خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی | قله برندینگ خود را با ما طی کنید!

خدمات شبکه های اجتماعی در وب تب

یکی از ابزارهای بسیار مهم و پرکاربرد در موفقیت کسب‌وکارهای آنلاین، شبکه‌های اجتماعی هستند. این روزها شبکه‌های اجتماعی مختلفی وجود دارند که با توجه به جامعه‌ی آماری بالایی که دارند، بدل به منبع درآمد سازمان و کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ شده‌اند. به همین دلیل مدیریت شبکه اجتماعی بدل به یکی از مهارت‌ها و خدماتی شده که تاثیر بسیاری در افزایش مشتریان و مخاطبان یک شرکت و سازمان دارد. وب تب به عنوان یکی از شرکت‌های برتر در عرصه‌ی دیجتیال مارکتینگ، اکنون خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی را در بالاترین سطح ارائه می‌کند. در این‌جا با این خدمات و جزئیات آن بیشتر آشنا خواهید شد. اما بیایید ببینیم چرا شبکه‌های اجتماعی اهمیت داشته و همه در پی خوش درخشیدن در آن‌ها هستند؟

چرا شبکه های اجتماعی؟

با رشد روزافزون تکنولوژی و فناوری‌های ارتباطی نوین، کاربران به سمت استفاده از شبکه‌های اجتماعی روی آورده‌اند. هر روز شمار افرادی که وقت قابل توجهی از روز را در این شبکه می‌گذرانند بیشتر می‌شود. از طرفی تعداد پلتفرم‌های فعال در این زمینه نیز به‌طور پیوسته در حال رشد و ما مدام می‌بینیم که شبکه‌هایی با امکانات جدید و ابزار متنوع فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

یکی از دلایل اهمیت این شبکه‌ها بالا بودن تعداد مخاطبان و جامعه‌ی آماری بسیار بالای آن است. شما در اغلب شبکه‌های اجتماعی دسترسی نامحدود و رایگانی به اقشار مختلف جامعه دارید. افراد از سنین مختلف و در جای جای کشور و جهان به شبکه‌هایی هم‌چون اینستاگرام، تلگرام و تیک‌تاک متصل شده و از آن به عنوان وسیله‌ای برای ارتباط، سرگرمی و … استفاده می‌کنند.

از این جهت از که می‌توان برای شبکه‌های اجتماعی مزایای بسیاری را متصور شد. در بخش بعد این مزیت‌ها را که از طریق مدیریت شبکه اجتماعی به شکلی اصولی حاصل می‌شوند مرور می‌کنیم.

مزایای شبکه اجتماعی برای شما

به طور کلی می‌توان گفت شبکه‌‌های اجتماعی مهمند، چون:

 • شما می‌توانید در معرض دید مخاطبان بسیاری قرار بگیرید.
 • بسیاری از این پلتفرم‌ها رایگان بوده و می‌توانید بستری برای گرد هم آوردن مشتریان وفادار خود داشته باشید.
 • شبکه‌های اجتماعی پتانسیل بالایی در تبدیل شدن به یک رسانه‌ی قدرتمند برای شما دارند. بسیاری از پیج‌های اینستاگرامی، کانال‌های تلگرامی و … این روزها مخاطبانی به مراتب بیشتر از برخی شبکه‌های تلویزیونی دارند.
 • با مدیریت شبکه اجتماعی به شکلی صحیح می‌توانید کمک زیادی به برندسازی شرکت خود کنید.
 • ارتباط در شبکه‌های اجتماعی دو سویه است. به این ترتیب شما به راحتی می‌توانید بازخورد مشتریان و مخاطبانتان را درخصوص خدمات و فعالیت‌های خود بررسی کنید.
 • این شبکه‌ها ابزاری بسیار جذاب و پربازده برای راه‌اندازی کمپین‌های تبلیغاتی هستند.

مراحل مدیریت شبکه های اجتماعی

گفتیم که این مزایا تنها زمانی حاصل می‌شوند که شما بتوانید مدیریت شبکه اجتماعی را به شکلی اصولی و استاندارد به انجام برسانید. اما منظورمان دقیقاً چیست و چه زمانی شما خواهید توانست این فعالیت را به بهترین نحو اجرا کنید؟

برای این منظور شما باید به چند نکته توجه داشته باشید. پیش از هر چیز شما باید یک استراتژی و هدف‌گذاری برای فعالیت خود در این حوزه داشته باشید. قصدتان از شروع به کار در یک شبکه‌ی اجتماعی چیست؟ آیا می‌خواهید در شبکه‌های مورد نظر فروش و جذب مشتری داشته باشید؟ آیا قصد دارید مخاطبان خود را به سمت وبسایت کشانده و قدرت سایت‌تان را افزایش دهید؟ آیا قصد دارید درخصوص رویدادها و اخبار مختلف خود اطلاع‌رسانی کنید؟

توجه کنید که شما ممکن است هم‌زمان به دنبال این اهداف و اهداف بسیار بیشتر دیگری باشید. پس در این مرحله شما باید تمام این اهداف را مشخص کرده و برای دسترسی به آن‌ها مسیری مشخص را تعیین کنید. این کاری‌ست که ما در وب تب به انجام می‌رسانیم.

