انتخاب برگه

سئو سایت گردشگری|آژانس گردشگری شما لایق مشتریان بیشتر است

خانه سئو سایت سئو سایت گردشگری

سئو سایت گردشگری

 در دنیای مدرن امروز که همه چیز به سمت خرید آنلاین می‌رود؛ بسیاری از افراد، رزرو و خرید بلیط سفر خود را به صورت آنلاین انجام می‌دهند. بنابراین، برای  آن‌ که سایتی موفق در حوزه‌ گردشگری داشته باشید؛ به سئو سایت خود توجه ویژه‌ای داشته باشید. یکی از نکاتی که باید در مورد سئو سایت گردشگری، در نظر داشته باشید؛ مربوط به رقابت شدید در این حوزه است. زیرا همه رقبا که آژانس‌های مسافرتی و گردشگری محسوب می‌شوند؛ برای اهداف یکسانی یعنی رسیدن به رتبه یک گوگل، با بکدیگر رقابت می‌کنند. پس برای رقابت در این حوزه سخت، نیاز دارید تا یک تیم متخصص و با تجربه سئو را کنار خود داشته باشید تا بتوانید سئو سایت گردشگری را به بهترین نحو ممکن به نتیجه برسانید. خوشبختانه، تیم سئو وب تب به‌ پشتوانه‌ نمونه‌کارهای موفق در زمینه‌ سئو سایت‌های مختلف، با تکیه بر دانش و تجربه تیم متخصص خود می‌تواند در رسیدن صفحات سایت گردشگری شما به صفحه اول و رتبه‌های برتر، همراه شما باشد.

در ادامه نگاهی دقیق‌تر به مقوله‌ سئو سایت آژانس گردشگری خواهیم داشت و نکات مربوط به آن را مرور می‌کنیم.

سئو سایت گردشگری، راهی برای موفقیت در بستر وب

اگر صاحب سایت گردشگری هستید؛ در اولین فرصت باید به فکر سئو سایت خود باشید. مهم‌ترین نکته این است که شما درک کنید انجام سئو سایت گردشگری چقدر برای یک آژانس مسافرتی، حائز اهمیت است. وقتی به اهمیت این موضوع پی ببرید، با کمک یک آژانس سئو می‌توانید استراتژِی مناسبی برای رسیدن به اهداف خود داشته باشید و در راستای آن، گام بردارید.

اینکه سایت شما به عنوان یک مرجع گردشگری و خرید و فروش بلیط، از خدمت سئو بهره‌مند شود؛ به کاربران و مخاطبان هدف کمک می‌کند تا به سایت شما اعتماد کنند. نتیجه این اعتماد، بازدید از سایت شما و خرید بلیط است. بهتر است مسئله را از دیدگاه یک مسافر بررسی کنیم. برای شروع یک نفر را در یک خانواده یا جمع دوستانه خود در نظر بگیرید که قصد رفتن به سفر دارد. حالا آن‌چه او به آن‌ها نیاز دارد را مرور می‌کنیم تا درک کنید که یک مسافر برای آماده کردن مقدمات سفر خود چه مسیری را طی خواهد کرد؟

موارد مورد نیاز در صنعت گردشگری

یافتن بهترین مقصد برای سفر

اولین و مهم‌ترین لازمه‌ی رفتن به سفری خوب، داشتن مقصدی مناسب است. در اینجا فرد برای آن‌ که مقصد جذابی را پیدا کند، در بیش از ۹۰ درصد مواقع به گوگل رجوع می‌کند. او می‌تواند جست‌وجو خود را بر اساس معیارهایی که دارد انجام دهد. مثلاً ممکن است عبارت «بهترین اماکن تاریخی ایران» را سرچ کند. فرد می‌تواند به طبیعت علاقه‌مند باشد و بخواهد به‌دنبال «زیباترین آبشار ایران» بگردد. اگر فرد محدوده‌ سفرش را انتخاب کرده باشد، اضافه کردن نام شهرها و استان‌ها او را به هدف نزدیک‌تر خواهد کرد. (برای مثال جست‌وجوی «بهترین مرکز تفریحی شیراز» و …)

پیدا کردن بهترین مسیر

برای رسیدن به مقصد راه‌های مختلفی مانند پرواز با هواپیما، قطار، خودروی شخصی، اتوبوس و … وجود دارد. در این مرحله فرد می‌تواند در حال تلاش برای یافتن جواب‌هایی برای «بهترین پرواز کیش»، «حرکت قطار شیراز اصفهان» و … باشد. «بهترین مسیر سفر به …» در مواقعی که افراد می خواهند با خودروی شخصی به سفر بروند، دغدغه‌ای مهم است.

