قیمت طراحی سایت در انواع مختلف و هر آنچه که باید بدانید

میانگین قیمت طراحی سایت در سال ۱۴۰2

سایت‌های مختلف با هزینه‌های متفاوتی طراحی می‌شوند. اما چه چیزی در این بین سبب اختلاف قیمت طراحی سایت می‌شود؟ در این‌جا به شکل دقیقی به این پرسش پاسخ خواهیم داد. در حالت کلی می‌توان گفت عوامل متعددی بر قیمت تمام شده‌ی طراحی سایت تاثیر می‌گذارند. تعیین هزینه طراحی سایت با توجه به این پارامترها انجام شده و ویژگی‌های مختلف سایت قیمت آن را بالاتر یا پایین‌تر می‌برند.

با این مقدمه به سراغ بررسی تعرفه طراحی سایت در سال 1402 رفته و نکات مهم در این زمینه را از نظر می‌گذرانیم.

نکات مهم درباره تعرفه طراحی سایت

پیش از آن‌که بحث خود را پیرامون عوامل موثر بر قیمت طراحی سایت آغاز کنیم، بهتر است ببینیم چرا این موضوع تا این حد اهمیت دارید. دلایل متعددی وجود دارند که مبحث هزینه طراحی سایت را بدل به امری مهم می‌کنند. در ادامه برخی از این دلایل را مطرح می‌کنیم. هم‌چنین نکاتی را یادآور می‌شویم که در هنگام بررسی هزینه‌ها بهتر است به آن‌ها توجه کنید.

 

توجه به بودجه و میزان سرمایه

بی شک شما برای راه‌اندازی سایت خود سرمایه‌ی مشخصی تعیین کرده‌اید. این بخش مهمی از هر کسب‌وکار است. تعیین هزینه‌های کسب‌وکار به شما کمک خواهد کرد مسیر پیش روی خود را بهتر ببینید. اگر شما مبلغ خاصی را برای طراحی سایت کنار گذاشته‌اید، پس باید بدانید با این مبلغ، چه نوع سایتی و با چه کیفیتی می‌توانید سفارش دهید.

 

همیشه ارزان بودن خوب نیست

این نکته‌ی دیگری که درباره تعرفه طراحی سایت باید بدانید. متاسفانه برخی افراد تصور می‌کنند همین که بتوانند یک سایت را با قیمت بسیار پایین دست‌وپا کنند سود کرده‌اند. خبر بد این است که اوضاع دقیقاً عکس چیزی که تصور می‌کنند پیش خواهد رفت.

سایتی که با قیمت نازل طراحی می‌شود، ممکن است شما را به دردسرهای زیادی انداخته و نیاز به هزینه‌ی دوباره را در شما ایجاد کند. چنین سایتی ممکن است با معیارهای سئو هم‌خوانی نداشته باشد. پایین بودن سرعت سایت، پایین بودن کیفیت رابط کاربری و … از جمله مشکلات سایت‌های ارزان قیمت هستند.

این شرایط می‌تواند شما را مجبور به صرف هزینه‌ی دوباره برای طراحی سایت کند. هم‌چنین ممکن است تصمیم بگیرید سایت خود را بهبود ببخشید و همین مسئله نیز برایتان هزینه‌بردار خواهد بود.

 

گران بودن همیشه به معنای با کیفیت بودن نیست

برخی نیز از سمت دیگر بام افتاده‌اند. آن‌ها تصور می‌کنند هر چه پول بیشتری بدهند، لزوماً سایت بهتری تحویل خواهند گرفت. خیر، این‌طور نیست. این نکته را بپذیرید که برخی از شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ، خدمات خود را با قیمت‌های گزاف عرضه می‌کنند.

این در حالی‌ست که شرکت‌هایی نیز وجود دارند که خدماتی به مراتب با کیفیت‌تر، اما با قیمتی ارزان‌تر را در اختیار مشتری قرار می‌دهند. به همین دلیل بهتر است پیش از تصمیم گرفتن برای این امر، ابتدا قیمت طراحی سایت را در سایت‌های مختلف بررسی کنید و تعرفه‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. برای مقایسه‌ی بهتر حتماً نمونه‌کارها را در کنار قیمت‌های تعیین شده قرار دهید تا به یک جمع‌بندی درست برسید.

 

هزینه طراحی سایت؛ سرمایه گذاری‌ست 

برخی از صاحبان کسب‌وکار به دنبال یافتن جایگزینی برای هزینه طراحی سایت هستند. متاسفانه چنین موضوعی امکان‌پذیر نیست. برای موفقیت و رشد کسب‌وکار در عصر حاضر، شما نیاز مبرمی به سایت خواهید داشت. برخی افراد نیز تلاش می‌کنند با پرداخت هزینه‌ی کم‌تر، پروژه‌ی طراحی سایت خود را به پایان ببرند.

