سئو سایت فروشگاه اینترنتی | فروش بیشتر + برند سازی اهداف ما برای شما

سئو سایت فروشگاهی

اگر صاحب یک کسب‌وکار آنلاین باشید، حتماً با خود فکر می‌کنید که چه چیزی می‌تواند به شما در موفقیت بیشتر کمک کند. با تحقیق و مطالعه درمی‌یابید که راه‌های مختلفی وجود دارند که برای رشد درآمد و افزایش میزان مشتریان خود پیش رو دارید. اما یکی از این راه‌ها که همه به اثربخش و کارآمد بودن آن واقفند، سئو سایت فروشگاهی است. اهمیت سئو سایت را از جهات مختلفی می‌توان بررسی کرد که در این مقاله قرار است به آن نگاهی داشته باشیم.

سئو سایت فروشگاهی از اصلی‌ترین اقدامات مورد نیاز برای هر وب سایت فروشگاهی به شمار می‌رود. در دنیای امروز هر کسب و کار  تجارتی یک وب سایت فروشگاهی نیز در بستر اینترنت دارد. زیرا اهمیت رقابت و حضور در موتورهای جستجو و فضای مجازی بر کسی پوشیده نیست. البته سئو و خدمات و مشاوره‌های انجام شده در خصوص آن برای هر وب سایتی که قصد دیده شدن دارد حائز اهمیت است. بنابراین تمام وب سایت‌های آموزشی و خبری و فروشگاهی در تلاش هستند تا به کمک خدمات سئو حرفه‌ای در صفحات جستجو رتبه بهتری را کسب کرده و در نتیجه بیشتر توسط مخاطبان خود دیده شوند. اما در این میان سایت‌های فروشگاهی نیاز بیشتری به دریافت این خدمات و دیده شدن در بستر اینترنت دارند. دلیل آن نیز ارتباط مستقیم بین فعالیت و بقای آن‌ها در دنیای رقابت و دیده شدن است. یک کسب و کار بدون دسترسی و ارتباط با مشتری‌های خود قادر به ادامه حیات نیست و در دنیای مجازی نیز کاربرانی که به سایت‌های وارد شده و به اصطلاح کلیک می‌کنند مشتری‌هایی بالقوه محسوب می‌شوند.

اگر بعد از مطالعه‌ی سطرهای زیر هنوز سوالی در خصوص سئو سایت فروشگاهی اینترنتی داشتید، حتماً آن را با ما در میان بگذارید. کارشناسان وب تب برای پاسخ‌گویی به نیازهای شما و ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان به شما آماده‌اند.

سئو سایت فروشگاهی چیست؟

پیش از هر چیز بیایید ابتدا ببینیم که منظورمان از سئو سایت فروشگاه اینترنتی چیست؟ اگر پیش از این با مفهوم سئو آشنا نشده‌اید، بهتر است بدانید که سئو SEO (search engine optimization) مجموعه‌ای از فعالیت‌هاست برای آن‌که سایت شما در نتایج ابتدایی گوگل ظاهر شود.

دلیل اهمیت سئو، رابطه‌ی مستقیمی با کاربرد فراوان موتورهای جست‌وجو در رفع نیازهای کاربران دارد. نگاهی به فعالیت‌های خود در فضای اینترنت داشته باشید. ببینید که چه میزان در طول روز از سایتی مثل گوگل استفاده می‌کنید؟ چند بار و چه چیزهایی را در گوگل جست‌وجو می‌کنید؟ برای پیدا کردن یک محصول، یک مقاله، یک دندانپزشک خوب و … به سراغ چه سایتی می‌روید؟

حال در این میان باید ببینیم که گوگل چگونه عملکردی دارد و چه می‌شود که این موتور جست‌وجو، به‌جای سایت شما، سایت X را نمایش می‌دهد. در سئو سایت فروشگاهی تلاش ما این است که به شما کمک کنیم وقتی کاربر در جست‌وجوی عباراتی مثل «خرید …»، «فروش …» و … است، سایت شما برای گوگل در اولویت قرار بگیرد.

البته اگر شما در حوزه‌ی محصولاتی خاص فعالیت دارید، توجه به کلمات کلیدی حوزه‌ی فعالیت‌تان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. (به این موضوع در ادامه خواهیم پرداخت.)

عکس سئو سایت فروشگاهی چیست

چگونه یک سایت فروشگاه اینترنتی را سئو کنیم؟

گفتیم در سئو کردن، هدف نهایی ما تبدیل سایتمان به یک اولویت و انتخابی مناسب برای پاسخ‌های گوگل است. گوگل اطلاعات سایت‌ها را به کمک خزنده‌ها و ربات‌هایش جمع‌آوری می‌کند. در خلال این جمع‌آوری اطلاعات پارامترهایی وجود دارند که به سایت شما اعتبار بیشتری نسبت به دیگران می‌بخشند.

