مشاوره سئو حرفه ای| چرا باید از خدمات مشاوره سئو استفاده کنیم؟

خانه سئو سایت مشاوره سئو

بهترین خدمات مشاوره سئو حرفه‌ای سایت 

اگر صاحب یک کسب‌وکار آنلاین هستید، هیچ چیز مثل یک سایت سئو شده نمی‌تواند به موفقیت‌تان کمک کند. برای داشتن یک سایت بهینه‌سازی شده و حرفه‌ای، داشتن دانش و اطلاعات اولین و مهم‌ترین قدم است. اما این دانش را از کجا می‌توان به دست آورد؟ مشاوره سئو سایت یکی از راه‌های کسب اطلاعات در این زمینه و آگاهی از مسیر درست برای موفقیت است.

خدمات مشاوره در زمینه سئو می‌تواند بسیار کمک‌کننده و راهگشا باشد. به ویژه اگر مرجعی درست و حرفه‌ای را برای آن انتخاب کنید.

مشاوره سئو چیست؟

شما می‌توانید با کمی جست‌وجو در گوگل، مشاهده‌ی چند ویدئو در یوتیوب و خواندن چند کتاب، اطلاعات بسیار مفیدی را در زمینه‌ی سئو پیدا کنید. اما آیا همین اطلاعات می‌توانند کافی باشند؟ خیر.

مشاوره سئو سایت تنها شامل ارائه‌ی اطلاعات و نکاتی در زمینه‌ی سئو نیست. بلکه یک مشاور سئو پیش از هر چیز به موفقیت سایتتان فکر می‌کند. نه فقط به این‌که شما اطلاعاتی را کسب کنید. برای آن‌که سایتی موفق داشته باشید، انجام برخی فعالیت‌ها ضروری‌ست. یک سایت موفق که به جایگاه خوبی در نتایج گوگل رسیده، مسیری درست را طی کرده است.

وظیفه مشاور سئو نشان دادن همین مسیر درست به شماست.  این مشاوره می‌تواند در مراحل مختلف کار ارائه شود.

 • مشاوره پیش از شروع پروژه: اگر هنوز برای بهینه‌سازی سایت خود اقدام نکرده‌اید، در قدم اول نیاز به این مشاوره خواهید داشت. در این مرحله می‌توانید در زمینه‌ی استراتژی، هدف‌گذاری، بررسی جایگاه فعلی و ضرورت یا عدم نیاز به بازطراحی سایت مشاوره دریافت کنید.
 • مشاوره در زمان اجرای پروژه: بسیار مهم است که در حین بهینه سازی سایت به نکات مهمی هم‌چون تولید محتوای سئو شده، برنامه‌ریزی انتشار محتوا، تحقیق کلمات کلیدی، گرفتن بک‌لینک و … توجه کنید.
 • مشاوره و پشتیبانی سئو: پس از رسیدن به هدف خود از سئو، بهتر است به طور مداوم استراتژی خود را آپدیت کنید و نقاط قوت و ضعف خود را بررسی کنید. مشاوره سئو و پشتیبانی مداوم به شما در این زمینه کمک خواهد کرد.

مزایای مشاوره سئو

در سئو کردن سایت، کوچک‌ترین کارها می‌توانند بزرگ‌ترین موفقیت‌ها را به همراه داشته باشند. این خبر بسیار خوبی‌ست. اما بهتر است بدانید نقطه‌ی مقابل آن نیز برقرار است. به این معنا که اشتباهات بسیار جزئی ممکن است شما را از رسیدن به هدف دور کنند. همین مسئله دریافت خدمات مشاوره سئو را بدل به امری ضروری کرده است.

با استفاده از این مشاوره از مزایای زیر بهره‌مند شوید:

 • آگاهی از نیازمندی‌ها و ضروریات سئو سایت.
 • کسب اطلاع از موارد مالی و جلوگیری از پرداخت هزینه‌های اضافه.
 • برنامه‌ریزی دقیق با توجه به زمان مورد نیاز برای رسیدن به هدف.
 • شناخت بیشتر رقبا و روش رسیدن آن‌ها به موفقیت.
 • یافتن ایده‌های جدید برای اجرای هر چه بهتر پروژه سئو.
 • رسیدن به پاسخ سوالاتی که در این زمینه دارید.