ما طراحی سایت را یک سرمایه‌گذاری می‌دانیم. هزینه‌ای که برای طراحی سایت خود صرف می‌کنید، در حقیقت سرمایه‌ای‌ست که در آینده منجر به کسب درآمد بیشتر شما خواهد شد. با این اوصاف دیگر نگران قیمت طراحی سایت نبوده و آن را بخشی مهم از پروسه‌ی برندسازی خود بدانید.

قیمت طراحی وب سایت با نوع آن

میانگین قیمت طراحی سایت وردپرس

در مقابل سایت اختصاصی، می‌توان به سایت وردپرسی پرداخت. قیمت طراحی سایت وردپرسی به مراتب پایین‌تر از سایت‌های اختصاصی‌ست. البته در بین سایت‌های مختلف وردپرسی نیز اختلاف قیمت وجود دارد. با این وجود این سایت‌ها از یک ساختار کلی پیروی می‌کنند.

وردپرس یکی از سیستم‌های مدیریت محتوای بسیار پرکاربرد است. این سیستم امکانات بسیاری را در اختیار طراح سایت قرار می‌دهد. به این ترتیب طراح سایت دیگر نیاز به کدنویسی برای تمام بخش‌های وب سایت نخواهد داشت. هم‌چنین در صورت استفاده از قالب آماده، طراحی UI سایت هم کار زیادی نمی‌خواهد.

برخی از شرایط (هم‌چون طراحی قالب اختصاصی) و … ممکن است باعث اختلاف قیمت شوند. نکته‌ی مهم دیگر درباره تفاوت سایت وردپرسی و اختصاصی، مدت زمان تحویل آن است. معمولاً سایت‌های وردپرسی، ارزان‌تر و سریع‌تر آماده می‌شوند.

میانگین قیمت طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی از جزئی‌ترین ویژگی‌ها، تا کلیات آن، توسط توسعه‌دهنده و طراحان رابط کاربری انجام می‌شود. بخش‌های مختلف سایت نیاز به برنامه‌نویسی داشته و کدنویسی آن فرآیند اختصاصی خود را طی می‌کند. از طرفی برای داشتن ظاهری زیبا و استاندارد، رابط کاربری سایت با استفاده از تصاویر گرافیکی و عکس‌های با کیفیت طراحی می‌شود.

قیمت طراحی یک سایت اختصاصی، معمولاً از دیگر انواع سایت‌ها بالاتر است. دلیل آن نیز واضح است. طراحی چنین سایتی نیاز به انرژی و زمان بسیاری دارد. چرا که ایده‌پردازی، بررسی ایده‌ها، طراحی چارچوب اولیه و … هر یک مرحله‌ای مهم و اثرگذار تلقی می‌شوند. در ادامه شروع برنامه‌نویسی سایت، طراحی قالب و صفحات مختلف، اجرا و برطرف‌سازی باگ‌ها، همه و همه نیاز به صرف مهارت و تخصص بالایی دارند.

انواع طراحی سایت در شرکت وب تب

شیوه قیمت دهی طراحی سایت در شرکت‌های مختلف متفاوت است. هر تیم طراحی سایتی سیاست‌های مالی خود را در قیمت گذاری دنبال می‌کند. برخی از سایت‌ها ممکن است پکیج‌هایی را آماده کرده و طراحی سایت را بر اساس آن‌ها انجام دهند.

معمولاً در چنین پکیج‌هایی با دسته‌بندی‌هایی مختلفی از جمله نوع کاربری سایت روبه‌رو هستیم. برای مثال برخی از تیم‌های طراحی سایت، پکیج خاص خود را برای طراحی سایت فروشگاهی، پزشکی یا گردشگری ارائه می‌کنند. چرا؟

دلیل این امر وجود چارچوب‌های یکسان و خاص در هر یک از این زمینه‌هاست. برای نمونه یک سایت فروشگاهی بخش‌های مشخصی از جمله فروشگاه، دسته‌بندی‌ها، وبلاگ، سبد خرید و … را داراست. از این رو سایت‌های فروشگاهی را می‌توان بر این اساس قیمت‌گذاری کرد. چرا که می‌دانیم در روند طراحی سایت چه نیازهایی خواهیم داشت و هر یک از آن‌ها چه میزان هزینه به همراه دارند.

انواع روش های قیمت دهی طراحی سایت هر یک مزایا و معایب خاص خود را دارند. گاهی ممکن است شرکت‌ها یک مبلغ پایه برای طراحی نوع خاصی از سایت انتخاب کنند و شما برای داشتن بخش‌های مختلف نیاز به پرداخت مازاد داشته باشید. چنین روشی گاهی می‌تواند هزینه‌های شما را افزایش دهد.