پس از تصمیم‌گیری، فرد بی‌شک به‌دنبال «خرید بلیط» و … خواهد بود. این‌جاست که شما به عنوان یک آژانس هواپیمایی یا یک آژانس گردشگری بخشی از پروژه‌ی کسب درآمد خود را به سرانجام می‌رسانید. 

محل مناسب اسکان

حال که فرد از مقصد خود و مسیر رسیدن به آن مطمئن است، نوبت به یافتن محلی مناسب برای اسکان می‌رسد. شاید برایتان جالب باشد که عبارت‌های زیر بیشترین تکرار را در این زمینه در جست‌وجوهای گوگل داشته‌اند.

  • بهترین هتل های تهران
  • بهترین هتل های کیش
  • بهترین هتل شیراز
  • بهترین هتل آنتالیا
  • و …

«اجاره ویلا در شمال»، «اجاره ویلا در رامسر»، «اجاره ویلا در دماوند» و … نیز برخی از عبارت‌های جست‌وجو شده در این زمینه هستند.

یادگیری نکات مهم برای سفر

در هر سفری شما برای آن‌که لذت بیشتری ببرید، نیاز به آگاهی از مطالبی خاص دارید. برای مثال دانستن سوغاتی‌های یک شهر به ما کمک می‌کند تا دست خالی به خانه برنگردیم. فرهنگ و آداب و رسوم مردم در مناطق مختلف کشور و جهان نیز با یکدیگر متفاوت است و دانستن آن‌ها هدفی‌ست که افراد با جست‌وجو در گوگل دنبال می‌کنند.

موارد مورد نیاز در صنعت گردشگری

تمام موارد بالا را برای چه مرور کردیم؟ هدف ما این است که شما درک کنید روزانه چه تعداد کاربر در اینترنت به دنبال یافتن پاسخ‌هایی در ارتباط با زمینه‌ کاری شما هستند. این افراد عموماً سایت خاصی را برای یافتن پاسخ‌هایشان در نظر ندارند و تنها با وارد شدن به یک مرورگر، در کادر جست‌وجوی آن سوال خود را تایپ می‌کنند.

حال شما قصد دارید از این حجم عظیم کاربران که همه‌ آن‌ها می‌توانند مشتریان بالقوه‌ی شما باشند، بگذرید؟ البته که نه. اما چه کار باید بکنید؟ چطور می‌توانیم سایتمان را به‌عنوان اولین پیشنهادهای گوگل به افراد بشناسانیم؟ کلید حل معما در سئو سایت گردشگری نهفته است.

سئو سایت آژانس گردشگری دقیقاً چیست؟

اما معنی دقیق سئو SEO چیست؟ چگونه یک سایت سئو می‌شود؟ معادل درست کلمه‌ی سئو، «بهینه سازی برای موتورهای جست‌وجو» است. حال بهینه  سایت گردشگری چیست و چگونه می‌تواند انجام شود؟

برای آن‌که یک سایت از نظر سئو در وضعیت خوبی باشد، نیاز به رعایت نکات مختلفی وجود دارد که در زیر برخی از آن‌ها را مرور خواهیم کرد. تیم سئو وب تب با توجه به تمام این پارامترها در تلاش است تا بهترین خدمات سئو سایت گردشگری را در اختیار شما مشتریان عزیز قرار دهد.

استراتژی تولید محتوا

یکی از اهرم‌های بسیار قدرتمند در رشد و موفقیت شما، تولید محتوا در چارچوبی اصولی و درست است. همان‌طور که در بالا دیدید، یک مسافر می‌تواند سوالات بسیار زیادی قبل از سفر در ذهن داشته باشد. شما با پاسخ دادن به دغدغه‌های کاربران، می‌توانید آن‌ها را به سمت سایت خود بکشانید. بخشی از این کار به کمک محتواهای هدفمند و در حوزه‌ مسائل مربوط به سفر انجام می‌شود.

