه‌های ارائه آسان سرویس به مشتریان است. اپلیکیشن‌ها می‌توانند دسترسی مشتریان و مخاطبین به شما را بیش از هر راه کار دیگری تسهیل کنند. به همین خاطر از اهمیت و جایگاه زیادی برخوردارند. هر چه سرعت و سهولت دسترسی به خدمات شما بیشتر باشد مشتریان بیشتری نیز خواهید داشت. برای پیشی گرفتن در رقابت نیز وجود اپلیکیشن الزامی خواهد بود. ما در وب‌تب بر اساس سیستم‌ عامل‌های مختلف و یا بر اساس نوع شغل شما می‌توانیم اپلیکیشن‌های مورد نظرتان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با حداقل هزینه طراحی کنیم. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق تماس تلفنی، واتساپ و یا بخش رزرو وقت مشاوره در سایت با ما در تماس باشید.

بیایید نگاهی به انواع اپلیکیشن و کاربردهای آن‌ها داشته باشیم، تا گستردگی این ابزار را در زندگی روزمره افراد درک کنیم.

طراحی اپلیکیشن، چرا و به چه دلیل؟

همان‌طور که می‌بینید گستردگی بسیاری در کاربردهای اپلیکیشن‌ها مشاهده می‌شود. از این رو می‌توان دلایل زیر را در ضرورت استفاده از اپلیکیشن‌ها برشمرد:

 • ارتباط بهتر و سریع‌تر بین مشتری و شما
 • امکان جذب مشتریان بیشتر
 • جذابیت بیشتر خدمات شما برای مشتریان و کاربران
 • استفاده از تکنولوژی‌های روز و جا نماندن از رقبا
طراحی اپلیکیشن، چرا و به چه دلیل؟

منظور از اپلیکیشن چیست؟

به نرم افزارهایی که در فضای دیجیتال به در انجام برخی کارها کمک می‌کنند، اپلیکیشن گفته می‌شود. با توجه به ماهیت اپلیکیشن‌ها،  انواع مختلفی از آ‌ن‌ها روی سیستم‌های هوشمند قابل نصب و اجراست. برخی از انواع اپلیکیشن‌ها عبارتند از:

 • برنامه‌های آب و هوا
 • آشپزی
 • آموزشی
 • امور مالی
 • پزشکی
 • خرید
 • سبک زندگی
 • سفر
 • عکاسی
 • کودک

البته تنوع اپلیکیشن‌ها بسیار بیشتر از این تعداد است و به دلیل کاربردی بودن آن‌ها طرفداران زیادی نیز دارند.

مزایای طراحی اپلیکیشن

در زیر برخی از مزایای ساختن برنامه موبایل را مطالعه می‌کنید:

 • کاربری آسان و سریع
 • دسترسی برای همه
 • امکان تبلیغات خلاقانه‌تر
 • ارائه‌ی محتواهای مختلف و تاثیرگذار
 • امکان دریافت بازخورد موثرتر
 • جذب مشتری و جامعه‌ی آماری ثابت
 • شناخت بیشتر مشتریان

طراحی اپلیکیشن اندروید

یکی از تقسیم‌بندی‌های مهم در طراحی اپلیکیشن، توجه به سیستم عامل اسمارت‌فون‌هاست. اپلیکیشن‌های اندروید از این رو مهم هستند که بسیاری از تلفن‌های هوشمند از این سیستم عامل بهره می‌برند. به همین دلیل اپلیکیشن‌هایی که برای این سیستم طراحی می‌شوند، در دسترس جامعه‌ی آماری بالایی هستند.

پلتفرم‌های فراوانی برای دانلود این اپلیکیشن‌ها وجود دارد. پس از ساخت برنامه موبایل می‌توان آن را بر روی پلتفرم‌هایی هم‌چون پلی‌استور (Play Store)، بازار و … قرار داد. اگر مایل به طراحی اپلیکیشن اندروید هستید، برای اطلاعات بیشتر روی لینک پایین کلیک کنید.

طراحی اپلیکیشن ios

تلفن‌های همراه اپل از سیستم عامل iOS بهره می‌برند. از آن‌جایی که محبوبیت دستگاه‌های این کمپانی به‌طور پیوسته در حالافزایش است، طراحی اپلیکیشن برای این سیستم عامل نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

در واقع اگر خود را به اندروید محدود کنید، ممکن است بخش مهمی از مشتریان بالقوه و دست‌ودل‌باز خود را از دست دهید. اگر طراحی اپلیکیشن IOS را برای خود الزامی می دانید، وارد لینک زیر شوید.

طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

یکی از اشکال مهم اپلیکیشن، نوع فروشگاهی آن است. در سال‌های اخیر تمایل افراد به خرید اینترنتی بسیار زیاد شده است. افراد معمولاً برای خرید به سایت‌های فروشگاهی مراجعه می‌کنند. اما نکته‌ی حائز اهمیت کاربرد راحت‌تر اپلیکیشن در مقابل سایت است.

از این رو می‌توان طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را ضامن افزایش فروش و جذب مشتری بیشتر دانست. 

پلتفرم‌های فراوانی برای دانلود این اپلیکیشن‌ها وجود دارد. پس از ساخت برنامه موبایل می‌توان آن را بر روی پلتفرم‌هایی هم‌چون پلی‌استور (Play Store)، بازار و … قرار داد. اگر مایل به طراحی اپلیکیشن اندروید هستید، برای اطلاعات بیشتر روی لینک پایین کلیک کنید.

قیمت طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

برای طراحی اپلیکیشن فروشگاهی باید به‌نکات متعددی توجه داشته باشید. این نکات و آن‌چه از یک اپلیکیشن می‌خواهید، تعیین‌کننده قیمت تمام‌شده‌ی ساخت اپلیکیشن خواهند بود. در زیر برخی از امکاناتی را که در یک اپلیکیشن فروشگاهی می‌تواند بر قیمت تاثیر بگذارد را معرفی می‌کنیم.

 • نوع و تعداد محصولات
 • روش پرداخت و نیاز به اتصال درگاه پرداخت
 • امکانات مختلف دسته‌بندی محصولات
 • تبلیغات و معرفی محصولات مشابه

هدف اصلی از طراحی اپلیکیشن‌ها چیست؟

استفاده از سخت افزار برای تحقق اهداف نرم افزاری از اهداف اصلی این برنامه‌ها به شمار می‌رود. به بیان ساده‌تر از اپلیکیشن‌ها برای برطرف کردن یک نیاز موجود در جامعه استفاده می‌شود. شیوه پاسخگویی به این نیاز هم از طریق نرم افزار و سخت افزارهای دیجیتالی خواهد بود. در شرکت وب‌تب ما روی سه سیستم عامل اندروید، آی‌او‌اس و وب‌اپلیکشن کار می‌کنیم. هر کدام از این سه سیستم مشخصات و کاربردهای خاص خود را دارند که متناسب با هدف شما از طراحی اپلیکشین انتخاب می‌شوند.

مراحل مختلف طراحی اپلیکیشن چیست؟

اصول و استانداردهایی برای ایجاد اصولی و درست اپلیکیشن‌ها وجود دارد. رعایت این مراحل برای یک طراحی دقیق وکارآمد ضروری است در این بخش به این مراحل مهم و اصول الزامی اشاره خواهیم کرد.  اپلیکشین‌ها در 8 گام اصلی طراحی و ایجاد می‌شوند اعم از:

1- نیازسنجی

برای گام اول درک نیاز مشتری و یا مشکلی که باید مرتفع گردد لازم و ضروری است. راهی برای رفع نیاز ارائه دهید که بازدهی بالا داشته باشد. توجه داشته باشید بدون نیاز سنجی اصولی هیچ طرح و پلنی با موفقیت همراه نمی‌شود.

2- تعیین جامعه هدف

مشخص نمودن جامعه هدف کمک زیادی به عملکرد درست بازاریابی و ساخت اپلیکیشن می‌کند. بدون تعیین بازار هدف بقیه اقدامات بیهوده خواهد شد. مشخصات کاملی از جامعه هدف موردنظر خود تعیین کنید. سن و جنسیت و پلتفورم‌های مورد علاقه آن‌ها از داده‌های اصلی و مهمی است. هر چه داده‌های جمع آوری شده بیشتر و دقیق‌تر نتیجه ایجاد اپلیکیشن موفقیت آمیز تر خواهد بود.