روش قیمت دهی بر اساس کسب‌وکارها یکی از شیوه‌های رایج در میان انواع روش‌های تعیین قیمت طراحی سایت است.

یکی از نکاتی که باید در خصوص طراحی سایت به آن توجه کرد، نیازسنجی هر کسب‌وکار و ساخت و راه‌اندازی سایتی متناسب با فعالیت آن است. از این جهت است که شناخت بازار و نیازهای هر فعالیت تجاری در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ، یکی از مسائلی‌ست که طراحان سایت باید به آن واقف باشند.

تیم طراحی سایت وب تب با بهره‌مندی از کارشناسان مختلف در حوزه‌ی روانشناسی بازار، شناخت پرسونای مشتریان، پیش‌نیازهای موفقیت در هر زمینه و … توانسته بیشترین بازخورد را در پروژه‌های پیشین خود کسب کند. طراحی وب سایت برای ما تنها ایجاد یک قالب و پیوند زدن آن به یک دامنه و هاست نیست. بلکه ما پیش از هر چیز به شناخت کامل موقعیت مشتری‌مان پرداخته و سپس بهترین سایت را با توجه به اهدافی که در نظر دارند طراحی می‌کنیم.

فعالیت‌های ما محدود به حوزه‌ی کسب‌وکاری خاص نمی‌شود و در زمینه‌های زیر می‌توانید از خدمات وب تب بهره‌مند شوید.

عکس میانگین قیمت طراحی سایت پزشکی

میانگین قیمت طراحی سایت پزشکی

هزینه طراحی سایت پزشکی با توجه به امکانات موجود در سایت تعیین می‌شود. سایت‌های کلینیک‌ها و مراکز درمانی معمولاً نیاز به امکاناتی هم‌چون نوبت‌دهی و … دارند. هم‌چنین اگر قصد داشته باشید در سایت خود امکان پرداخت آنلاین را هم فراهم کنید، بدون شک هزینه‌ها متفاوت خواهد بود.

وجود بخش‌های مشاوره آنلاین، پرسش‌وپاسخ، انجمن‌ها و … نیز در قیمت تمام‌شده اختلاف ایجاد می‌کند.

میانگین قیمت طراحی سایت فروشگاهی

در سایت فروشگاهی بسیار مهم است که محصولات به بهترین شکل در معرض دید قرار بگیرند. به همین دلیل شما نیاز مبرمی به دسته‌بندی صحیح و دقیق محصولات خواهید داشت. هر چه در یک فروشگاه تعداد دسته‌بندی‌های محصولات و گستردگی اجناس بیشتر باشد، بدون شک نیاز به کار بیشتری برای طراحی کامل سایت احساس خواهد شد.

وجود امکانات مختلفی هم‌چون گالری تصاویر، درگاه پرداخت، بخش نظرات، قابلیت ایجاد فروشگاه در داخل سایت (چند فروشنده) و … هر یک می‌توانند قیمت طراحی را افزایش دهند. هم‌چنین مهم است که سایتتان به صورت اختصاصی طراحی می‌شود یا وردپرسی.

عکس میانگین قیمت طراحی سایت فروشگاهی
عکس میانگین قیمت طراحی سایت شرکتی

میانگین قیمت طراحی سایت شرکتی

قیمت طراحی سایت‌های شرکتی تقریباً با یکدیگر برابر است. با این وجود به دلیل تفاوت‌هایی که میان شرکت‌ها، بزرگ بودن یا کوچک بودن کسب‌وکار و … وجود دارد، نمی‌توان گفت تمام سایت‌های شرکتی با یک قیمت طراحی می‌شوند. 

بسته به نوع نیاز شما این قیمت می‌تواند متفاوت باشد. گاهی قصد شما از طراحی یک سایت شرکتی تنها داشتن درگاهی برای ارتباط با مشتریان و کاربران است. گاهی نیز ممکن است بخواهید به طور پیوسته وبلاگ خود را آپدیت کنید و به معرفی محصول بپردازید.

هزینه‌های راه اندازی سایت

برای داشتن درکی عمیق‌تر از مقوله‌ی هزینه طراحی سایت، بهتر است نگاهی جزئی‌تر به موضوع داشته باشیم. طراحی و راه‌اندازی یک سایت در حالت کلی نیازمند هزینه‌های مختلفی‌ست که مهم‌ترینشان عبارتند از:

هزینه‌ی خرید دامنه (Domain): اولین نیاز شما برای داشتن یک سایت، خرید دامنه است. دامنه همان آدرسی‌ست که از طریق آن کاربران وارد سایت‌تان می‌شوند. دامنه‌ها با پسوندهایی هم‌چون .ir، .com و .org و ده‌ها پسوند دیگر قابل ایجاد هستند.