برای این منظور پیش از هر چیز لیستی از کلمات کلیدی مربوط به سایت گردشگری انتخاب می‌شود. سپس برای سئو سایت گردشگری، کلمات کلیدی انتخابی به ترتیب اولویت و ارتباط با فعالیت شما انتخاب می‌شوند. در بخش‌های مختلف سایت و به شکلی اصولی این کلمات کلیدی به کار می‌روند تا گوگل شما را به عنوان بهترین پاسخ برای جست‌وجوی کاربر تشخیص دهد.

مسئله‌ مهم در اینجا بالا بودن رقابت بر سر کلمات کلیدی مهم است. برای مثال اگر همین حالا عبارت «خرید بلیط» را جست‌وجو کنید سایت‌هایی را خواهید دید که از نظر سئو بسیار قوی عمل کرده‌اند. شما باید با شروع هر چه سریع‌تر کار و انجام دقیق برنامه‌ها، خود را به جایگاه مناسب برسانید.

توجه کنید: هیچ‌گاه در سایت خود از مطالب تکراری و کپی استفاده نکنید. هم‌چنین از به‌کار بردن عکس‌هایی دارای حقوق کپی‌رایت دوری کنید. 

طراحی اصولی سایت

در طراحی ساختار سایت، اصولی وجود دارند که در سئو سایت گردشگری می‌توانند به شما کمک کنند. برای مثال یکی از پارامترهایی که گوگل بسیار به آن توجه می‌کنید، سرعت لود شدن سایت است. هرچه سرعت سایت شما بهتر باشد، کاربران بیشتری میل به گشت و گذار در سایت گردشگری شما را خواهند داشت. موارد زیادی در سرعت سایت تاثیرگذارند که یک تیم متخصص سئو به خوبی به این موضوع و اهمیت آن آگاه است. از سرعت سایت که بگذریم، استفاده از تصاویر با کیفیت در اندازه‌ی مناسب، کدنویسی مناسب و تسهیل فعالیت خزنده‌های گوگل و … بخشی از اصولی هستند که باید به آن‌ها توجه شود.

هم‌چنین در زمان طراحی سایت، باید به ریسپانسیو بودن آن توجه ویژه‌ای شود. علت این موضوع به این برمی‌گردد که تعداد کاربران موبایل روز به روز در حال افزایش است و آمار نشان می‌دهد که افراد برای جستجو و خرید اینترنتی از گوشی استفاده می‌کنند. بنابراین سایت شما باید به خوبی در صفحه نمایش گوشی نشان داده شود تا کاربران بتوانند با سایت شما تعامل داشته باشند. تیم متخصص وب تب، برای سئو سایت گردشگری شما ابتدا یک آنالیز کامل بر روی سایت انجام داده و سپس با توجه به نقاط ضعف و قوت آن، پروژه را آغاز می‌کند.

استفاده از امکانات مختلف

برخی امکانات وجود دارند که برای بالا بردن امتیاز سایت‌ شما و افزایش بازدید از آن بسیار تاثیرگذارند. راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی یکی از این موارد است. هم‌چنین شما می‌توانید از امکانات Google Ads نیز برای این منظور استفاده کنید.

دریافت بک لینک از سایت‌های معتبر، برنامه‌ریزی دقیق برای آماده‌سازی و انتشار رپورتاژ و … فعالیت‌هایی هستند که می‌توانند افزایش رتبه‌ سایت گردشگری را با سرعت بیشتری رقم بزنند.

مخاطب را نگه دارید

این بسیار مهم است که اگر یک کاربر به هر طریقی وارد سایتتان شد مدت قابل قبولی را در آن باقی بماند. از طرفی کلیک کردن بر روی لینک‌های درون صفحات مختلف می‌تواند سایت شما را در نظر گوگل ارزشمند جلوه دهد. چرا که گوگل به این ترتیب تشخیص می‌دهد که سایت‌تان مورد قبول کاربر واقع شده و او در حال بهره‌مندی از اطلاعات بخش‌های مختلف آن است. در سال‌های اخیر، یکی از اصلی‌ترین پارامترهای گوگل برای رتبه‌بندی سایت‌ها، تجربه کاربری بوده است . به این صورت که وقتی کاربری در سایت شما به مدت طولانی ماندگار شود و تعامل داشته باشد، به این معنی است که از سایت شما خوشش آمده است. همین مورد برای گوگل کافیست تا سایت شما را در رتبه‌های برتر قرار دهد.