3- مدل و شیوه‌ی کسب درآمد

اپلیکیشنی که طراحی می‌کنید به چه روشی قرار است درآمد زایی داشته باشد؟ تعیین روش کسب درآمد در طراحی اپلیکیشن از اهمیت زیادی برخوردار است. امروزه چندین شیوه مرسوم برای کسب درآمد از اپلیکیشن‌ها وجود دارد که شامل:

 • اپلیکیشن‌های پولی
 • اپلیکیشن‌هایی با پرداخت‌های درون برنامه
 • اپلیکیشن‌های تبلیغاتی
 • اپلیکیشن‌هایی با پرداخت حق دانلود

بازار هدف در تعیین شیوه درآمد زایی از اهمیت بالایی برخوردار است. از طرفی مسائل مالی در توسعه اپلیکیشن و بازاریابی‌ها از اهیمت زیادی برخوردار است.

4- طراحی اپلیکیشن

بعد از اینکه سه مرحله‌ی اصلی از کار انجام و تائید شد نوبت به طراحی کردن اپلیکیشن می‌رسد. در این مرحله از کار اگر خودتان از دانش لازم برای طراحی کردن و ایجاد اپلیکیشن برخوردار نیستید بهتر است تا کا را به اصطلاح برون سپاری نمایید.

5- گسترش نمونه اولیه

توسعه دادن نمونه‌های اولیه بسیار حائز اهمیت است. زیرا با این کار ایده خود را به برنامه‌ای بدل می‌کنید که قابل پیاده سازی است. دقت کنید وجود یک نسخه اولیه در کشف باگ‌های امنیتی از اهمیت زیادی برخوردار است. ایرادات امنیتی نیز در نسخه‌های اولیه آشکار خواهد شد. بنابراین این مرحله از کار را هرگز حذف نکنید.

6- تحلیل و آنالیز اپلیکیشن‌های رقیب

برای آنالیز رقبا نیاز به بررسی اپلیکیشن‌هایی است که ایجاد کرده‌اند. استفاده از ابزارهای تخصصی در این تحلیل بسیار مهم و موثر است.

7- تست بتا

در این تست شما این امکان را پیدا خواهید کرد که از بازار هدف خود بازخورد دریافت نمایید. این بازخوردهای اولیه نیز از سطح اهمیت زیادی برخوردارند. ریسک کار با توجه به این بازخوردها کاهش قابل ملاحظه‌ای پیدا می‌کند. اما پیش از اقدام به تست بتا چند نکته را در نظر داشته باشید:

 • شناسایی بتا تسترها را فراموش نکنید. این ابزارها به شما در تحلیل‌های درست از بازار هدف کمک زیادی می‌کند.
 • رفع ایرادات نیز در نظر گرفته شود. قبل از اینکه بتا تست را انجام دهید از تست آلفا برای یافتن ایرادات احتمالی استفاده کنید. اجرای روان اپلیکیشن در پلتفورم‌های مختلف اهمیت زیادی دارد.
 • بازخوردها را مورد توجه زیادی قرار دهید. هدف اصلی از انجام دادن بتا تست دریافت بازخورد از کاربران شما است. این بازخوردها می‌توانند مانند یک چراغ راه را برای شما روشن کنند.

8- دیباگ و نشر اپلیکیشن

بعد از اینکه تمام مراحل فوق با دقت مورد بررسی قرار گرفت و انجام شد نوبت به انتشار اپلیکیشن می‌رسد. البته به یاد داشته باشید که انتشار اپلیکیشن به معنای پایان راه نیست. همیشه با آپدیت‌های جدید برای بهتر شدن سطح اپلیکیشن تلاش کنید.

ساخت اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

یکی از اپلیکیشن‌های بسیار پرطرفدار در این روزها، تاکسی اینترنتی است. هزینه‌ی ارزان سفر، راحتی، دسترسی بهتر و … از جمله عواملی هستند که سبب محبوبیت این اپلیکیشن‌ها شده‌اند.این اپلیکیشن‌ها هم برای رانندگان و هم برای مسافران طراحی می‌شوند. در زیر عواملی را که بر قیمت ساخت این نوع اپلیکیشن تاثیر می‌گذارند بررسی می‌کنیم.

