قیمت طراحی اپلیکیشن | انواع روش های قیمت دهی طراحی اپلیکیشن

میانگین قیمت طراحی اپلیکیشن در سال ۱۴۰2

قیمت طراحی اپلیکیشن به عوامل مختلفی وابسته است. اگر شما نیز قصد سفارش طراحی اپلیکیشن دارید، حتماً دوست دارید قیمت این خدمات را به طور دقیقی بدانید. در این‌جا نگاهی به تمام پارامترهای تعیین کننده هزینه طراحی اپلیکیشن خواهیم داشت. میانگین قیمت خدمات ساخت اپلیکیشن در سال 1402 با توجه به معیارهایی که در ادامه معرفی می‌کنیم تعیین می‌شود.

قیمت طراحی اپلیکیشن بر چه مبنایی محاسبه می شود؟

چه چیزی قیمت نهایی طراحی اپلیکیشن را تعیین می‌کند؟ چگونه طراحان اپلیکیشن و شرکت‌های فعال در این زمینه تعرفه طراحی اپلیکیشن را مشخص می‌کنند؟ پاسخ به این سوال تنها محدود به مواردی خاص نمی‌شود. با پارامترهای تاثیرگذار در این زمینه را در بخش‌های بعد آشنا می‌شوید.

قیمت طراحی اپلیکیشن بر چه مبنایی محاسبه می شود؟
قیمت طراحی اپلیکیشن استاتیک و دینامیک

قیمت طراحی اپلیکیشن استاتیک و دینامیک

اولین و مهم‌ترین عاملی که بر قیمت تمام‌شده طراحی اپ تاثیر می‌گذارد، دینامیک یا استاتیک بودن است. اپلیکیشن استاتیک به اپی گفته می‌شود که در آن تغییری در اطلاعات موجود اتفاق نمی‌افتد. برای مثال اپلیکیشن‌های شرکتی عموماً استاتیک بوده و بخش‌های خاص و مشخصی دارند که اطلاعاتی را به کاربر ارائه می‌کنند.

اما اپلیکیشن‌های مانند اپ فروشگاهی، از نظر اطلاعات، دینامیک بوده و مدام دچار تغییر می‌شوند. امکان افزودن محصولات جدید، حذف محصولات پیشین، تغییر در تخفیف‌ها و … از جمله تغییراتی هستند که در چنین اپلیکیشنی اعمال می‌شوند.

بدیهی‌ست که قیمت طراحی اپلیکیشن دینامیک از اپ استاتیک بیشتر است.

با چه زبانی ساخته می‌شود؟ 

ساخت اپلیکیشن با زبان‌های برنامه‌نویسی مختلفی انجام می‌شود. هر یک از زبان‌های برنامه‌نویسی مزایا و معایب خاص خود را دارند. اما علاوه بر این‌ها تفاوت‌هایی در عملکرد و کیفیت برنامه‌های ساخته شده با آن‌ها نیز دیده می‌شود.

همین مساله سبب وجود تفاوت در قیمت طراحی اپلیکیشن ساخته شده با هر یک از آن‌ها می‌شود.

طراحی رابط کاربری، تجربه کاربری و ارتباط آن با قیمت

یکی از مراحل بسیار مهم در طراحی اپلیکیشن، ایجاد رابط کاربری آن است. بدیهی‌ست که هر چه کیفیت رابط کاربری و فضای ظاهری سایت بالاتر باشد، تعرفه طراحی اپلیکیشن مورد نظر نیز بالاتر خواهد رفت. گاهی مشتریان به دنبال طراحی اپ منحصربه‌فرد نیستند. در این شرایط نیازی به ایده‌پردازی خاصی در بخش رابط کاربری و هم‌چنین تجربه‌ی کاربری اپ وجود ندارد.

برای مثال صاحبان برخی از کسب‌وکارها علاقه‌مند به الگوبرداری اپلیکیشن خود از نمونه‌های موجود هستند. در چنین شرایطی ‌می‌توان قیمت هزینه طراحی اپلیکیشن را پایین‌تر تخمین زد. اما وقتی شما به دنبال اپلیکیشنی منحصربه‌فرد و خاص باشید، مراحل ایده‌پردازی، طراحی چارچوب و ساختار کلی، تحلیل اطلاعات و … اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.