مزایای سئو سایت گردشگری

حال که نگاهی بهتری به مقوله‌ سئو سایت آژانس گردشگری دارید، می‌توان مزایای آن را با توجه بیشتری مورد بررسی قرار داد. در زیر برخی از این مزیت‌ها را معرفی کرده و توضیحی را پیرامون آن‌ها ارائه می‌کنیم.

کاهش هزینه‌های تبلیغ

تبلیغات، بخش بزرگی از روند پیشرفت هر کسب‌وکاری است که با توجه به نوع آن کار، راه‌های مختلفی برای تبلیغ آن وجود دارد. اما همه‌ ما درباره هزینه‌های زیاد روش‌های تبلیغاتی به خوبی آگاه هستیم و می‌دانیم که تبلیغات باید به صورت مستمر برای کسب‌وکار انجام شود تا نتیجه دهد. طبیعتا بسیاری از صاحبان کسب‌وکارهای گردشگری، ترجیح می‌دهند تا با یکبار هزینه به آن معروفیت برسند و لازم نباشد که هزینه‌های هنگفتی را در راه تبلیغات صرف کنند. سئو سایت گردشگری، ساده‌ترین جواب است که شما می‌توانید با یکبار هزینه‌های اولیه، پروژه را آغاز کنید و در ادامه و پس از رسیدن به جایگاه مناسب در گوگل، می‌توان با هزینه‌ معقولی سایت را در نقطه‌ امن و  مناسب حفظ کرد و از مزیت‌های آن بهره‌مند شد. سایت گردشگری، یک منبع درآمد فوق‌العاده برای شما خواهد بود؛ اگر با یک آژانس سئو همکاری کنید و در صدر رتبه‌ها قرار گیرید. پس اگر به دنبال صرفه‌جویی در هزینه‌های تبلیغات و رشد سایت خود هستید، سئو و تولید محتوا در زمینه گردشگری، بهترین انتخاب است.

افزایش درآمد

  هر چه تعداد کاربران شما بیشتر باشند، بی‌شک درآمدی که کسب می‌کنید نیز بیشتر خواهد بود. این درآمد در سایت‌های گردشگری به شکل‌های مختلفی و از طریق کانال‌های متفاوتی مانند خرید و فروش بلیط، همکاری با هتل‌ها و مسافرخانه‌ها، تبلیغ و … کسب می‌شود. فرض کنید که در طی یک روز، کاربران زیادی وارد سایت شما شده و با استفاده از خدمات سایت گردشگری، باعث رشد درآمد شما می‌شوند. یکی از اهداف اصلی سئو، افزایش کاربران سایت شماست که با رشد درآمد شما، رابطه مستقیم دارد.

سئو سایت گردشگری را چگونه بهبود دهیم؟

برای بهبود سئو سایت گردشگری بهتر است عبارات و کلمات کلیدی مناسب در این حوزه را بررسی کرده و سایت خود را برای این موارد بهینه کنید. تولید محتوای یونیک، جذاب و درعین‌ حال کاربردی نقش مهمی در ارتقا رتبه سایت گردشگری خواهد داشت. حضور فعال در شبکه‌های اجتماعی و جذب ترافیک از این روش نیز تاثیر فراوانی بر سئو سایت دارد. توجه به سئو محلی در کنار سئو تکنیکال، ایجاد بستر و ساختاری مناسب و روان در سایت، استفاده از عناوین جذاب و لینک‌سازی باکیفیت از دیگر مواردی هستند که سبب بهبود سئو سایت گردشگری خواهد شد. به طور کلی، فاکتورهای زیادی در سئو گردشگری وجود دارد که باید به آن توجه داشت تا سایت به درستی و در مسیر مناسبی، رشد کند.

اهمیت سئو سایت گردشگری

مقوله سفر، گردشگری و بهره‎‌گیری از خدمات آن‌ها، یکی از موارد پر استفاده در فضای اینترنتی است. بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند، مقصد سفر و همچنین چگونگی انجام آن را از طریق سایت‌های گردشگری انتخاب کنند. لذا دیده‌شدن و حضور پررنگ در اینترنت نقش مهمی در جذب مخاطب و کسب توفیق در این زمینه دارد. انجام صحیح و اصولی سئو سایت گردشگری می‌تواند شما را در معرض انتخاب انبوهی از کاربران و مسافران قرار دهد. از این نظر سئو اهمیت فراوانی دارد، زیرا سئو خوب همان چیزی که یک سایت گردشگری به آن نیاز دارد.