ساخت اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

قیمت اپلیکیشن تاکسی اینترنتی

قیمت طراحی اپلیکیشن تاکسی یاب یا تاکسی اینترنتی، رابطه‌ی مستقیمی با خدماتی دارد که در اپلیکیشن ارائه می‌کنید. برخی از این خدمات عبارتند از:

 

 • امکان واریز کرایه به‌صورت آنلاین
 • امکان درخواست سرویس برای دوستان و دیگر افراد
 • قابلیت انتخاب آسان مبدا و مقصد بر روی نقشه
 • امکان انتخاب جنسیت راننده و نوع وسیله‌ی نقلیه
 • وجود کدهای تخفیف

 

طراحی اپلیکیشن املاک

بسیاری از افراد و به‌ویژه مستاجرین، همواره فصلی از سال را به‌عنوان بدترین زمان زندگی خود می‌شناسند. چرا که جست‌وجو برای خانه‌ی جدید و سر زدن به دفاتر مشاور املاک، کاری بس زمان‌بر و خسته‌کننده است. علاوه بر این افراد، بسیاری از کسانی که به‌دنبال خرید و خانه و املاک هستند، با داشتن اپلیکیشنی با کاربری آسان به‌راحتی به‌سمت شما سوق داده می‌شوند.

طراحی اپلیکیشن املاک

قیمت طراحی اپلیکیشن املاک

اگر در زمینه‌ی خدمات املاک فعالیت دارید، حتماً دیده‌اید که در سال‌های اخیر افراد اغلب در سایت‌های ثبت آگهی و مشاوره املاک‌های اینترنتی به‌دنبال ملک هستند. این موضوع ممکن است میزان مراجعه به شما را به‌شدت تحت تاثیر قرار داده باشد.هم‌چنین اگر یک سایت فعال در این زمینه داشته باشید، رقبای زیادی را باید در کنار خود تحمل کنید. همه‌ی این‌ها باعث می‌شوند برای موفقیت هزینه‌ی تبلیغات و دیگر هزینه‌های جاری شما افزایش یابند. در حالی که شاید بازخورد کافی دریافت نکنید.

با توجه به این شرایط بی‌شک هزینه طراحی اپلیکیشن املاک، به‌عنوان یک سرمایه‌گذاری پربازده تلقی می‌شود.

ساخت اپلیکیشن خدماتی

شرکت‌های خدماتی بسیاری این روزها از طریق سایت و اپلیکیشن با مشتریان خود ارتباط برقرار می‌کنند. این شرکت‌ها معمولاً خدماتی از قبیل موارد زیر ارائه می‌کنند:

 • خدمات نظافت
 • خدمات تاسیسات و تعمیرات
 • خدمات باغبانی
 • و …

قیمت طراحی اپلیکیشن خدماتی

با توجه به‌نوع اپلیکیشن و مدل فعالیت شما قیمت طراحی این اپلیکیشن متفاوت خواهد بود. شما می‌توانید فضایی را برای مجریان و استادکارها فراهم کنید تا با پرداخت هزینه‌ای به‌شما، در معرض استخدام مشتریان قرار بگیرند. هم‌چنین ممکن است شما خود یک شرکت خدمات باشید و بخواهید از اپلیکیشن برای جذب مشتری و تبلیغ و دریافت بازخورد بهره ببرید. امکانات بیشتر، قیمت بیشتر را در پی دارد. برخی از امکانات این نوع اپلیکیشن عبارتند از:

 • امکان یافتن مجریان مختلف
 • امکان امتیازدهی و ثبت نظر درباره‌ی پروژه‌ی انجام شده
 • تبلیغ برخی از مجریان
 • درگاه پرداخت آنلاین
 • دسته‌بندی افراد به سطوح حرفه‌ای مختلف
 • و …

طراحی اپلیکیشن آگهی

در گذشته آگهی‌ها و تبلیغات چاپی و حتی استفاده از بیلبوردها طرفداران بسیاری داشتند. اما از زمانی که پای بسیاری از کاربران به سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های اجتماعی باز شده است، خیلی عظیمی از تبلیغات را در این حوزه مشاهده می‌کنیم.شما می‌توانید نمونه‌های موفقی هم‌چون سایت‌های دیوار و شیپور را در این حوزه مشاهده کنید. این سایت‌ها هم‌اکنون بخش قابل توجهی از مخاطبان خود را از طریق اپلیکیشن خود جذب می‌کنند.

طراحی اپلیکیشن آگهی

قیمت طراحی اپلیکیشن آگهی

هر چه دسته‌بندی‌های جزئی‌تر و امکان درج آگهی‌ها با جزئیات بیشتری را فراهم کنید، کیفیت کارتان بالاتر خواهد رفت. این موضوع سبب می‌شود افراد بتوانند آگهی‌های دقیقی را در زمینه فروش محصولات مختلفی از جمله محصولات کشاورزی و باغداری، تجهیزات الکتریکی، رایانه‌ای، نرم‌افزاری، وسایل نقلیه، لوازم خانگی و … در اپلیکیشن‌تان ثبت کنند.گسترده‌تر بودن دامنه‌ی اپلیکیشن به‌معنای بالاتر رفتن حجم کار از نظر رابط کاربری و هم‌چنین برنامه‌نویسی آن است. همین موضوع می‌توانید بر قیمت تمام شده‌ی کار تاثیر بگذارد.