محتوای اپلیکیشن

علاوه بر رابط کاربری، یک اپلیکیشن نیاز به محتوا دارد. محتوای مورد استفاده در اپ می‌تواند در شکل‌های مختلفی (نظیر متن، تصویر، فیلم، صوت و …) باشد. گاهی بخش مهمی از پروژه‌ی شما تهیه و انتشار محتوا در اپ است. در اپلیکیشن‌هایی که جنبه‌ی بانک اطلاعات و … دارند، این مسئله امری رایج است.

از این رو می‌توان محتوا را پارامتری تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن دانست. هر چه تعداد بخش‌های اپلیکیشن‌ و محتوای موجود در آن بیشتر باشد، هزینه طراحی اپلیکیشن بالاتر خواهد بود.

هزینه طراحی اپلیکیشن با توجه به امکانات

یک اپلیکیشن می‌تواند امکانات متنوعی داشته باشد. این امکانات با توجه به نوع اپلیکیشن و کاربری آن متفاوت خواهند بود. در زیر برخی از امکاناتی را که وجود یا عدم وجود آن‌ها بر قیمت اپلیکیشن موثر خواهند بود معرفی می‌کنیم.

امکان ایجاد حساب کاربری

یکی از امکانات تاثیرگذار بر قیمت طراحی اپلیکیشن، امکان ایجاد حساب کاربری است. در برخی از اپلیکیشن‌ها نیاز به چنین امکانی وجود ندارد. اما معمولاً اپلیکیشن‌های فروشگاهی چنین قابلیتی را احتیاج دارند. از طرفی اپلیکیشن‌های هم‌چون اپ‌های پزشکی یا دیگر اپ‌های خدماتی نیز ممکن است برای در اختیار قراردادن برخی امکانات خاص، اقدام به ارائه‌ی حساب کاربری کنند.

دسترسی‌ها

همان‌طور که می‌دانید هر اپلیکیشن دسترسی‌های خاص خود را دارد. به این ترتیب اپ می‌تواند از قابلیت‌های مختلف تلفن همراه استفاده کند. هر چه این موارد بیشتر باشند، قیمت طراحی اپلیکیشن بیشتر خواهد بود.برای مثال می‌توان امکان کار با دوربین، دسترسی به SMS، GPS، کارت حافظه، استفاده از سنسورهای گوشی و … برخی از دسترسی‌های مهم هستند.

آنلاین یا آفلاین بودن اپ

علاوه بر این‌ها، تفاوت در آنلاین و یا آفلاین بودن اپلیکیشن نیز بر هزینه طراحی اپلیکشین تاثیر می‌گذارد. در اپلیکیشن‌های آنلاین، نیاز به اتصال اپ به دیتابیس وجود دارد. این دیتا بیس معمولاً در همان سروری که سایت بر آن واقع شده است قرار دارد.

هم‌چنین اپ آنلاین می‌تواند ارسال نوتیفیکیشن و اطلاع‌رسانی‌ها را از طریق پیامک یا تلگرام عملی کند. دیگر امکان مورد توجه در اپلیکیشن آنلاین، پرداخت درون‌برنامه‌ایست. 

انتشار اپلیکیشن در پلتفرم‌های مختلف

یکی از خدمات شرکت‌های طراحی اپلیکیشن، انتشار آن در پلتفرم‌هایی نظیر پلی‌استور و اپ‌استورهای دیگر است. گاهی ممکن است خدمات جانبی این‌چنینی نیز بر قیمت طراحی اپلیکیشن تاثیر بگذارند.

دیگر عوامل تاثیرگذار بر هزینه طراحی اپلیکیشن

از جمله دیگر شرایطی که می‌تواند باعث افزایش قیمت طراحی اپلیکیشن شود، می‌توان به افزودن زبان‌های دیگر اشاره کرد. اپلیکیشن‌ها با توجه به جامعه‌ی آماری کاربران خود، در زبان‌های مختلفی طراحی می‌شوند. گاهی این نیاز احساس می‌شود که اپلیکیشن در چند زبان منتشر شود. بدیهی‌ست که افزودن امکان تغییر زبان در اپ نیاز به برنامه‌ریزی‌ها و صرف زمان و انرژی بیشتر، و در نهایت هزینه‌ی بالاتر دارد.

