طراحی سایت شرکتی | لذت اصالت به همراه جذابیت را با ما تجربه کنید

طراحی سایت شرکتی

همواره برای آن‌که شرکت شما در مقابل رقبا حرفی برای گفتن داشته باشد، باید خود را با فرآیند روبه‌رشد و پیشرفت کسب‌وکارتان هماهنگ کنید. یکی از ابزارهایی که امروزه نقش پررنگی در رونق کسب‌وکارها دارد حضور شرکت‌ها در بستر اینترنت و طراحی سایت است. طراحی سایت شرکتی یکی از ملزومات پیشرفت شما در مسیر شناخته شدن برند و تبدیل شدن‌تان به نامی ماندگار است.

در این روزها جستجوی خدمات گوناگون در اینترنت و وب سایت‌ها اولین شیوه‌ای‌ست که مشتریان از آن استفاده می‌کنند. در این شیوه مزایای بسیار زیادی وجود دارد که باعث محبوبیت فراوان و همه‌گیر شدن آن شده است. اگر می‌خواهید بدانید که طراحی سایت شرکتی برای شما چه مزایایی دارد با ما همراه باشید.

چرا باید طراحی سایت شرکتی را در اولویت قرار دهیم؟

همواره برای آن‌که شرکت شما در مقابل رقبا حرفی برای گفتن داشته باشد، باید خود را با فرآیند روبه‌رشد و پیشرفت کسب‌وکارتان هماهنگ کنید. یکی از ابزارهایی که امروزه نقش پررنگی در رونق کسب‌وکارها دارد حضور شرکت‌ها در بستر اینترنت و طراحی سایت است. طراحی سایت شرکتی یکی از ملزومات پیشرفت شما در مسیر شناخته شدن برند و تبدیل شدن‌تان به نامی ماندگار است.

در این روزها جستجوی خدمات گوناگون در اینترنت و وب سایت‌ها اولین شیوه‌ای‌ست که مشتریان از آن استفاده می‌کنند. در این شیوه مزایای بسیار زیادی وجود دارد که باعث محبوبیت فراوان و همه‌گیر شدن آن شده است. اگر می‌خواهید بدانید که طراحی سایت شرکتی برای شما چه مزایایی دارد با ما همراه باشید.

عکس چرا باید طراحی سایت شرکتی را در اولویت قرار دهیم؟
عکس طراحی وب سایت شرکتی را از کجا شروع کنیم؟

طراحی وب سایت شرکتی را از کجا شروع کنیم؟

فراموش نکنید که ما تا این‌جا تنها در خصوص اهمیت داشتن یک سایت شرکتی با شما حرف زده‌ایم. اما معنایش این نیست که شما هر سایتی داشته باشید، به رشد و پیشرفت خود کمک کرده‌اید. شاید باورتان نشود، اما گاهی ممکن است سایت یک شرکت تاثیری کاملاً عکس این قضیه داشته باشد.

بسیار مهم است که سایت شما بر اساس معیارهای استاندارد و به‌شکلی اصولی طراحی شود. توجه کنید که وبسایت شرکت، ویترین و نماینده‌ی شما، در فضای اینترنت است. پس هر چه کیفیت سایتی که طراحی می‌کنید بالاتر باشد، بی‌شک اعتبارتان نیز بالاتر خواهد رفت.

بیایید نگاهی به مسیر ایده‌آل برای طراحی سایت داشته باشیم.

چه توقعی از سایت خود دارید؟

اولین مسئله‌ای که در هنگام آغاز به طراحی سایت باید به آن توجه کرد، زمینه‌ی فعالیت شرکت و حوزه‌ای‌ست که در آن قرار دارید. این‌که شرکت شما چه فعالیتی می‌کند، تعیین می‌کند که سایت چه امکاناتی داشته باشد. برای مثال شرکت‌های تولیدکننده، اغلب امکاناتی را برای دریافت سفارشات انبوه و کلی در سایت خود فراهم می‌کنند.

هم‌چنین دامنه‌ی فعالیت‌تان تعیین می‌کند که سایت به چند زبان و چه زبان‌هایی ایجاد شود.

زمان تحویل سایت

مورد دیگری که در شروع پروسه به آن توجه می‌شود، مهلتی‌ست که برای طراحی سایت تعیین می‌کنید. گاهی شما نیاز دارید برای ارجاع مخاطبان خود به یک سایت، در زمان کمی سایت را ایجاد کنید. گاهی اوقات نیز فرصت کافی داشته و می‌تواند بیشتر منتظر بمانید. این به ما کمک می‌کند تا بدانیم چه میزان می‌توانیم وقت صرف طراحی سایت‌تان کنیم.