آگاهی از این پارامترها به ما کمک می‌کند تا سایت را در راستای آن‌ها بهینه سازی کنیم. در حقیقت بهینه سازی سایت فروشگاهی پیش از هر چیز به معنای جلب رضایت کاربر است. اما این رضایت چطور جلب می‌شود؟ در این‌جا ما برخی از مباحث مطرح در سئو کردن سایت را با شما در میان می‌گذاریم.

بدیهی‌ست که سئو کردن سایت یک امر کاملاً تخصصی بوده و نیاز به آنالیز و بررسی مستمر نتایج دارد. تیم وب تب پس از بررسی وضعیت سایت، تحقیق و بررسی در خصوص حوزه‌ی فعالیت و بازار مورد نظر، شناخت مشتریان، تحلیل عملکرد رقبا و …، گام‌هایی موثر را در جهت سئو شدن سایت برمی‌دارید.

دلایل اهمیت زیاد سئو سایت فروشگاهی چیست؟

سئو برای هر وب سایتی که بخواهد مطالب و درون مایه خود را در معرض نمایش و دید دیگران قرار دهد، اهمیت دارد. اما برای وب سایت‌های فروشگاهی این اهمیت بیشتر است. با سئو سایت شما دیده می‌شود و دسترسی مخاطب به آن آسان‌تر خواهد شد. اما نکته بعدی این است که سایت‌هایی که در موتورهای جستجو نظیر گوگل جایگاه خوبی دارند، اغلب بیشتر مورد اعتماد کاربران خود قرار می‌گیرند. یکی از دلایل این موضوع را می‌توان در الگوریتم‌ها و معیارهایی دانست که گوگل برای رتبه‌دهی به هر وب سایت در نظر می‌گیرد. کیفیت ساختاری و محتوایی وب سایت از مواردی است که برای گوگل اهمیت زیادی دارد. بنابراین در صورتی یک وب سایت می‌تواند رتبه خوبی از گوگل دریافت کند که در سطح کیفی بالایی قرار داشته باشد و از لحاظ درون مایه برای کاربران جذاب تشخیص داده شود. همین موارد موجب شده تا مردم برای کسب و کارهایی که وب سایت آن‌ها در صفحات نخست جستجو نمایش داده می‌شود، اعتبار بیشتری قائل باشند. آمارها نشان می‌دهد که کاربران برای خرید یک کالا تنها به صفحات نخست موتورهای جستجو بسنده می‌کنند در حالی که برای اطلاع از اخبار و اطلاعات عمومی و مواردی از این دست صفحات بیشتری را مورد بررسی و مشاهده قرار می‌دهند. بنابراین برای یک وب سایت فروشگاهی داشتن سئو قدرتمند و با کیفیت بیشتر از دیگر وب سایت‌ها اهمیت دارد. مسلما یک تیم حرفه‌ای که با ریزه‌کاری‌های تخصصی سئو آشنا باشد، نقش بسیار پررنگی در بالابردن سایت و رساندن آن به پنج سایت اول گوگل خواهد داشت! همکاران ما در وب‌تب آماده‌اند که در این مسیر در کنار شما باشند. کافی است برای دریافت مشاوره رایگان با ما در تماس باشید.

عکس دلایل اهمیت زیاد سئو سایت فروشگاهی چیست

تفاوت سئو سایت فروشگاهی با دیگر وب سایت‌ها در چیست؟

در بخش قبل بیان کردیم که به چه دلایلی اهمیت سئو در وب سایت‌های فروشگاهی، بیشتر از دیگر وب سایت‌ها است. در این بخش به تفاوت‌هایی می‌پردازیم که بین فرآیند سئو در وب سایت‌های فروشگاهی و دیگر انواع وب سایت وجود دارد. تعداد زیاد محصول از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ویژگی‌های هر وب سایت فروشگاهی به شمار می‌رود. این محصولات از جهات زیادی نیز مشابه یکدیگر هستند. همین موضوع موجب می‌شود که محتواهای بارگذاری شده در خصوص این محصولات در موتورهای جستجو تکراری تلقی شده و با چالش و مشکلاتی در پروسه ایندکس روبه‌رو شود. همچنین تعداد بالای صفحات موجود در وب سایت‌های فروشگاهی موجب می‌شود شاهد مشکلات و ایرادات تکنیکال بیشتری در آن‌ها باشیم. به همین خاطر بهره‌گیری از روش‌های سئو تکنیکال ضرورت بیشتری خواهد داشت.