افزودن گالری، چت پشتیبانی آنلاین و … و ده‌ها مورد دیگر هر یک می‌توانند هزینه‌ای را بر قیمت تمام شده طراحی اپلیکیشن اضافه کنند. اما مقوله‌ی بسیار مهم دیگری که قیمت طراحی اپلیکیشن را تحت تاثیر قرار می‌دهد، سیستم عاملی‌ست که اپ برای آن طراحی می‌شود.

اپلیکیشن‌ها در سیستم‌عامل‌های مختلفی قابل اجرا هستند. هر یک از این سیستم عامل‌ها ویژگی‌های فنی خاص خود را دارند. از این رو طراحی اپ برای هر یک از آن‌ها نیز خصوصیات منحصربه‌فردی دارد. از این رو در قیمت طراحی اپلیکیشن اندروید و iOS نیز اختلاف دیده می‌شود.

انواع روش های قیمت دهی طراحی اپلیکیشن

همان‌طور که دیدید تعیین قیمت طراحی اپلیکیشن با توجه به پارامترهای مختلفی انجام می‌شود. تعرفه‌ی هر یک مراحل طراحی نیز بسته به حجم کار و حساسیت بر روی کیفیت آن متفاوت خواهد بود.

اما مورد دیگر که باعث تنوع در خدمات طراحی اپلیکیشن می‌شود، ارائه‌ی خدمات با قیمت‌های متنوع توسط فعالین این حوزه است. شرکت‌های متعددی در سراسر کشور در حال ارائه‌ی خدمات این خدمات هستند. قیمت‌گذاری و روش قیمت‌دهی هر یک از این شرکت‌ها با توجه به سیاست‌های کاری‌شان با یکدیگر متفاوت است.

به همین دلیل ممکن است برای طراحی یک اپلیکیشن فروشگاهی کاملاً یکسان، از سوی دو شرکت مختلف، قیمت‌هایی با اختلاف بالا به شما پیشنهاد شود. برخی از این شرکت‌ها تعرفه‌ی مورد نظر را با توجه به کاربری اپلیکیشن تعیین می‌کنند.

به این معنا که میانگین‌هایی برای هر یک از اپ‌های فروشگاهی، پزشکی، گردشگری، مد و زیبایی، و … تعریف می‌کنند. در نهایت اگر شما بخواهید امکانات اضافه‌ای نیز در آن‌ها داشته باشید، هزینه‌ی آن‌ها را به مقدار اولیه اضافه می‌کنند.

گاهی نیز برخی شرکت‌ها یک چک‌لیست در اختیار شما قرار می‌دهند. در این چک لیست شما تمام امکاناتی را که می‌توانند در اپلیکیشن وجود داشته باشد به همراه قیمت مشاهده می‌کنید. با انتخاب هر یک از گزینه‌ها مبلغ مورد نظر به قیمت نهایی افزوده خواهد شد.

میانگین قیمت طراحی اپلیکیشن گردشگری

هزینه طراحی اپلیکیشن گردشگری می‌تواند بسته به حجم کار و نیازهای شما متفاوت باشد. در این اپلیکیشن امکان افزودن بخش‌هایی هم‌چون «معرفی اماکن گردشگری»، «معرفی هتل‌ها و اقامتگاه‌ها»، «تورهای گردشگری» و … وجود دارد. هر یک از این بخش‌ها نیازمند طراحی صفحه‌ی مورد نظر و در نهایت تولید محتوای حرفه‌ای هستند.امکاناتی هم‌چون «رزرو هتل»، «خرید بلیط»، «دسترسی به گوگل‌مپ»، «گالری تصاویر» و … هر یک می‌توانند یک نیاز اساسی یا جانبی باشند.

همه‌ی این امکانات و بخش‌ها، در کنار ویژگی‌های رابط و تجربه‌ی کاربری اپلیکیشن، تعیین کننده قیمت طراحی اپلیکیشن گردشگری خواهند بود.