طراحی اپلیکیشن شرکتی

با طراحی اپلیکیشن برای شرکت خود از مزایای زیر بهره‌مند شوید.

 • مدیریت بهتر کارکنان
 • ایجاد فضایی برای خبررسانی و دریافت بازخورد از کارکنان
 • ارتباط بهتر با مشتریان
 • معرفی طرح‌ها و محصولات و خدمات جدید در کم‌ترین زمان
 • پاسخ به سوالات متداول مشتریان
 • ارائه‌ی محتواهای تصویری و متنی برای معرفی بیشتر شرکت
طراحی اپلیکیشن شرکتی

قیمت طراحی اپلیکیشن شرکتی

بسته به‌نوع فعالیتی که می‌خواهید در اپلیکیشن داشته باشید، هزینه‌ی طراحی آن متفاوت خواهد بود. هزینه‌ی طراحی این نوع اپلیکیشن بیشتر صرف برنامه‌نویسی و ایجاد صفحات مختلف در آن می‌شود. دسترسی به بانک‌های اطلاعاتی و به‌روزرسانی اخبار و اطلاعات دیگر موضوع مهم در یک برنامه‌ی موبایل شرکتی است.

ساخت اپلیکیشن آموزشی

آموزش‌های آنلاین در حوزه‌های علمی و هنری متنوعی در بستر اینترنت انجام می‌شوند. یکی از ابزارهایی که می‌توانید برای این منظور از آن بهره ببرید، اپلیکیشن آموزشی است. این اپلیکیشن می‌تواند به یکی یا هر دو شکل زیر طراحی شود:

 • آموزش آنلاین
 • آموزش آفلاین

قیمت طراحی اپلیکیشن آموزشی

با توجه به نوع آموزش و قابلیت‌های مختلف آن، می‌توان هزینه ساخت اپلیکیشن آموزشی را تخمین زد. امکاناتی که می‌توانید در این ابزار در اختیار داشته باشید شامل گزینه‌هایی هم‌چون موارد زیر می‌شوند:

 • امکان اجرای کلاس‌های مختلف هم‌زمان
 • امکان شرکت افراد در کلاس‌های متعدد
 • ایجاد حساب کاربری و برای شرکت‌کنندگان
 • امکان یا عدم امکان دانلود فایل‌ها
 • وجود بخش نظرسنجی و سوالات متداول
 • ایجاد بخش‌های مجزای رایگان و پولی

ساخت اپلیکیشن حسابداری

اپلیکیشن‌های حسابداری کمک فراوانی به‌مدیریت مالی می‌کنند. مزیت این اپلیکیشن‌ها کاربری آسان آن‌ها و امکان استفاده توسط افراد مبتدی است. به‌گونه‌ای که افراد زیادی برای مدیریت دخل و خرج و حساب‌های بانکی خود از این اَپ‌ها استفاده می‌کنند.

قیمت طراحی اپلیکیشن حسابداری

امکاناتی که وجود یا عدم وجود آن‌ها می‌تواند باعث بیشتر یا کم‌تر شدن قیمت ساخت برنامه موبایل حسابداری شود را در زیر می‌بینید:

 • امکان استفاده‌ی چند نفر از یک حساب کاربری
 • وجود بخش‌های مختلف ورودی و خروجی هزینه
 • امکان انتخاب جزئیات مختلف برای درآمدها و خرج‌کردها
 • اتصال به درگاه بانکی و مشاهده‌ی مستقیم موجودی و تراکنش‌ها

اپلیکیشن‌های حسابداری کمک فراوانی به‌مدیریت مالی می‌کنند. مزیت این اپلیکیشن‌ها کاربری آسان آن‌ها و امکان استفاده توسط افراد مبتدی است. به‌گونه‌ای که افراد زیادی برای مدیریت دخل و خرج و حساب‌های بانکی خود از این اَپ‌ها استفاده می‌کنند.

