سئو سایت وکالت یکی از خدمات بسیار مهم ما در سئو سایت شرکت وب تب است. همان‌طور که می‌دانید یک سایت زمانی می‌تواند بیشترین بازدهی را داشته باشد، که برای موتورهای جستجو بهینه شود. بهینه سازی سایت وکالت امری کاملاً تخصصی بوده و باید با توجه به نیازسنجی و برنامه‌ریزی اصولی انجام بپذیرد. اگر شما هم یک موسسه حقوقی دارید یا وکیل هستید و قصد دارید سایت اختصاصی خود را راه‌اندازی کنید، حتماً باید سئو کردن آن را در اولویت قرار دهید.

اما فرآیند سئو کردن سایت شامل چه فاکتورها و فعالیت‌هایی می‌شود؟ پیش نیاز این امر چیست و اصلاً سئو کردن سایت وکیل چه مزایایی دارد؟ به این پرسش‌ها در ادامه پاسخ می‌دهیم.

سئو و بهینه سازی سایت چیست؟

سئو موسسه حقوقی

پیش از آن‌که به طرح سوالات بالا و بررسی پاسخ‌شان بپردازیم، اجازه دهید نگاهی به تعریف سئو و بهینه‌سازی سایت داشته باشیم.

بی‌شک شما روزانه ده‌ها بار از موتور جستجوی گوگل استفاده می‌کنید. هدف ما در استفاده از این موتور جستجو، دریافت اطلاعات، رسیدن به یک سایت خاص، پیدا کردن پاسخ سوال و … است. پس از جستجو، گوگل هزاران نتیجه را به‌شما پیشنهاد می‌کند. اما آیا شما تمام این موارد را بررسی می‌کنید؟

آیا نتایج صفحه هفدهم را بررسی می‌کنید؟ خیر؛

نتایج صفحه‌ی هشتم را چطور؟ خیر؛

نتایج صفحه دوم و سوم را چطور؟ خیر؛

 آیا همه‌ی نتایج صفحه‌ی اول گوگل را مرور خواهید کرد؟احتمال آن کم است، شاید!

هدف از طرح این پرسش‌ها نشان دادن اهمیت بالا آمدن سایت در رتبه‌بندی نتایج گوگل است. چرا که بیش از 70 درصد کلیک‌ها بر روی سه لینک اول نتایج انجام می‌شود. هم‌چنین کمتر کسی به سراغ صفحه‌ی دوم نتایج می‌رود.

چرا سئو سایت وکالت؟

حال به سراغ پاسخ این سوال برویم. چرا سئو سایت وکالت بسیار مهم است؟ این موضوع را به‌راحتی از توضیحات بالا می‌توان دریافت. اگر شما یک سایت حقوقی داشته باشید، اولین نیاز شما جذب کاربر و مخاطب است. اغلب مخاطبان شما قرار است از طریق گوگل به سایتتان جذب شوند. به همین دلیل شما باید بتوانید در نتایج اول تا سوم جستجوهای مربوط به حوزه‌ی فعالیت خود قرار بگیرید.

همین حالا اگر عبارت «سوالات حقوقی» را جستجو کنید، چیزی در حدود 159 میلیون نتیجه توسط گوگل به شما معرفی می‌شود. اما از این حجم عظیم نتایج، تنها سه‌مورد اول هستند که بیشترین درصد موفقیت را کسب می‌کنند.

مزایای سئو سایت موسسه حقوقی (وکالت)

سئو سایت وکالت

سئو سایت موسسه حقوقی مزایای بسیاری با خود به همراه دارد. در زیر برخی از این مزایا را به اختصار طرح می‌کنیم.

 • مزیت اول: با سئو سایت وکالت شما مخاطبان بسیار زیاد و مشتریان بالقوه‌ی فراوانی را جذب می‌کنید.
 • مزیت دوم: افزایش بازدید وبسایت امکان شهرت و اعتبار بیشتر را به برند و شخص شما می‌دهد.
 • مزیت سوم: با سئوی قوی سایت، عملاً از تبلیغات و صرف هزینه‌های سنگین در این حوزه بی‌نیاز خواهید شد. 
 • مزیت چهارم: پشت سر گذاشتن رقبا.

پیش نیاز سئو سایت وکیل چه مواردی است؟

اما برای آن‌که سئو سایت وکیل به چه ابزار، امکانات و فعالیت‌هایی نیاز دارید؟ در حالت کلی می‌توان گفت سئو روند مشخصی دارد و فارغ از محتوای سایت، می‌توان پیش‌نیازهایی را برای آن تعریف کرد. اما این پیش‌نیازها کدامند؟

 • پیکربندی سئو و تنظیمات اصولی URLها
 • توجه به سرعت سایت و افزایش سرعت بالا آمدن صفحه‌ها
 • تحقیق و تعیین کلمات کلیدی
 • تولید محتوای سئو شده
 • طراحی سایت به‌شکلی کاربر پسند (UI و UX قوی)
 • Responsive بودن سایت و نمایش سایت به‌درستی در موبایل، دسکتاپ و تبلت.)
 • بهینه‌سازی Off page و On page سایت 

سئو سایت وکالت چگونه است؟

سئو موسسه حقوقی

فرآیند بهینه‌سازی سایت وکالت در وب تب به‌شکلی کاملاً حرفه‌ای و اصولی انجام می‌شود. می‌توان گفت هدف‌گذاری اصلی پروژه با توجه به زمان‌بندی موجود و آنالیز رقبا انجام می‌شود.