سئو تکنیکال چیست؟

منظور از سئو تکنیکال مجموعه اقداماتی در سئو است که به دیده شده وب سایت به وسیله موتورهای جستجوی گوگل کمک کرده و صفحه را مورد شناسایی ربات‌های فعال در گوگل قرار می‌دهند. در واقع به نوعی همان ایندکس کردن وب سایت است. در برخی از اوقات محتواهای تولید شده در یک وب سایت بسیار مفید و کاربردی بوده و نظر مثبت بسیاری از مخاطبان خود را جلب می‌کند اما متاسفانه به وسیله ربات‌های گوگل پیدا و دیده نمی‌شود. به همین خاطر در رتبه گیری وب سایت نیز اثری نخواهد داشت. اقداماتی که به دیده شدن بخش‌های قدرتمند وب سایت شما کمک کند را سئو تکنیکال می‌گویند. این اقدامات اغلب جنبه فنی دارند و حتما باید توسط متخصصان حرفه‌ای مانند تیم وب‌تب شناسایی و اجرا شوند تا نتیجه خوبی از آن کسب کرده و شما را به صفحه اول گوگل برسانند.

نقش مشاوره سئو در طراحی یک وب سایت فروشگاهی چیست؟

ویژگی‌های ساختاری هر وب سایت یکی از بخش‌های تاثیرگذار در سئو و رتبه‌گیری آن محسوب می‌شود. به همین خاطر در اغلب اوقات توصیه می‌شود تا در زمان طراحی وب سایت‌ها از مشاوره‌های یک سئو کار حرفه‌ای نیز استفاده شود. این اهمیت و الزام برای وب سایت‌های فروشگاهی دو چندان خواهد بود. همچنین زمانی که در طراحی سایت از حضور یک مشاوره سئو استفاده شده باشد پروسه لندینگ پیج نیز آسان‌تر خواهد شد. البته طراحی وب سایت با لندینگ یا صفحه فرود متفاوت است با این وجود نقاط مشترک زیادی نیز دارند. رعایت تمام این موارد در زمان طراحی سایت موجب تسهیل فرآیند سئو سایت فروشگاهی خواهد شد بنابراین بهتر است از همان ابتدای راه‌اندازی وب‌سایت فروشگاهی از مشاوره یک تیم تخصصی استفاده کنید. تیم تخصصی وب‌تب با مجرب‌ترین متخصصین خود در زمینه برندینگ و دیجیتال مارکتینگ آماده طراحی یک مسیر درخشان برای رساندن شما به صفحه اول گوگل است. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید به راحتی با ما در تماس باشید.

تولید محتوا، ابزاری مهم در سئو کردن سایت

مهم نیست سایت شما در چه زمینه‌ای فعال باشد، تولید محتوا یکی از کارهایی‌ست که باید به درستی انجام دهید. این تولید محتوا پیش از هر چیز باید بر پایه‌ی اصول سئو و توجه به معیارهایی هم‌چون کلمات کلیدی، کپی نبودن و … انجام شود.

تولید محتوای مستمر و منظم به گوگل نشان خواهد داد که شما چه اندازه در به‌روز کردن سایت خود دقیق عمل می‌کنید. هم‌چنین به‌روز کردن مقاله‌ها، ایجاد تغییر در آن‌ها و اضافه کردن بخش‌های جدید دیگر موردی‌ست که در سئوی محتوا اهمیت دارد.

در محتواهای متنی مباحثی هم‌چون طول مناسب محتوا، طول پارگراف‌ها، چگالی کلمات کلیدی، استفاده از عکس، لینک‌سازی داخلی و … مطرح است.

کلمات کلیدی در سایت‌های فروشگاهی رابطه‌ی تنگاتنگی با نوع فعالیت‌تان دارند. برای مثال اگر شما در زمینه‌ی فروش زعفران فعالیت می‌کنید، استفاده از عبارات مهم «خرید زعفران»، «خرید زعفران از کشاورز»، «خرید زعفران صادراتی»، «خرید زعفران عمده» و … نکته‌ای‌ست که نباید از یاد ببرید.

ارائه‌ی توضیح محصولات

 بخش مهمی از تولید محتوا در سایت‌های فروشگاهی، به توضیحات محصول مربوط است. شما به چند دلیل نیاز به ارائه‌ی توضیحات دقیق و اصولی از محصولات دارد. اولین دلیل که بسیار واضح است، شناخت کافی کاربر از محصول و خرید آن است.