طراحی اپلیکیشن مذهبی

کسانی که به فعالیت‌های مذهبی و دعا و … علاقه دارند، معمولاً به‌دنبال اپلیکیشن‌های کاربردی در این زمینه می‌گردند. این نوع اپلیکیشن‌ها معمولاً از سوی هیئت‌ها، حسینیه‌ها و موسسه‌های فرهنگی مذهبی ارائه می‌شوند.امکان استفاده از این اپلیکیشن‌ها در شب‌های خاص و کاربرد روزانه در خواندن و گوش دادن به دعاها و قرآن و … سبب افزایش طرفداران آن‌ها شده است.

قیمت طراحی اپلیکیشن مذهبی

هر چه گستردگی محتوا و امکان ثبت وقایع و خصوصی‌سازی این نوع اپلیکیشن بیشتر باشد، کار و انرژی بیشتری برای طراحی آن صرف خواهد شد. همین موضوع باعث می‌شود هزینه‌ی ساخت این اپلیکیشن به این قابلیت‌ها وابسته باشد.از جمله امکاناتی که در طراحی این نمونه می‌توانید به آن‌ها فکر کنید می‌تواند به موارد زیر اشاره کرد:

 • وجود دعاهای مختلف
 • وجود متون قرآن و دعا
 • امکان اجرای صوتی و یا تصویری قرآن و دعا
 • وجود بخش‌های عزاداری و …
 • دعاهای مخصوص روزهای خاص
 • دسترسی به سخنرانی‌ها و …
 • امکان آپدیت و افزوده شدن محتواها

طراحی اپلیکیشن خبری

دسترسی آسان به خبر، خواسته‌ی اغلب افراد جامعه است. از طرفی شبکه‌های اجتماعی سبب شده‌اند و خبرها بدون منبع معتبر و با کم‌ترین راستی‌سنجی منعکس شوند. وجود یک اپلیکیشن خبری می‌تواند نیاز افراد را به مطالعه و دنبال کردن اخبار دقیق و درست برطرف کند.

طراحی اپلیکیشن خبری

قیمت طراحی اپلیکیشن خبری

اپلیکیشن خبری نیاز به مدیریت همه‌روزه و آپدیت هرلحظه‌ای دارد. افزودن خبرهای جدید فعالیتی‌ست که باید به‌صورت روزانه در این اپلیکیشن انجام شود. لذا قیمت طراحی و مدیریت آن با بسیاری از اپلیکیشن‌ها متفاوت است. امکانات مهم این اپلیکیشن عبارتند از:

 • وجود بخش‌های مختلف خبری (ورزشی، سیاسی، علمی و …)
 • امکان ثبت نظر توسط کاربران
 • امکان دنبال کردن خبرهایی خاص از سوی کاربران
 • وجود قابلیت اعلان (Notification)
 • امکان ذخیره و ارسال خبرها
 • و …

ساخت اپلیکیشن سفارش غذا

شما به دو شکل می‌توانید در زمینه‌ی صنعت غذا، از طریق ساخت برنامه موبایل فعالیت کنید. ممکن است شما یک رستوران، فست‌فود و … داشته باشید. در این صورت دیگر به‌جای سفارش تلفنی، مشتریان شما به‌راحتی و به‌طور دقیق می‌توانند سفارش خود را ثبت کنند.هم‌چنین شما می‌توانید یک بانک اطلاعات در زمینه‌ی سفارش غذا در اختیار کاربر قرار دهید.

قیمت طراحی اپلیکیشن سفارش غذا

امکاناتی هم‌چون ایجاد حساب کاربری و دریافت کد اشتراک می‌توانند هزینه‌ی طراحی را بالاتر ببرد، اما این موضوع سبب بهبود کاربری اپلیکیشن نیز خواهد شد.دسته‌بندی غذاها، امکان آپدیت غذا و افزودن غذاهای جدید، نمایش آماده بودن یا نبودن هر غذا، زمان آماده‌سازی و … از امکاناتی هستند که بر قیمت تمام‌شده‌ی کار تاثیر می‌گذارند.

طراحی اپلیکیشن پزشکی

با طراحی اپلیکیشن پزشکی می‌توان شمار زیادی از خدمات را به صورت آنلاین ارائه داد. داروخانه‌ها، مطب‌های پزشکی، پزشکان متخصص، بیمارستان‌ها یا کلینیک‌ها و … همه برای بهبود روند کارهای خود و تسریع پیشرفت در دنیای دیجیتال امروز نیاز به طراحی اپلیکیشن پزشکی دارند. به این صورت شما همواره در کنار بیماران خود خواهید بود و در انتخاب پزشک، نوبت گرفتن، هدایت بیماران و خدماتی از این دست همواره گزینه اول آن‌ها خواهید بود. به این ترتیب آن‌ها احساس وفاداری و احساس نزدیکی بیشتری با فعالیت شما خواهند داشت. از طرف دیگر وجود اپلیکیشن پزشکی باعث می‌شود تا افراد بیشتری با کار شما آشنا شده و این ترتیب بازار کارتان رونق بیشتری پیدا کند.