تیم مشاور سئو با دانش و تجربه‌ای که در این زمینه دارد، نگاهی دقیق و کلی به شما خواهد داد. به این ترتیب خواهید توانست مقدمات دستیابی به جایگاه مورد نظرتان را فراهم کنید.

 

مشاوره سئو مناسب چه سازمان ها و افرادی است؟

چه کسانی به مشاوره سئو نیاز دارند؟ در حالت کلی می‌توان گفت اغلب سازمان‌ها، شرکت‌ها و کسب‌وکارهای آنلاین به این خدمات نیاز دارند. اهمیت موتورهای جست‌وجو و بهینه‌سازی سایت بر همه آشکار است. رقابت بر سر رسیدن به جایگاه‌های بالای گوگل بسیار تنگاتنگ است.

با مقایسه‌ی نرخ کلیک بر روی لینک‌های اول تا سوم گوگل با دیگر لینک‌ها، می‌توان تاثیر سئو را بر کسب درآمد بالا و جذب مخاطب و کاربر بیشتر دید. پس می‌توان گفت تمام افرادی که افزایش کاربر سایتشان رابطه‌ی مستقیمی با افزایش درآمدشان دارد، سئو برایشان یک ضرورت است. از این رو همه‌ی فروشگاه‌های اینترنتی، سایت‌های ارائه‌ی خدمات پزشکی نظیر نوبت‌دهی و …، سایت گردشگری، سایت‌های شرکتی و … به مشاوره سئو سایت نیاز دارند.

خدمات ارائه شده در مشاوره سئو

در مشاوره سئو خدمات مختلفی عرضه می‌شوند. این خدمات شامل بخش‌های مختلف بهینه‌سازی سایت شده و شما را در تمام جنبه‌های مربوط به سئو همراهی می‌کنند. در ادامه برخی از مهم‌ترین خدمات را در این زمینه معرفی می‌کنیم.

مشاوره سئو داخلی و محتوا

در بحث سئوی داخلی سایت نکات بسیاری وجود دارد که نباید از آن‌ها غافل بود. برخی از این نکات عبارتند از:

 • عناوین صفحه و تگ‌ها (توضیحات متا، هدینگ‌ها و …)
 • ساختار لینک‌ها
 • چگالی کلمات کلیدی در هر صفحه
 • بهینه‌سازی عکس‌ها (حجم مناسب، توضیحات Alt و …)
 • لینک‌سازی داخلی

هر یک از این موارد نیاز به توجه و رعایت اصولی خاص دارند. در مشاوره سئو داخلی در خصوص این اصول به بحث پرداخته و بهترین روش برای ارتقای وضعیت سایت از نظر المان‌های داخلی به شما نشان داده می‌شود. در کنار این موارد توجه به تولید محتوای یونیک و ارزشمند نیز موردی‌ست که باید به خوبی به آن پرداخت.

مشاوره سئو خارجی

 در مشاوره سئو خارجی در خصوص استراتژی‌های موفقیت در شبکه‌های اجتماعی، فروم‌ها و انجمن‌ها و … حرف خواهیم زد. برای آن‌که لینک‌سازی خارجی را به بهترین شیوه اجرا کنید، بهتر است از نکات مهمی که در این زمینه وجود دارند مطلع باشید.

اطلاع از مسائل مربوط به تولید و انتشار رپورتاژ، استفاده از وبسایت‌هایی نظیر یوتیوب و آپارات، توجه به سئو محلی و … به شما در افزایش سرعت پیشرفت کمک خواهد کرد.

مشاوره سئو تکنیکال

دیگر بخش مهم مشاوره سئو حرفه ای سایت، توجه به جنبه‌های تکینکال سایت است. در این بخش به موارد زیر پرداخته می‌شود.