اشتباهات رایج در سئو سایت گردشگری

انتخاب و استفاده از بستر اینترنتی یا همان قالب سایت مناسب، اولین قدم برای کسب موفقیت در یک سایت گردشگری است. لذا عدم استفاده از چنین پلتفرمی که نتواند مخاطبان را جذب کند، اولین اشتباه است. تکراری بودن محتوا و از آن بدتر کپی بودن آن،‌ اشتباه بسیار بزرگی در زمینه سئو سایت گردشگری است. عدم فعالیت در شبکه‌های اجتماعی، عدم داشتن نام و برندی مناسب و جذاب و همچنین نادیده‌گرفتن ارتباط با مشتریان به شکل ویژه، از دیگر اشتباهاتی است که می‌تواند شما را از موفقیت دور کند. امروزه، دنیا به سمت دیجیتال مارکتینگ حرکت می‌کند و همه کسب‌وکارهای موفق با استفاده از کانال‌های ارتباطی دیجیتال توانسته‌اند محصولات و خدمات خود را به کاربران زیادی معرفی کنند و به فروش برسانند. بنابراین، برای دوام در بازار امروز باید وارد این حوزه شوید و از طریق بازاریابی دیجیتال و بهره‌مند شدن از سئو و شبکه‌های اجتماعی، سایت گردشگری خود را در جهت رشد و موفقیت قرار دهید.

قیمت سئو سایت گردشگری

برای تعیین قیمت سئو سایت گردشگری باید به چند نکته توجه کرد. اول این‌که بسیار مهم است که سایت شما هم‌اکنون در چه وضعیتی قرار دارد. اگر سایت از نظر ساختاری دچار مشکل باشد، باید مسائل آن برطرف شوند. این موضوع خود می‌تواند هزینه‌ای را در پی داشته باشد.

مبحث مهم دیگر، هدف‌گذاری شماست. باید بدانید که تعرفه‌ سئو برای اهداف مختلف متفاوت است. برای مثال رساندن یک سایت به لینک اول گوگل انرژی و وقت بسیار زیادی نیاز دارد. به همین دلیل هزینه‌ انجام چنین پروژه‌ای قطعاً بسیار بیشتر از هزینه‌ سئویی خواهد بود که قرار است سایت را تنها به صفحه‌ی اول گوگل برساند.

پیشنهاد می‌کنیم اگر هنوز سوالی پیرامون بهینه سازی سایت آژانس گردشگری دارید، آن را با کارشناسان ما در میان گذاشته و از راهنمایی‌های آن‌ها بهره‌مند شوید.

برای دریافت قیمت از سوی کارشناسان فرم زیر را پرکنید

9 + 3 =

سوالات متداول

سئو سایت گردشگری چگونه به افزایش درآمد کمک می کند ؟

 با سئو سایت گردشگری، شما با کلماتی که حوزه فعالیت شما را مشخص می کنند؛ در نتایج اولیه گوگل دیده خواهید شد. به این ترتیب شما در معرض دید مردمی قرار می‌گیرید که خدمات شما را جستجو کرده‌اند. طبیعتا هر چه افراد بیشتری با شما آشنا شوند، مراجعه کنندگان بیشتری خواهید داشت و در نتیجه درآمد  شما افزایش پیدا خواهد کرد.

 

کلمات مناسب برای سئو سایت گردشگری چیست ؟

از نظر کارشناسان سئو وب تب کلماتی مناسبت هستند که کاربر را به معرفی خدمات تور یا گردشگری  شما هدایت کنند برای مثال خرید تور کیش  و قیمت تور مشهد و …

چگونه درباره خدمات سئو سایت گردشگری اطلاعات بیشتری کسب کنم ؟

شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره و یا سفارش پروژه، وقت رزرو مشاوره دریافت کنید یا با شماره  ۰۲۱۸۸۸۲۵۴۶۲   تماس بگیرید. برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید.

دیگر خدمات سئو

انواع سئو سایت

آیا شما آماده شروع هستید؟