پس از فراهم کردن پیش‌نیازها، برای سئو سایت وکالت، از امکانات مختلفی از جمله محتوای قوی، لینک‌سازی‌های داخلی و برنامه‌ریزی برای بک‌لینک‌ها و انتشار رپورتاژها برای افزایش رتبه‌ی سایت استفاده می‌شود. برای این منظور مراحل زیر جهت بهبود رتبه‌ی سایت در جستجوهای کلمات کلیدی مورد نظر انجام می‌شوند:

مشاوره‌ی سئو و برنامه‌ریزی برای اجرای پروژه

 در این مرحله کلمات کلیدی مورد نظر مشتری و هم‌چنین وضعیت سایت بررسی می‌شود.

تحقیق کلمات کلیدی

در این مرحله بر روی کلمات کلیدی مهم حوزه‌ی وکالت در اینترنت تحقیق شده و کلمات کلیدی پر کاربرد و حیاتی انتخاب می‌شوند.

آنالیز رقبا

بررسی وضعیت رقبا، فعالیت آن‌ها، روش کار این سایت‌ها و … برای تعیین استراتژی موثر در موفقیت.

بهینه‌سازی On page سایت

 در این مرحله سایت از نظر کدنویسی، محتواها و … بهینه‌سازی می‌شود. این مرحله خود شامل بخش‌های مختلفی از جمله ویرایش محتواهای موجود، تولید محتوای جدید، بهینه‌سازی تگ‌ها و اسکریپت‌های سایت و … است.

بهینه‌سازی Off page سایت

اجرای برنامه‌هایی از قبیل تهیه بک لینک، طراحی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی، استفاده از امکانات Google Ads و … با برنامه‌ریزی و هماهنگی با مشتری.

خدمات سئو سایت وکیل شرکت وب تب

سئو سایت وکالت

خدمات سئو سایت وکالت در شرکت وب تب، شامل تمام موارد بالاست. پس از بحث و بررسی پیرامون پروژه، برآورد هزینه‌ها انجام شده و قرارداد کار بسته می‌شود.

در این قرارداد اهداف و وظایف شرکت تعیین شده و مدت زمان مورد نیاز برای انجام آن لحاظ می‌شود. تعیین هزینه‌ی پروژه با توجه به حجم کار و اهداف مورد نظر مشتری و وضعیت سایت انجام می‌شود. به‌نحوی که هر چه سایت برای بهینه‌سازی به زمان و انرژی بیشتری نیاز داشته باشد، هزینه‌ی کار بالاتر خواهد رفت.

پس از پایان پروژه و رساندن سایت به هدف مورد نظر (صفحه اول گوگل، سه لینک اول یا لینک اول جستجو در کی‌وردهایی خاص) نوبت به تحویل پروژه می‌رسد. البته کاملاً بدیهی‌ست که ماندگاری سایت در جایگاه مورد نظر به پشتیبانی و مدیریت پیوسته و آنالیز مداوم آن وابسته است. انجام این مراحل نیز با توجه به توافقات انجام شده ادامه خواهد یافت.

سوالات متداول:

هزینه سئو سایت موسسه حقوقی چقدر است؟

برآورد و تعیین هزینه‌ی سئو سایت وکالت با توجه به وضعیت فعلی سایت و میزان قدرت رقبا انجام می‌شود. ما در وب تب بسته‌های مختلفی را برای بهینه‌سازی سایت تعریف کرده‌ایم که عبارتند از:

 • بسته‌ی اقتصادی: بهینه‌سازی برای 5 کلمه‌ی کلیدی، تولید 1 محتوای متنی در ماه، بهینه‌سازی کدها، سرعت و عملکرد 2 صفحه از وب‌سایت
 • بسته‌ی برنزی: بهینه‌سازی برای 10 کلمه‌ی کلیدی، تولید 2 محتوای متنی در ماه، بهینه‌سازی کدها، سرعت و عملکرد 4 صفحه از وب‌سایت
 • بسته‌ی نقره‌ای: بهینه‌سازی برای 15 کلمه‌ی کلیدی، تولید 3 محتوای متنی در ماه، بهینه‌سازی کدها، سرعت و عملکرد 6 صفحه از وب‌سایت شما، خرید بک لینک برای 4 کلمه در هر ماه
 • بسته‌ی طلایی: بهینه‌سازی برای 20 کلمه‌ی کلیدی، تولید 4 محتوای متنی در ماه، بهینه‌سازی کدها، سرعت و عملکرد 10 صفحه از وب‌سایت، خرید بک لینک برای 8 کلمه در هر ماه، تولید و انتشار 1 رپورتاژ آگهی در سایت‌های معتبر
 • بسته‌ی کریستالی: بهینه‌سازی برای بی‌نهایت کلمه‌ی کلیدی، تولید 5 محتوای متنی در ماه، بهینه‌سازی کدها، سرعت و عملکرد تمام صفحات وب‌سایت، خرید بک لینک برای 15 کلمه در هر ماه، تولید و انتشار 2 رپورتاژ آگهی در سایت‌های معتبر

بهینه سازی سایت وکالت چه مدت طول می‌کشد؟

با توجه به حجم کار مورد نیاز و برنامه‌ریزی تیم سئو، بهینه سازی سایت وکیل می‌تواند از چند هفته تا چند ماه به طول بینجامد.

آیا پس از رسیدن به سطح مورد نظر پشتیبانی انجام خواهد شد؟

بله؛ با توجه به مفاد قرارداد و طی یک برنامه‌ریزی مشخص همکاری برای حفظ جایگاه سایت ادامه خواهد داشت.

آیا نمونه‌کار موفقی در این زمینه دارید؟

بله؛ یکی از افتخارات ما در وب تب، رضایت صددرصدی مشتریان است. برخی از این مشتریان را در ادامه معرفی می‌کنیم:

 • سورنا سیستم
 • حوله ارس
 • کارن کار
 •  special immigration