 • بهینه‌سازی ساختار سایت: در این بخش مواردی هم‌چون دسته‌بندی‌ها، آرشیو‌ها و … توجه می‌شود.
 • بهینه‌سازی robots.txt: این فایل متنی را شاید بتوان یکی از ابزارهای بسیار مهم در سئو دانست. این فایل به خزنده‌های گوگل دستورالعمل‌هایی را برای ایندکس کردن صفحات می‌دهد.
 • به‌کارگیری داده‌های ساختار یافته (Structured Date): این داده‌ها نیز به موتور جست‌وجو در درک وبسایت شما کمک می‌کنند.
 • بررسی خطاهای سایت: رسیدگی به خطاها و بهینه‌سازی صفحات 404 نیز بسیار مهم است و در مشاوره سئو پیرامون آن بحث خواهد شد.
 • ایجاد نقشه سایت: فایل Sitemap.xml هم‌چون robots.txt به بهتر ایندکس شدن سایت کمک می‌کند. نقشه سایت به ربات‌های گوگل این امکان را می‌دهد تا تمام صفحات را به خوبی فهرست کنند.
 • افزایش سرعت سایت: یکی از پارامترهای تاثیرگذار بر امتیاز سئوی سایت شما، سرعت بالا آمدن سایت است. در مشاوره‌ی تخصصی سئو راه‌های افزایش سرعت سایت بررسی می‌شوند.
 • ریسپانسیو بودن صفحات: صفحات وبسایت شما باید واکنشگرا باشند. به این معنا که در انواع دستگاه‌های هوشمند نظیر موبایل، لپتاپ، تبلت و … به درستی نمایش داده شوند. واکنشگرا نبودن سایت می‌تواند تاثیر منفی بسیاری بر امتیاز سایتتان داشته باشد.

نکاتی برای انتخاب بهترین مشاور سئو

در بخش‌های قبل وظایف مشاور سئو را در بخش‌های مختلف فرآیند مشاوره بررسی کردیم. آن‌چه در انتخاب مشاور اهمیت دارد، توانمندی وی در اجرای این مراحل است. پس از پیش از هر چیزی باید از دانش تیم مشاوره و شرکتی که می‌خواهید با آن قرارداد ببندید مطمئن شوید. البته در کنار دانش و تخصص، بهتر است به مسائلی که در ادامه مطرح می‌کنیم نیز توجه کنید.

 • تجربه؛ داشتن تجربه در عملکرد یک تیم سئو بسیار موثر است. چرا که تنها در فرآیند کار و برخورد با چالش‌هاست که توانمندی افراد ثابت می‌شود.
 • نمونه‌کار؛ شرکتی که انتخاب می‌کنید، حتماً باید نمونه‌کار آنلاین و موفق داشته باشد.
 • توانایی؛ سئوکار باید بتواند اطلاعات را تجزیه و تحلیل کرده و بهترین نتیجه را به شما اعلام کند.
 • مسئولیت‌پذیری؛ بسیار مهم است که مشاوره سئو در بستری مسئولانه انجام شود. مشاور باید خود را در قبال آن‌چه به شما وعده می‌دهد مسئول باشد.
 • ارتباط موثر؛ موفقیت در سئوی سایت، نتیجه‌ی یک همکاری دو طرفه بین شما و سئوکار است. به این ترتیب متخصص سئو باید به خوبی در تمام مراحل با شما ارتباط برقرار کرده و در یک تعامل مثبت به سمت رسیدن به اهداف حرکت کند. 

چه زمانی به مشاوره سئو نیاز داریم؟

اگر در حوزه دیجیتال مارکتینگ و کسب و کارهای اینترنتی فعالیت دارید؛ باید به خوبی از تأثیر شگفت‌انگیز سئو باخبر باشید. سئو سبب بهینه‌سازی سایت و در نتیجه، بهبود و ارتقای رتبه شما خواهد شد. موضوعی که شما را در لیست نخستین نتایجی که توسط موتورهای جستجو به مخاطبین نمایش داده می‌شود، قرار خواهد داد. در نتیجه افراد فعال در این حوزه که فارغ از زمینه فعالیت خود، به دنبال کسب موفقیت و درآمد بیشتر هستند، نیازمند بهره‌گیری و استفاده صحیح و اصولی از سئو هستند. مشاوره سئو می‌تواند شما را در قرارگیری درست در این مسیر، راهنمایی و هدایت کند. آشنایی با ابعاد مختلف و تاثیر سئو، افزایش اطلاعات و انتخاب راهکارهای صحیح برای توسعه و پیشرفت هرچه بیشتر حوزه کاری، از جمله مزایای این امر به شمار می‌رود.