پس از این کار نوبت به طی کردن مراحل مختلف مدیریت شبکه اجتماعی می‌شود. این مراحل را در ادامه بررسی می‌کنیم.

انتخاب پلتفرم‌های مورد نظر

انتخاب پلتفرم‌های مورد نظر

در وهله‌ی اول شما باید پلتفرم‌هایی را برای فعالیت انتخاب کنید. همان‌طور که اشاره کردیم، پلتفرم‌های زیادی وجود دارند که می‌توانید در بستر آن‌ها فعالیت کنید. اما در انتخاب پلتفرم نکاتی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید.

دسترسی افراد جامعه به پلتفرم مورد نظر: مخاطبان شما باید دسترسی کافی به پلتفرمی که انتخاب می‌کنید را داشته باشند. برای مثال همه به راحتی به پلتفرم‌هایی هم‌چون تلگرام، اینستاگرام و لینکدین دسترسی دارند و شما با حضور در این شبکه‌ها به راحتی در معرض این مخاطبان خواهید بود.

امکان اجرای برنامه‌های مورد نظرتان: نحوه‌ی فعالیت شما نیز در انتخاب پلتفرم بی‌تاثیر نیست. برای مثال برای انتشار ویدئوهای مختلف، پلتفرم‌هایی نظیر اینستاگرام و یوتیوب انتخابی مناسب خواهند بود.

علاوه بر این‌ها شرایط دیگری نیز وجود دارند که در فرآیند انتخاب پلتفرم به آن‌ها پی خواهید برد. البته توصیه‌ی ما ایجاد حساب کاربری در تمام پلتفرم‌ها و فعالیت به تناسب شرایط و ویژگی‌های آن شبکه است. منظورمان از این تناسب چیست؟

مدیریت شبکه اجتماعی متناسب با نوع شبکه اجتماعی

مدیریت شبکه اجتماعی با توجه به نوع شبکه اجتماعی برنامه‌ریزی می‌شود. برای مثال نوع تولید محتوا در هر یک از پلتفرم‌ها با یکدیگر متفاوت است. در تلگرام شما می‌توانید محتواهای متنی بسیار بلند را منتشر کنید. حتی شما می‌توانید فایل‌های مختلف از قبیل PDF و هر نوع فایلی را منتشر کنید. در حالی که در اینستاگرام شما محدود به تصویر هستید.

از طرفی برنامه‌ریزی برای انتشار محتوا نیز در هر یک از پلتفرم‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارد. منظم بودن در تلگرام تنها می‌تواند به مخاطبتان نشان دهد چه میزان متعهد هستید. اما همین نظم و انتشار پیوسته و مرتب محتوا در اینستاگرام باعث می‌شود شبکه شما را به عنوان رسانه‌ای مفید شناخته و به دیده شدنتان از طریق صفحه اکسپلور کمک زیادی کند.

عکس مدیریت شبکه اجتماعی متناسب با نوع شبکه اجتماعی
تولید محتوا

تولید محتوا

مرحله بعدی در مدیریت شبکه اجتماعی، تولید محتواست. تولید محتوا نیز باید متناسب با شبکه‌ی مورد نظر انجام شود. اولین و مهم‌ترین چیزی که در شبکه‌ی اجتماعی سبب افزایش احتمال موفقیت شما می‌شود، محتوای مناسب است.

همان‌طور که می‌دانید بازاریابی محتوایی یکی از ابزارهای مهم در موفقیت کسب‌وکارهای آنلاین است. محتواها به شکل‌های مختلفی نظیر ویدئو، متن و … تولید می‌شوند. شما باید محتوای لازم برای انتشار در شبکه‌های اجتماعی را به شکلی حرفه‌ای تولید کنید. برای این کار نیز می‌توانید از خدمات تولید محتوای وب تب استفاده کنید.

اما انتشار محتوا در شبکه‌های اجتماعی نیز شرایط خاص خود را دارد که در بخش بعد به آن پردازیم.

انتشار محتوا

شبکه‌های مختلف اجتماعی امکان انتشار شکل‌های مختلفی از محتوا را فراهم آورده‌اند. شما باید برای انتشار محتواهای ویدئویی پلتفرم‌هایی هم‌چون یوتیوب و اینستاگرام و آپارات را انتخاب کنید.