چقدر بودجه برای طراحی سایت شرکتی در نظر دارید؟

برای طراحی سایت شرکتی شما نیاز به صرف هزینه خواهید داشت. اما این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید. به این ترتیب با تعیین بودجه‌ی مورد نظر، ما انتخاب‌هایی را پیش رویتان می‌گذاریم تا از بینشان مناسب‌ترین را برای خود انتخاب کنید.

برای مثال یکی از انتخاب‌های مهم در این زمینه، تصمیم برای اختصاصی یا وردپرسی بودن سایت است. (این مورد را بیشتر توضیح خواهیم داد.)

اجرای پروژه

در ادامه‌ی مسیر طراحی سایت شرکتی، به مرحله‌ی انجام آن می‌رسیم. در این مرحله تیم طراحی سایت وب تب با توجه به ویژگی‌هایی که برای سایت خود مدنظر دارید، اقدام به طراحی بخش‌های مختلف سایت می‌کنند. در این‌جا ما به نکات مهمی توجه داریم که برخی از آن‌ها را در زیر می‌خوانید:

کیفیت سایت از نظر ظاهری و رابط کاربری: برای این منظور ما در تیم خود بهترین و باتجربه‌ترین طراحان گرافیکی UI سایت را گرد هم آورده‌ایم.
تجربه‌ی کاربری بی‌نظیر: با توجه به کاربرد سایت و پرسونای مخاطب، طراحی چارچوب کلی سایت و بخش‌های مختلف آن انجام می‌شود.
ریسپانسیو بودن سایت: بسیار مهم است که سایت شما در دستگاه‌های مختلف (کامپیوتر، گوشی، تبلیت و …) به‌شکلی درست نمایش داده شود.
سرعت سایت: برنامه‌نویسان ما تمام تلاش خود را می‌کنند تا هر آن‌چه را که می‌خواهید در کم‌ترین حجم کدها پیاده کنند. سرعت بالا آمدن سایت تاثیر به‌سزایی در سئو شدن سایت و رسیدن به صفحه‌ی اول نتایج جست‌وجوی گوگل دارد.
پس از آن‌که سایت‌تان آماده شد، وارد مرحله‌ی پشتیبانی آن می‌شویم. خدماتی که پس از پایان طراحی سایت شرکتی در اختیارتان قرار می‌دهیم شامل مواردی هم‌چون سئوی سایت، تولید محتوا و … می‌شوند.

عکس مزایای طراحی سایت شرکتی

مزایای طراحی سایت شرکتی

درک اهمیت طراحی سایت شرکتی، تا حد زیادی به آگاهی شما از مزیت‌های یک سایت وابسته است. این مزیت‌ها بسیارند و ما در زیر تنها برخی از آن‌ها را مرور می‌کنیم.

  • وب سایت شرکتی شما درواقع چهره‌ی کار شما و میزان اعتبار شما را نشان می‌دهد. پس داشتن یک سایت خوب می‌تواند جایگاه شما را نسبت به رقبایتان بسیار بالا ببرد.
  • وجود چنین وب سایتی می‌تواند مشتری‌های بالقوه شما را به مشتری‌های بالفعل تبدیل کند.
  • اطلاع‌رسانی در خصوص رویدادهای شرکت، معرفی شرکت، ارائه‌ی گزارش‌ها و … با داشتن یک سایت بسیار ساده‌تر و حتی جذاب‌تر خواهد بود. چرا که شما نیازی به برگزاری رویدادهای حضوری و … نخواهید داشت.
  • نقش کاتالوگ‌ها، بروشورها و محتواهایی از این دست به تدریج در حال کم شدن است. دلیل این امر پتانسیل بالای سایت در ارائه‌ی محتواهای صوتی، ویدئویی، گالری تصاویر و متنی است.
  • داشتن یک سایت خوب شما را در دسترس همه قرار می‌دهد. دیگر برای معرفی خود محدود به زمان و مکان نیستید. با کمی سلیقه و کار فنی، می‌توانید شرکت خود را به‌طور کامل به مخاطبان معرفی کنید. این معرفی از آشنا کردن افراد با فضای شرکت گرفته تا معرفی تیم متخصصین و … را در بر می‌گیرد. این مسئله سبب  ایجاد اطمینان و نزدیکی بیشتر بین شما و مشتریان‌تان نیز می‌شود.
  • راحتی در معرفی کالاها یا خدمات شرکت؛ شما می‌توانید با قرار دادن محتواهای گوناگون در وب سایت خود، مشتریان را از خدمات خود آگاه کنید و میزان آگاهی آنان را از ماهیت شرکت و کار خود بیشتر کنید.