طراحی اپلیکیشن گردشگری

وجود انواع برنامه‌های موبایل باعث شده تا صنعت گردشگری پیشرفت بسیاری را تجربه کنید. در این بین گردشگران همیشه به دنبال راه‌های ساده‌تر برای دسترسی به اطلاعات گوناگون برای سفرشان هستند. بنابراین برای کسب‌وکارهایی مانند هتل‌ها، رستوران‌ها، آژانس‌های گردشگری، موزه‌ها، تورهای مسافرتی و … ضرورت طراحی اپلیکیشن گردشگری برای پیشی گرفتن و بهتر دیده شدن در این عرصه یک ضرورت محسوب می‌شود. امروزه دیگر گردشگران برای یافتن مسیر، رزرو اتاق، آشنایی با فرهنگ مقصد، آشنایی با مکان‌های گردشگری و موارد دیگر تنها به موبایل خود مراجعه می‌کنند و به این صورت در زمان و هزینه خود صرفه‌جویی می‌کنند.

توجهات لازم در طراحی اپلیکیشن چیست؟

برای به دست آوردن موفقیت در طراحی یک اپلیکیشن کاربردی باید نکاتی را مورد توجه قرار داد. این توجهات عبارتند از:

1- ارتباط کاربری آسان

این نکته که مخاطب بتواند به راحتی از اپلیکیشن استفاده کند اهمیت زیادی دارد. اگر این موضوع در طراحی‌ها در نظر گرفته نشود اپلیکیشن توفیقی پیدا نخواهد کرد. مردم از اپلیکیشن‌هایی که با آن راحت نباشند استفاده نمی‌کنند.

2- داشتن حجم مناسب

میزان حجم در اپلیکیشن‌ها از مواردی است که باید به آن دقت کرد. حجم بالا به معنای سرعت پایین لود و. کار با آن‌ها است. همچنین فضای بیشتری در حافظه را اشغال کرده و ممکن است کاربران آن را نصب نکنند.

3- کاربرد مطلوب

در زمینه اپلیکیشن‌ها رقابت سنگینی بین شرکت‌ها وجود دارد. پس هر چقدر یک اپلیکیشن کاربرد بیشتری داشته باشد و از امکانات بهتری برخوردار باشد شانس بیشتری دارد. طراحی اپلیکیشن باید به گونه ای باشد که در بین رقبا حرفی برای گفتن داشته باشد.

4- انجام به روز رسانی

برای بقا و ماندگاری یک اپلیکیشن بهتر است تا به صورت دوره‌ای به روز رسانی گردد. این امر موجب می‌شود تا تطابق بیشتری با نیازهای جدید کاربران پیدا کند. به ویژه اگر یک اپلیکیشن محتوا محور دارید این نیاز را جدی بگیرید.

قیمت طراحی اپلیکیشن

با توجه به‌مطالبی که در بخش‌های قبل ارائه شد، قیمت طراحی اپلیکیشن به عوامل بسیاری وابسته است. این عوامل عبارتند از:

 • امکانات هر چه بیشتر
 • کیفیت رابط کاربری و جذابیت بالای محیط اپلیکیشن
 • تجربه‌ی کاربری آسان و آموزش سریع
 • پشتیبانی

این‌که می‌خواهید برای ساخت برنامه موبایل چه میزان هزینه کنید به برنامه‌ریزی و نیاز شما وابسته است.

اهمیت UX , UI در طراحی اپلیکیشن

هر چه UI یک اپلیکیشن با کیفیت‌تر باشد، کاربر تجربه‌ی بهتری را از کار با اپلیکیشن خواهد داشت. چنین شرایطی کاربر را مجاب به استفاده‌ی بیشتر از اپلیکیشن و پیشنهاد آن به‌دیگران خواهد کرد.

کیفیت بالای UX نیز ضامن آموزش سریع و کار آسان با اپلیکیشن است. اگر کار با برنامه موبایل شما پیچیده باشد ممکن است کاربر را آزرده کرده و او را به‌دنبال یافتن راه‌های آسان‌تری بفرستند.