یک مشاوره سئو حرفه ای چه کاری انجام می‌دهد؟

یک مشاور سئو در گام نخست، اطلاعات مفید و کاربردی در زمینه سئو سایت را در اختیار شما قرار خواهد داد. شما را با استراتژی تولید محتوای مفید و کاربردی و همچنین مفاهیم و اصول دیجیتال مارکتینگ آشنا می‌کند. مدیریت ظاهری سایت و تحلیل کلی آن، چگونگی انجام فرآیند سئو و تأثیر آن بر کسب و کار اینترنتی و راهنمایی و انتخاب شیوه درست استفاده از ابزارهای مختلف در این حوزه، از دیگر مواردی است که یک مشاور سئو برای شما تعیین خواهد کرد. یک مشاور سئو حرفه‌ای علاوه بر ارائه اطلاعات کامل و جامع، باید پاسخگوی ابهامات و پرسش‌های شما در این حوزه باشد. شما را با ابعاد و جنبه‌های مختلف کار و همچنین چگونگی رسیدن به کسب موفقیت و ارتقای رتبه سایت راهنمایی نماید.

قیمت مشاوره سئو وب تب

مشاوره سئو با هزینه‌های مختلفی انجام می‌شود. تعیین قیمت مشاوره با توجه به نوع و میزان خدمات مورد نظرتان تعیین می‌شود.ما در وب تب به صرفه‌ترین پکیج‌های مشاوره حرفه ای سئو را در اختیارتان قرار داده‌ایم. مهم نیست سایت شما به تازگی شروع به کار کرده یا در میانه‌ی راه هستید. فرقی نمی‌کند تا کنون برای بهینه‌سازی سایت کاری کرده‌اید یا خیر. حتی اگر سایتتان را سئو کرده‌اید و به نتیجه رسیده‌اید، ما به شما کمک می‌کنید تا اشکال کار را پیدا کنید.

سئوکاران با تجربه‌ی وب تب، با داشتن بهترین نمونه‌کارها، شما را در رسیدن به جایگاه واقعی‌تان در گوگل همراهی می‌کنند.

سوالات متداول

بهترین شرکت برای سئو کردن سایت کدام است؟

شرکت‌های بسیاری در این زمینه فعالند. ما در وب تب با ارائه‌ی نمونه‌کارها و معرفی مشتریان پیشین، افراد را از سطح کیفی کار مطمئن می‌کنیم. مشاورین ما در قدم اول راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد. شما می‌توانید با آگاهی کامل از روند کار و مقایسه‌ی آن با خدمات دیگر شرکت‌ها نسبت به آغاز همکاری اقدام کنید. دیگر نقطه‌ی قوت ما، قیمت مناسب است.

آیا بهینه سازی سایت یک بار انجام می‌شود؟

برخی از اقدامات در بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو تنها یک بار صورت می‌گیرند. اما نگه‌داشتن سایت در رنک‌های بالا نیازمند مدیریت مداوم است. تولید محتوای اصولی، انتشار رپورتاژ، لینک‌سازی، به‌روزرسانی و بهبود محتواهای پیشین از جمله فعالیت‌هایی هستند که باید بعد از پایان پروژه انجام دهید.

آیا وب تب پس از رسیدن سایت به صفحه اول گوگل به پشتیبانی ادامه می‌دهد؟

بله، ما در کنارتان هستیم تا همواره جایگاه خود را در بهترین موقعیت موتورهای جستجو حفظ کنید.

دیگر خدمات سئو 

انواع سئو سایت

آیا شما آماده شروع هستید؟