هزینه‌ی تهیه‌ی هاست (Host): سایت شما برای اجرا، نیاز به یک فضا برای ذخیره‌سازی اطلاعات دارد. این هاست یا سرور باید ویژگی‌هایی هم‌چون امنیت بالا، سرعت خوب و … دارد.

هزینه طراحی سایت: طراحی سایت خود از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. هزینه‌های طراحی گرافیکی، هزینه‌های برنامه‌نویسی و … همه و همه در کنار هم قیمت تمام شده‌ی طراحی را تشکیل می‌دهند. 

هزینه پشتیبانی سایت: سایت شما به پشتیبان نیاز خواهد داشت. این فرد یا افراد مسئول آپدیت بخش‌های مختلف سایتتان خواهند بود.

هزینه تولید محتوا: محتوا از نیازهای مهم یک سایت موفق است. از این رو شما باید برای تامین بودجه تولید محتوا نیز برنامه‌ریزی کنید.

هزینه سئو (SEO): سئو کردن سایت نیز اهمیت بالایی دارد. شاید بتوان گفت سایت بدون سئو محکوم به شکست است.

قیمت طراحی سایت بر چه مبنایی محاسبه می شود؟

قیمت طراحی سایت با توجه به ویژگی‌های مختلف وب سایت مورد نظر، همین‌طور نیازهای کسب‌وکار مربوط به سایت و سفارش‌های مشتری تعیین می‌شود. در این میان برخی از عوامل کلی هستند که چارچوب کلی قیمت‌گذاری اولیه سایت را تعیین می‌کنند. اما این عوامل کدامند؟

  • رفاه بیشتر در انجام اینترنتی و آنلاین کارهای روزمره
  • کاهش در هزینه‌ها
  • دریافت خدمات بهتر
  • امکان انتخاب از بین گزینه‌های متعدد
  • بالا رفتن سرعت انجام امور

این‌ها مزایایی هستند که استفاده از خدمات آنلاین برای مشتریان دارد. اما می‌توان گفت فعالیت آنلاین مزیت‌های مهم زیر را نیز برای صاحبان کسب‌وکارها دارد.

عکس قیمت طراحی سایت بر چه مبنایی محاسبه می شود؟

میانگین پکیج های قیمت طراحی سایت وب تب

آژانس دیجیتال مارکتینگ و برندینگ وب تب یکی از شرکت‌های فعال در زمینه‌ی طراحی سایت است. قیمت طراحی سایت در مجموعه‌ی ما با توجه به معیارهای مختلفی تعیین می‌شود. برای مثال یکی از خدمات مهم ما طراحی سایت برای بیزینس‌های مختلف است. در همین راستا تیم طراحی وب سایت ما آماده‌ی طراحی سایت‌های فروشگاهی، گردشگری، شرکتی، پزشکی و … است.

هم‌چنین شما می‌توانید طراحی سایت خود را در سه دسته‌ی زیر انتخاب کنید:

  • طراحی سایت اختصاصی
  • طراحی سایت وردپرسی
  • طراحی سایت لاراول

پکیج‌های طراحی سایت وب تب، با توجه به زبان برنامه‌نویسی و نوع کسب‌وکار شما تهیه شده و شما با پرداخت هزینه‌ی پکیج، یک سایت با تمام امکانات تحویل خواهید گرفت.

سوالات متداول

برای سفارش پروژه باید چه کنم؟

دوست عزیز برای سفارش پروژه و گرفتن مشاوره های لازم میتونی با شماره  02122258510   تماس بگیری.

چطور بفهمم چه نوع سایتی برای کسب و کار من مناسب است ؟

کارشناسان و مشاوران تیم وب تب  در یک جلسه مشاوره  شما را راهنمایی میکنند که چه نوع سایتی برای کسب وکار شما مناسب است و بهتر است سایت شما با چه تکنولوژِی برنامه نویسی شود.

آیا پس از طراحی و تحویل سایت پشتیبانی نیز ارائه می‌شود؟

بله؛ طراحی سایت  تنها آغاز راه است. پشتیبانی  سایت  یکی از خدمات بسیار مهم ما در وب تب است.

نحوه‌ی عقد قرارداد و پرداخت هزینه به چه صورت است؟

جواب کلی برای نحوه عقد قرارداد وجود ندارد. بستگی به حجم و اندازه پروژه و ویژگی های مربوطه می باشد.

نمونه پروژه های طراحی سایت