میانگین قیمت طراحی اپلیکیشن تاکسی

اپلیکیشن تاکسی یکی از انواع اپلیکیشن‌هایی‌ست که در سال‌های اخیر استقبال زیادی از آن شده است. در طراحی این اپلیکیشن به نکات بسیاری توجه می‌شود. امکان دسترسی به نقشه یکی از قابلیت‌های مهم در اپ تاکسی است. هم‌چنین بسیار مهم است که اپلیکیشن بتواند به صورت همزمان پاسخ‌گوی شمار زیادی از کاربران باشد.

تجربه‌ی کاربری آسان و سادگی در استفاده دیگر مقوله‌ی بسیار مهم است. از آن‌جایی که نمونه‌های این اپلیکیشن در بازار وجود دارند. اپ مورد نظر باید بتواند در فضای رقابتی به خوبی عمل کند.

میانگین قیمت طراحی اپلیکیشن خدماتی

میانگین قیمت طراحی اپلیکیشن خدماتی

در اپلیکیشن‌های خدماتی شامل تنوع بسیار بالایی هستیم. چرا که این اپلیکیشن‌ها برای خدمات متنوعی طراحی و ساخته می‌شوند. از این قیمت طراحی اپلیکیشن خدماتی بستگی زیادی به نوع خدمات مربوطه دارد. هر چه خدمات بیشتری در یک اپ ارائه شود، بی‌شک طراحی آن زمان و انرژی بیشتری را به خود اختصاص می‌دهد.

کاربران باید بتوانند خدمت مورد نظر خود را به راحتی و در دسته‌بندی مشخص پیدا کنند. به همین دلیل دسته‌بندی خدمات در این اپلیکیشن به صورت جزئی بسیار مهم است. هم‌چنین اگر بخواهید نیروهای کار خود را در اپلیکیشن معرفی کنید، باید بانک اطلاعاتی جامعی نیز ایجاد کنید. بسیار مهم است که افراد بتوانند امتیاز و سطح رضایت خود از خدمت انجام شده را وارد کنند.

این موارد در کنار امکاناتی هم‌چون ارائه‌ی فاکتور، امکان پرداخت آنلاین، امکان استفاده از سیستم کد تخفیف و … می‌توانند تعیین‌کننده‌ی قیمت نهایی طراحی اپ خدماتی باشند.

میانگین قیمت طراحی اپلیکیشن فروشگاهی

اپلیکیشن فروشگاهی نیز قابلیت‌های متنوع و مهمی دارد. برای مثال امکان ثبت نام و ورود کاربران یکی از این قابلیت‌های مهم است. طراحی فروشگاه خود نیازمند ایجاد بخش‌های مختلفی در اپلیکیشن، هم‌چون بخش تصاویر، ویژگی‌ها، نظرات مشتریان و … است. هر یک از این بخش‌ها باید در طول طراحی مورد بررسی قرار گرفته و به بهترین شکل طراحی شوند.

امکان ایجاد برچسب برای محصولات، ایجاد سبد خرید، امکان پرداخت آنلاین، اعمال تخفیف‌ها، ارائه‌ی پیشنهاد ویژه به کاربر و … از دیگر مواردی هستند که نباید از آن‌ها غافل بود.

هر چه اپلیکیشن امکاناتی بیشتر از این دست داشته باشد، هزینه طراحی آن بالاتر خواهد بود. هم‌چنین حجم محصولات، تنوع دسته‌بندی‌ها، متغیر بودن قیمت‌ها و … مواردی هستند که می‌توانند بر هزینه طراحی اپلیکیشن تاثیر بگذارند.

میانگین قیمت طراحی اپلیکیشن اندروید

میانگین قیمت طراحی اپلیکیشن اندروید، با توجه به نوع کاربری اپ، امکانات و … تعیین می‌شود. در طراحی اپ اندروید معمولاً از زبان جاوا استفاده می‌شود. البته گاهی از زبان برنامه‌نویسی کاتلین Kotlin نیز برای این منظور استفاده می‌شود.