به این دلایل طراحی اپ خود را به وب تب بسپارید.

 • تجربه‌ی کاری بالا در زمینه‌ی ساخت اپلیکیشن‌های مختلف وب تب را به یکی از خوش‌سابقه‌ترین تیم‌های طراحی اپلیکیشن بدل کرده است. به جرات می‌توان گفت با سطح مهارت و خوش‌ذوقی گرافیست‌های وب تب، به‌راحتی می‌توان ساخت برنامه‌های کاربردی و زیبای موبایل توسط این تیم را درک کرد.هم‌چنین سطح دانش بالای برنامه‌نویسی متخصصین این تیم باعث شده است اپلیکیشن‌های طراحی شده، از تجربه‌ی کاربری بی‌نظیری برخوردار باشند.علاوه بر این‌ها، قیمت مناسب دیگر دلیلی‌ست که بسیاری از متقاضیان ساخت برنامه موبایل ، وب تب را به‌عنوان اولین انتخاب خود معرفی کرده‌اند.
 • طراحی اپلیکشن‌ها برای سهولت دسترسی مشتریان شما به خدمات و محصولات شما از اهمیت بالایی برخوردار است. رقبای زیادی در زمینه کاری شما در حال جذب مشتری‌ها و کسب درآمد هستند. پس برای رقابت با دیگر شرکت‌ها از تمام خود استفاده کنید. اپلیکیشن‌ها بخش مهمی از این توان و ظرفیت رقابت است. همچنین کمک گرفتن از گروه‌های حرفه‌ای مانند وب‌ تب در این زمینه کمک زیادی به طراحی اصولی و حرفه‌ای اپلیکیشن خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و روزو وقت مشاوره رایگان همین حالا اقدام کنید.

سوالات متداول

نحوه‌ی عقد قرارداد و پرداخت هزینه به چه صورت است؟

جواب کلی برای نحوه عقد قرارداد وجود ندارد. بستگی به حجم و اندازه پروژه و ویژگی های مربوطه می باشد.

اهمیت اپلیکیشن در چیست؟

طراحی و ایجاد یک اپلیکیشن در واقع یک راه میانبر برای دریافت خدمات و محصولات شما است. امروزه بیشتر شرکت‌ها در کنار داشتن وب سایت یک اپلیکیشن نیز طراحی و در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

آیا با وجود سایت باز هم به اپلیکیشن نیاز داریم؟

برخی بر این باورند که داشتن یک سایت سازگار با موبایل آن‌ها را از داشتن اپلیکیشن بی‌نیاز می‌کند. ما پاسخ این سوال را به خود شما می‌سپاریم. کدام یک برای خودتان راحت‌تر است؟ استفاده از سایت با باز کردن مرورگر و جست‌وجو و بخش‌های مختلف آن، یا دسترسی سریع به محیط جذاب و کاربردی اپلیکیشن؟ این تعیین می‌کند که مشتری شما را انتخاب خواهد کرد یا رقیبتان را. انتخاب با شماست.

استانداردهای لازم در طراحی اپلیکیشن چیست؟

سرعت لود بالا در کنار کمک گرفتن از سرورهای قدرتمند از مهم‌ترین استانداردهای لازم در این خصوص است. همچنین به کار بردن تصاویر مناسب و فونت‌های جذاب از دیگر آیتم‌های موردنیاز در یک اپلیکیشن استاندارد می‌باشد.

آیا پس از طراحی و تحویل اپلیکیشن خدمات پشتیبانی نیز ارائه می‌شود؟

بله؛ طراحی اپلیکیشن تنها آغاز راه است. پشتیبانی و آپدیت اپ یکی از خدمات بسیار مهم ما در وب تب است.

آیا پس از طراحی اپلیکیشن آن را در پلتفرم‌هایی هم‌چون پلی‌استور، بازار، سیب اپ و … منتشر می‌کنید؟

بله, تیم طراحی اپلیکیشن در زمینه انتشار اپلیکیشن به مشتریان عزیز، مشاوره های مربوطه را خواهند داد.

اپلیکیشن‌های موبایلی در موفقیت کسب و کار ضروری هستند؟

بیشتر افراد در دنیای امروزی از موبایل خود برای انجام کارها استفاده می‌کنند. پس اینکه یک راه دستیابی به خدمات شما در گوشی تلفن همراه باشد برای رونق کسب و کار شما از درجه بالای اهمیت برخوردار است.

نمونه پروژه های طراحی اپلیکیشن