طراحی سایت دندانپزشکی (کلینیک) خود را به ما بسپارید

طراحی سایت دندانپزشکی

شما به عنوان یک دندانپزشک، به‌دلایل مختلفی، نیاز زیادی به داشتن یک سایت خوب دارید. برای طراحی سایت دندان پزشکی نکات بسیاری وجود دارند که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست. در این‌جا قصد داریم نگاهی به این نکات داشته باشیم.

برای آن‌که درک بیشتری از ضرورت طراحی سایت کلینیک (دندانپزشکی) داشته باشید، ابتدا به بررسی جنبه‌های مهم سایت می‌پردازیم. سپس مزایای سایت را بررسی کرده و مروری نیز بر انواع آن خواهیم داشت.

چرا به طراحی سایت دندان پزشکی نیاز داریم؟

شاید یک روزی داشتن سایت برای کلینیک و مطب، یک آپشن برای پزشکان متخصص بود. البته این قضیه برای همه‌ی صنف‌ها و حتی کسب‌وکارها صدق می‌کرد. اما مسئله این‌جاست که امروزه دیگر داشتن سایت یک انتخاب نیست و تبدیل به ضرورت شده است. چرا؟

واضح است. شما باید خود را به بهترین شکل به همه معرفی کرده و در معرض دیدشان باشید. اگر غیر از این باشد، شما تنها و تنها محکوم به فراموش شدن و به حاشیه رفتن خواهید بود. درست مثل این است که کلینیک دندان پزشکی شما در یک محل باشد که دسترسی به آن سخت است. در چنین شرایطی هیچ‌گاه افراد زیادی به‌طور تصادفی و به دلیل دیدن تابلوی کلینیک سراغ شما نخواهند آمد. حتی کسانی که شما را می‌شناسند نیز به‌تدریج از شما دور خواهند شد و سراغ راه‌های راحت‌تر خواهند رفت.

داشتن سایت حکم بودن در نقطه‌ی مناسب را دارد. علاوه بر این‌ها سایت مزیت‌های دیگری دارد که در ادامه‌ی بحث به آن‌ها می‌پردازیم. اما ابتدا نگاهی به مقوله‌ی کلی طراحی سایت دندانپزشکی و کلینیک خواهیم داشت.

عکس چرا به طراحی سایت دندان پزشکی نیاز داریم؟

در طراحی سایت کلینیک باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

طراحی وب سایت تنها نکته‌ای نیست که باید مورد توجه قرار بگیرد. بلکه این طراحی درست و اصولی سایت است که اهمیت بیشتری دارد. اما یک سایت استاندارد چه ویژگی‌هایی دارد؟ چگونه می‌تواند از کارآمد بودن یک سایت اطمینان حاصل کرد؟

در زیر مهم‌ترین ویژگی‌های را که ما در طراحی وب سایت دندان پزشکی به آن‌ها توجه می‌کنیم، معرفی کرده‌ایم.

زیبایی بسیار مهم است

به‌عنوان یک دندان پزشک حتماً دقت کرده‌اید که بسیاری از مراجعین شما، جدا از بحث سلامت دندان، به زیبایی لبخند و دندان‌های خود اهمیت ویژه‌ای می‌دهند. هر اندازه که افراد زیبایی خودشان برایشان مهم است، به زیبایی آن‌چه می‌بینند نیز توجه می‌کنند.

برای مثال به محیط کلینیک خود فکر کنید. اگر کلینیک شما جایی به‌هم ریخته و بی‌نظم، با دکوراسیون داخلی بد و ترکیب رنگ‌های نامناسب باشد، آیا دیگران را به حضور در آن‌جا ترغیب خواهد کرد؟ زیبایی سایت نیز همین تاثیر را بر حضور کاربر می‌گذارد. از طرفی سبک طراحی سایت و زیبایی آن، به‌شکل قابل‌توجهی بیان‌گر پرستیژ کاری شما و اهمیتی‌ست که به حرفه‌ی خود می‌دهید.

انتشار محتوای جذاب و آموزشی

دوباره به کلینیک برگردیم. حالا در اتاق انتظار بنشینیم و نگاهی به روی میز داشته باشیم. چه مجله‌ها و بروشورهایی روی میز عسلی درون اتاق قرار دارد؟ آیا این‌ها چیزهایی هستند که بیمار را مدتی به خود مشغول کنند؟ یا چیزی به او بیاموزند؟

شما در سایت خود نیز یک میز به اسم وبلاگ دارید که در آن قرار است محتواهای جالب و آموزنده‌ای قرار دهید. اما این‌جا با تفاوت خاصی مواجهیم. هیچ‌کس برای خواندن مجله‌هایی که روی میز گذاشته‌اید به کلینیک نمی‌آید. اما افراد بسیاری تنها برای خواندن و دیدن مطالب مفید سایت‌تان به سمت شما خواهند آمد. افرادی که خواه‌ناخواه شما را شناخته و به‌تدریج بدل به یکی از انتخاب‌های آن‌ها خواهید شد.