ساخت اپ اندروید معمولاً نسبت به اپ iOS زمان بیشتری می‌برد. اپ‌های اندروید معمولاً در پلتفرم‌های هم‌چون google play Store منتشر می‌شوند. آمار دانلود این نرم‌افزارها معمولاً نسبت به اپ‌های iOS بیشتر است. دلیل این امر فراوانی بیشتر گوشی‌های اندروید در بازار است.

اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن اندروید خود هستید به لینک زیر مراجعه کنید.

میانگین قیمت طراحی اپلیکیشن ios

برنامه‌نویسی اپ‌های iOS به وسیله‌ی زبان برنامه‌نویسی Swift طراحی می‌شوند. سرعت کار با این زبان بیشتر از زبان‌های طراحی اندروید است. هم‌چنین محیط‌هایی هم‌چون Xcode به طراحان اپلیکیشن iOS کمک بسیاری می‌کنند تا فرآیند طراحی را بهتر طی کنند.میانگین قیمت طراحی اپلیکیشن iOS نیز با توجه به کاربری اپ مورد نظر و امکاناتی که در آن قرار می‌گیرند تعیین می‌شود.

اگر به دنبال طراحی اپلیکیشن ios خود هستید یا به دنبال اطلاعات بیشتری هستید به لینک زیر مراجعه کنید

پکیج های قیمت طراحی اپلیکیشن وب تب

طراحی اپلیکیشن‌های مختلف یکی از خدمات بسیار محبوب ما در وب تب است. با پیشینه‌ای قدرتمند و مشتریانی راضی، ما خود را در طراحی اپ‌های متنوع توانمند می‌بینیم. قیمت طراحی اپلیکیشن توسط وب تب بر اساس پکیج‌های متنوع تعیین می‌شود.

این پکیج‌ها شامل طراحی اپلیکیشن‌های کاربردی  بر اساس نوع کسب و کار و هم‌چنین نوع سیستم عامل هستند. برای آشنایی بیشتر با این پکیج‌ها و کسب اطلاع در خصوص قیمت تمام شده طراحی هر یک از آن‌ها با ما تماس بگیرید.

پکیج های قیمت طراحی اپلیکیشن وب تب

سوالات متداول

نحوه‌ی عقد قرارداد و پرداخت هزینه به چه صورت است؟

جواب کلی برای نحوه عقد قرارداد وجود ندارد. بستگی به حجم و اندازه پروژه و ویژگی های مربوطه می باشد.

آیا با وجود سایت باز هم به اپلیکیشن نیاز داریم و هزینه طراحی اپلیکیشن چه گونه محاسبه میشود؟

برخی بر این باورند که داشتن یک سایت سازگار با موبایل آن‌ها را از داشتن اپلیکیشن بی‌نیاز می‌کند. ما پاسخ این سوال را به خود شما می‌سپاریم. کدام یک برای خودتان راحت‌تر است؟ استفاده از سایت با باز کردن مرورگر و جست‌وجو و بخش‌های مختلف آن، یا دسترسی سریع به محیط جذاب و کاربردی اپلیکیشن؟ این تعیین می‌کند که مشتری شما را انتخاب خواهد کرد یا رقیبتان را. انتخاب با شماست.قیمت دقیقی برای انجام طراحی اپلیکیشن وجود ندارد و هر شرکت  که کار طراحی اپلیکیشن را انجام می دهد، قیمت پیشنهادی خود را دارد.

قیمت طراحی اپلیکیشن در سال 1402 چه گونه است؟

تعیین هزینه ساخت یک اپلیکیشن به طور دقیق بسیار دشوار است به طور کلی، هزینه ساخت اپلیکیشن بر اساس ویژگی ها و نوع پلتفرم تعیین می‌شود

قیمت طراحی اپلیکیشن موبایل به چه مواردی بستگی دارد؟

  • رابط کاربری موردنیاز یک اپ یا همان داستان UI/UX؛
  • گرافیک موردنظر برای طراحی اپ؛
  • محتوایی که مشتری برای اپ در نظر می گیرد، از تولید محتوا تا ویراستاری و بارگذاری و کدنویسی؛
  • امکانات اپلیکیشن

نمونه پروژه های طراحی اپلیکیشن