انتشار محتواهای متنی می‌توانید در شبکه‌های اجتماعی‌ای که فروم‌های مخصوصی دارند انجام شود. البته تلگرام نیز محل مناسبی برای انتشار محتوای متنی به شمار می‌آید.

هم‌چنین محتواهای صوتی نظیر پادکست در شبکه‌های اجتماعی خاصی قابل انتشار هستند و مخاطبان خاص خود را دارند. برای انتشار تصاویر و عکس‌ها نیز می‌توانید از اینستاگرام یا پینترست استفاده کنید.

انتشار محتوا

جذب مخاطب و افزایش فالوور

دیگر مبحثی که در مدیریت شبکه اجتماعی باید به آن توجه کرد، استراتژی مناسب برای جذب مخاطب و فالوور بیشتر است. در هر یک از شبکه های اجتماعی استراتژی های منحصر به فردی برای افزایش تعداد بازدیدکننده وجود دارد.

به همین دلیل یکی از خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی، اجرای برنامه هایی برای افزایش مخاطب است.

انواع شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی بسیاری وجود دارند که شما می‌توانید کار خود را در آن‌ها آغاز کنید. اما بسیار مهم است که شما بیشترین مخاطبان را جست‌وجو کنید و انرژی خود را در جایی صرف کنید که بیشترین احتمال موفقیت وجود دارد.

برای مثال بسیاری از کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام به دنبال مطالب جذاب و مفید می‌گردند. به همین دلیل بسیار مهم است که شما در این دو رسانه‌ی پرمخاطب حضور داشته باشید.

مدیریت پیج اینستاگرام

در مدیریت پیج اینستاگرام ما ویدئوهای بسیار با کیفیت و دسته‌اولی را بر اساس اهدافی که دنبال می‌کنید تولید می‌کنیم. انتشار این ویدئوها طی یک برنامه‌ریزی دقیق دیگر هدفی‌ست که با هم در مسیر دستیابی به آن خواهیم بود.

بالا بردن تعداد بازدیدها و فالوور ها بر اساس یک استراتژی آزموده شده به انجام خواهد رسید.

مدیریت پیج اینستاگرام
مدیریت کانال تلگرام

مدیریت کانال تلگرام

بالا بردن تعداد ممبرهای کانال‌های تلگرامی تنها زمانی حاصل می‌شود که شما بتوانید مدیریت این کانال‌ها را به درستی انجام دهید. این کاری‌ست که ما در آن خبره‌ایم.

مدیریت پیج لینکدین

لینکدین دیگر شبکه‌ای‌ست که شما با حضور در آن در معرض دید بسیاری از کسانی خواهید بود که به خدمات شما علاقه‌مند هستند. برای مدیریت شبکه اجتماعی لینکدین نکات مهمی وجود دارند که تیم مدیریت لینکدین وب تب با توجه به آن‌ها مدیریت پیج را به انجام می‌رسانند.

مدیریت پیج لینکدین

خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی وب تب

خدمات مدیریت شبکه اجتماعی توسط تیم وب تب و در تمام بخش‌های آن به انجام می‌رسد. این خدمات شامل تعیین استراتژی، تولید محتوا، انتشار دقیق محتوا، تبلیغ و ایجاد کمپین برای افزایش مخاطب است.

با بهره‌مندی از خدمات مدیریت شبکه های اجتماعی ما دیگر نیازی به داشتن دغدغه‌ای در این زمینه نخواهد داشت. چرا که تمام مراحل کار با دقت بالا و با بیشترین بازدهی توسط اعضای خبره‌ی تیم ما اجرا خواهد شد.

تعرفه مدیریت شبکه های اجتماعی

هزینه‌ی مدیریت شبکه‌های اجتماعی با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود. این پارامترها عبارتند از:

 • مدت زمان قرارداد
 • هدف‌گذاری مورد نظر
 • نوع شبکه‌ی اجتماعی
 • نیاز یا عدم نیاز به تولید محتوا
 • و … 

سوالات متداول

در پکیج سوشال مدیا وب تب چه تعداد پست و استوری برای پیج من طراحی میشه؟

هنگام سفارش پکیج های متفاوت در اختبیارتون قرار میگیره و با توجه به آن انتخاب میکنید.

آیا در پکیج های سوشال مدیا وب تب افزایش فالوور نیز وجود دارد؟

خیر، در پکیج های سوشال مدیا وب تب فقط طراحی پست و استوری و مدیریت پیج وجود دارد.

آیا در پکیج های سوشال مدیا وب تب کپشن نویسی و هشتگ گذاری وجود دارد؟

بله، در صورت انتخاب پکیج مدیریت پیج، کپشن نویسی و هشتگ گذاری توسط ادمین مربوطه انجام خواهد شد.