به همین دلیل است که تولید محتوا امری بسیار مهم در طراحی سایت کلینیک است.

سئو، روی دیگر سکه

از نظر ما داشتن یک سایت که کسی به آن سر نمی‌زند هیچ ارزشی ندارد. اگر شما بهترین سایت دنیا را هم طراحی کنید، وقتی بازدیدکننده ندارید، مثل این است که سایت‌تان وجود خارجی ندارد. اما برای جذب بازدید چه باید کرد؟

بیش از ۹۰ درصد کاربران اینترنت مطالب و نیازهای خود را در گوگل جست‌وجو می‌کنند. پس بدیهی‌ست که شما برای موفقیت و دیده شدن، به رساندن خود به صفحه‌ی اول نتایج جست‌وجو نیاز خواهید داشت. این امر با سئو کردن سایت امکان‌پذیر خواهد بود.

یکی از مسائلی که ما در طراحی سایت دندان پزشکی به آن توجه می‌کنیم، توجه به پارامترهای سئوست. برای مثال بالا بودن سرعت لود شدن سایت یکی از پارامترهایی‌ست که برنامه‌نویسان ما توجه بسیار ویژه‌ای به آن دارند.

دریافت بازخورد از سایت

فعالیت شما در سایت باید در راستای جذب مراجع بیشتر باشد. در واقع هدف نهایی ما از طراحی سایت برای شما، شناساندن نام و برندتان به مخاطبان پارسی‌زبان است. در حقیقت این بسیار مهم است که در عرصه‌ی دندان‌پزشکی، نام شما تبدیل به یک برند شود.

در این راستا، همیشه مسیر ما در فعالیت‌های موجود در سایت، به فراخواندن کاربر به کلینیک منتهی نمی‌شود. با این حال، این هدف به شکلی غیرمستقیم در تمام فعالیت‌ها اعم از کمپین‌های تبلیغاتی، انتشار محتواهای مختلف و … دنبال می‌شود.

شما باید بازخورد این برنامه‌ریزی را بررسی کرده و به دنبال آنالیز نتایج باشید. با گذشت زمان و قدرت گرفتن سایت، خواهید دید که چگونه نگاه‌های بیشتری به سمت شما می‌چرخند. 

عکس طراحی انواع سایت کلینیک

طراحی انواع سایت کلینیک

ما در وب تب طراحی سایت دندان پزشکی را به دو روش اختصاصی و وردپرسی انجام می‌دهیم. هر یک از این روش‌ها مزیت‌ها و معایب خاص خود را دارند. انتخاب نوع سایت با شماست و هر چه که باشد، ما بهترین نمونه‌ی ممکن را در آن شکل به شما تحویل خواهیم داد.

اما برای آن‌که بتوانید انتخاب درستی داشته باشید، ابتدا باید به شناخت کافی برسید. ما در این‌جا نگاهی به ویژگی‌ها و مسائل مهم مربوط به هر یک از انواع سایت خواهیم داشت. البته در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر و برای دریافت مشاوره‌ی رایگان، می‌توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و سوالات خود را نیز مطرح کنید.

طراحی سایت دندان پزشکی اختصاصی

تاکنون پیش آمده است که وارد چند سایت فعال در یک حوزه‌ی یکسان شوید و شباهتی خاص بین همه‌ی آن‌ها ببینید. یکی از دلایل این امر، استفاده از پوسته‌های یکسان و قالب‌های مشابه است. این قالب‌ها که معمولاً در سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده می‌شوند، پس از طراحی در سایت‌های مختلف به کار گرفته می‌شود.

برای مثال کافی‌ست نگاهی به انواع سایت‌های فروشگاهی بیندازید تا ببینید چه شباهت زیادی در قسمت‌های مختلف آن‌ها دیده می‌شود.

اما در طراحی سایت اختصاصی دیگر چنین چیزی را شاهد نخواهید بود. طراحی سایت دندان پزشکی به شکل اختصاصی، شامل طراحی بخش‌ها و تک‌تک جزئیات سایت توسط تیم طراحی‌ست. این موضوع سبب می‌شود ما قدرت مانور بیشتری برای طراحی دقیق خواسته‌ی شما داشته باشیم.

بدیهی‌ست که طراحی چنین سایتی وقت و انرژی بیشتری را طلب می‌کند. همین مسئله سبب اختلاف قیمت این نوع طراحی با دیگر روش‌ها می‌شود.

برای اطلاع ازطراحی سایت اختصاصی به لینک زیر مراجعه کنید

طراحی سایت دندان پزشکی وردپرسی

طراحی سایت‌ با وردپرس به طراحی سایت‌هایی گفته می‌شود که به وسیله‌ی سیستم مدیریت محتوای وردپرس WordPress ایجاد می‌شوند. این سیستم امکانات مختلفی را برای طراحی سایت در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در واقع شما می‌توانید با دانلود وردپرس و نصب کردن آن بر روی سایت، به یک محیط مدیریتی بسیار منظم دسترسی داشته باشید.