ساخت وب سایت شرکتی به شکل‌های مختلف

سایت‌های شرکتی با توجه به فعالیت شرکت‌ها و حوزه‌ی کاری آن‌ها می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند. هم‌چنین با توجه به ساختار فنی سایت و روش طراحی سایت‌ها نیز می‌توان آن‌ها دسته‌بندی کرد.

در زیر انواع سایت‌های شرکتی را از این نظر تقسیم‌بندی کرده‌ایم.

طراحی سایت شرکتی اختصاصی

طراحی سایت طی مراحل مختلفی انجام می‌شود. همان‌طور که گفتیم این پروسه فعالیتی‌ست شامل کارهای گرافیکی، برنامه‌نویسی، تحقیقاتی و …. حال ما در طراحی سایت دو رویکرد در پیش داریم. یکی از این رویکردها که به آن طراحی سایت اختصاصی گفته می‌شود، خلق کردن تمام این بخش‌ها و پی‌ریزی یک سایت از صفر است.

در این صورت پیش از هرچیز طرح‌ها و نمونه‌های اولیه برای بررسی با شما در میان گذاشته می‌شوند. پس از انجام هماهنگی‌های لازم، تیم گرافیکی و برنامه‌نویسی کار خود را آغاز کرده و بخش‌های مختلف سایت را با توجه به خلاقیت و توانمندی خود طراحی می‌کنند.

در چنین شرایطی شما پس از پایان کار یک سایت منحصربه‌فرد دارید که نظیر آن در جایی دیده نمی‌شود.

طراحی سایت شرکتی وردپرس

اما رویکرد دوم برای طراحی سایت، استفاده از امکانات از پیش آماده است. به کار گفتن سیستم‌های مدیریت محتوا یکی از محبوب‌ترین شیوه‌ها در این میان است. در سال‌های اخیر درخواست برای طراحی سایت شرکتی وردپرسی بسیار بیشتر شده است. دلیل این امر مزیت‌های این نوع طراحی سایت نسبت به طراحی اختصاصی است.

یکی از مزیت‌های بسیار مهم طراحی سایت با وردپرس، هزینه‌ی پایین‌تر آن است. چرا که دیگر تیم طراحی برای تمام بخش‌های سایت نیاز به طراحی بخش‌های گرافیکی نخواهد داشت. هم‌چنین کدهای آماده‌ی قالب و پوسته‌ی سایت در این روش استفاده شده و این پوسته‌ها به شکلی آماده خریداری می‌شوند.

متاسفانه این موضوع سبب شده است که برخی تصور کنند که طراحی سایت شرکتی به کمک وردپرس بسیار آسان است. همین موضوع نتیجه‌ای جز لطمه زدن به سایت و امتیاز سئوی آن در پی نخواهد داشت. طراحی و راه‌اندازی سایت، حتی با استفاده از وردپرس، نیاز به تسلط به دانش‌های طراحی سایت دارد. توصیه می‌شود این امر مهم را به افراد تازه‌کار و تیم‌های بدون تجربه نسپارید

قیمت طراحی سایت شرکتی

یک سایت شرکتی می‌تواند بخش‌های مختلفی داشته باشد. هر چه این بخش‌ها گسترده‌تر بوده و بر کاربردها و جزئیات آن‌ها تمرکز بیشتری شود، انرژی و زمان زیادی برای طراحی سایت صرف خواهد شد.

این‌که شما می‌خواهید چه امکاناتی را در سایت خود داشته باشید تعیین می‌کند که قیمت طراحی سایت شرکتی در چه حدودی خواهد بود. هم‌چنین تفاوت چشم‌گیری در قیمت طراحی سایت به شکل اختصاصی و وردپرسی وجود دارد.

سوالات متداول

طراحی سایت شرکتی چه مزایایی دارد؟

با استفاده از طراحی سایت شرکتی می‌توانید ویترین بیزنس خود را به همراه نمونه کارها برای کاربران به نمایش بگذارید. همچنین می‌توانید خدمات و سرویس‌های خود را به طور کامل توضیح دهید.

آیا امکان خرید اینترنتی با قابلیت پرداخت آنلاین در سایت شرکتی وجود دارد؟

بله، شما می‌توانید نیازمندی‌های سایت خود مانند داشتن درگاه بانکی و … را با تیم وب تب در میان بگذارید تا پیاده سازی شود.

چرا باید سایت شرکتی داشته باشید؟

یکی از مزایای اصلی طراحی سایت شرکتی، صرفه جویی در هزینه و نیروی انسانی است.

نمونه پروژه های طراحی سایت