یکی از دلایل محبوبیت وردپرس در زمینه‌ی طراحی سایت، امکان استفاده از امکانات مختلف آن است. این امکانات شامل قالب‌ها، افزونه‌ها و … می‌شوند. در واقع شما در یک سایت وردپرسی نیاز به کدنویسی برای بخش‌های مختلف سایت نخواهید داشت. بلکه کافی‌ست افزونه‌ی مناسب آن را که پیش از این طراحی شده به کار بگیرید.

برای مثال شما برای داشتن یک سیستم نوبت دهی بر روی سایت اختصاصی، به نوشتن کد و درج آن در محل مناسب در سورس قالب نیاز خواهید داشت. اما در وردپرس تنها با نصب افزونه‌ای مثل Bookme، Bookly و … می‌توانید این امکان را در سایت خود ایجاد کنید.

برای اطلاع از طراحی سایت وردپرسی به لینک زیر مراجعه کنید

مزایای طراحی سایت دندان پزشکی

داشتن یک طراحی سایت پزشکی خوب مزیت‌های مختلفی را برایتان خواهد داشت. در این‌جا تنها برخی از این مزیت‌ها را معرفی می‌کنیم.

برای اطلاعات بیشتر برای طراحی سایت پزشکی به لینک زیر مراجعه کنید

برندسازی

طراحی سایت دندان پزشکی تاثیر بسیار ویژه‌ای در تبدیل کردن شما به یک برند خواهد داشت. برند شدن رابطه‌ی مستقیمی با شناخته شدن دارد. از این رو بسیار مهم است که شما بتوانید خود را به‌جامعه‌ی آماری بالایی معرفی کنید. به دلیل محدود نبودن اینترنت و دسترسی افراد از هر کجای کشور و جهان، بالا آوردن یک سایت استاندارد و قوی می‌تواند شما را به خوبی به همه معرفی کند.

امکان ارائه‌ی خدمات آنلاین

شما در سایت خود می‌توانید بار بزرگی را از دوش خود و منشی‌تان در مدیریت زمان و برنامه‌ریزی بردارید. ارائه‌ی برنامه‌ی کاریتان در سایت، نیاز به تماس برای جویا شدن این برنامه را از بین خواهد برد. هم‌چنین امکان دریافت نوبت به صورت آنلاین به شما کمک می‌کند تا برخی از کارها را به شکل اتوماتیک پیش ببرید.

از دیگر خدمات آنلاینی که می‌توانید ارائه کنید، مشاوره آنلاین دندان پزشکی است. این فعالیت می‌تواند هم بُعد مالی و اقتصادی برایتان داشته باشد و هم به افزایش اعتبار شما کمک کند.

افزایش مراجعه‌کنندگان

 در فضای پررقابت امروزی، شما برای موفقیت و جذب مراجعین بیشتر، نیاز به تبلیغ خواهید داشت. هزینه کردن پیوسته برای تبلیغات می‌تواند از نظر اقتصادی به‌صرفه نباشد. طراحی یک سایت خوب و سئو کردن آن، شما را به نتایج اولیه‌ی جست‌وجوی گوگل می‌رساند. در این شرایط شما دیگر نیازی به تبلیغات زیادی نخواهید داشت. چرا که وقتی مردم به دنبال راه‌حل و در جست‌وجوی یک دندان‌پزشک باشند، نام شما در مقابلشان ظاهر خواهید شد.

عکس قیمت طراحی سایت دندانپزشکی

قیمت طراحی سایت دندانپزشکی

قیمت طراحی سایت کلینیک و دندانپزشکی به عوامل متعددی وابسته است. این‌که شما چه بخش‌هایی در سایت خود داشته باشید و سایت با سطح کیفی طراحی شود قیمت تمام‌شده‌ی طراحی را تعیین می‌کند.

برای آن‌که بتوانید برآورد دقیق‌تری از هزینه‌ی سفارش مورد نظر خود داشته باشید، ابتدا همکاران ما جزئیات سفارش را ثبت کرده و تحلیل‌های لازم از نظر هزینه‌ای و زمان مورد نیاز را انجام خواهند داد. در پایان با هماهنگی‌های لازم و عقد قرارداد، ساخت وب سایت دندان پزشکی آغاز شده و در موعد مقرر به شما تحویل داده می‌شود.

سوالات متداول

چرا یک دکتر دندانپزشک باید سایت داشته باشد؟

داشتن یک سایت دندانپزشکی به اعتبار شما اضافه می‌کند و می‌تواند مراجعه کنندگانی در کشور برای شما ایجاد کند.

طراحی سایت دندانپزشکی چه مزایایی دارد؟

با طراحی سایت دندانپزشکی می‌توانید اقداماتی مانند نوبت‌دهی، خدمات درمانی، معرفی ها و … را به راحتی انجام دهید.

آیا می‌توان درباره به روزترین موضوعات مربوط به دندان در سایت صحبت کرد؟

بله، شمال می‌توانید با داشتن یک وبلاگ خیلی تخصصی به بررسی موضوعات روز در مورد دندان بپردازید و با کاربران زیادی تعامل داشته باشید.

نمونه پروژه های طراحی سایت