در مقابل هر توضیح محصول می‌توانید با تیترها و کلمات کلیدی مناسب، پتاسیل خوبی برای جذب مشتری ایجاد کنید. در نوشتن توصیف‌هایی که برای محصول به کار می‌برید، توجه ویژه‌ای به عبارت‌هایی داشته باشید که کاربران بیشتر به دنبال آن می‌گردند. نوشتن کلماتی مثل «ارزان»، «جدید»، «قسطی»، «با دوام»، «باکیفیت» و … در توضیح محصول از اهمیت بالایی برخوردار است.

استفاده از تصاویر مناسب

تصاویر در سایت‌های فروشگاهی نقش ویژه‌ای دارند. در سئو سایت فروشگاهی شما باید به اورجینال بودن عکس‌ها و رعایت حق نشر تصاویر توجه بیشتری داشته باشید. از طرفی تصاویر محصولات باید گویا بوده و دید کاملی به مشتری بدهند.

استفاده درست از تگ‌ها

انواع تگ‌ها در سایت اهمیت زیادی برای سئو دارند. علاوه بر آن باید شما دسته‌بندی‌های دقیق و درستی را در سایت فروشگاهی خود داشته باشید. با انجام یک دسته‌بندی مناسب و تولید محتوای مناسب برای هر بخش، به سایت خود قدرت بسیار زیادی در جلب توجه گوگل می‌دهید.

علاوه بر این‌ها توجه به URLها و استفاده از کلمات کلیدی اصلی‌تان در آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد که نباید از آن غافل بود.

لندینگ پیج چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

به صفحاتی که به عنوان دروازه‌ای برای ورود کاربران محسوب می‌شوند، لندینگ گفته می‌شود. این بخش در واقع در حکم ویترینی برای وب سایت فروشگاهی به شمار می‌رود. به لندینگ صفحه هدف نیز می‌گویند. کاربران شما بعد از ورد به وب سایت با این صفحه مواجه خواهند شد و اگر محتوا و ساختار آن جذاب باشد وقت بیشتر برای جستجو صرف خواهند کرد. حضور و جستجوی کاربر در وب سایت‌هایی که به عنوان وب‌سایت فروشگاهی طراحی می‌شوند، اهمیت زیادی دارد. از شاخصه‌های اصلی این صفحات جلب توجه مشتری به سمت موضوع خاصی است. در واقع کارکردی شبیه به بنرهای تبلیغاتی دارند. به همین خاطر است که اغلب وب سایت‌های موفق فروشگاهی برای هر یک از محصولات خود لندینگ یا صفحه هدف مجزایی را در نظر می‌گیرند. این صفحات هدف به فروش بیشتر و هدایت مشتری به سمت کالای مورد نظر کمک زیادی می‌کند.

برای سئو سایت فروشگاهی به چه استراتژی‌هایی نیاز است؟

علاوه بر نکات تکنیکال و اصول اولیه مورد نیاز برای سئو سازی یک سایت فروشگاهی در میان رقبا و رساندن آن به صفحات اول در موتورهای جستجوگری نظیر گوگل، باید استراتژی‌های درست و کاربردی را اتخاذ کرد. استراتژی‌های لازم برای سئو نمودن وب سایت فروشگاهی عبارتند از:

معماری اطلاعات و داده‌ها

یکی از شاخصه‌های لازم برای وب سایت‌های فروشگاهی که تاثیر زیادی نیز در سئو آن دارد در دسترس بودن تمام اطلاعات موجود بر روی آن است. در واقع مدیریت و نظم موجود در وب سایت باید به شیوه‌ای باشد که کاربر بعد از اینکه وارد وب سایت فروشگاهی شما شد تنها با چند کلیک بتواند به محتوای مورد نظر خود دسترسی پیدا کند. دسته‌بندی‌ها نباید برای کاربر خسته‌کننده باشد. طی کردن چندین مرحله مختلف برای دسترسی به کالا و محصول مورد نظر مشتری باعث ایجاد حس خستگی و کلافگی در وی خواهد شد و در نتیجه احتمال اینکه بدون بازدید کردن از کالا و خرید احتمالی از پیج خارج شود، بالا می‌رود.

هر کلمه کلیدی URL مخصوص به خود داشته باشد

یکی از ایراداتی که در برخی از وب سایت‌های فروشگاهی دیده می‌شود رتبه گرفتن چندین کلمه کلیدی تنها با یک URL است. البته می‌توان برای هر صفحه ورودی تا 3 عبارت کلیدی را به عنوان ورودی دریافت کرد؛ اما بهتر است برای هر عبرات کلمه یک URL در نظر گرفته شود. با این کار ترافیک بیشتری را دریافت کرده و بعد از اینکه جایگاه مناسبی در گوگل پیدا کردید، می‌توانید با اضافه کردن سیلاب این رتبه را همچنان حفظ کنید. به این ترتیب برای کلمات و عبارات کلیدی بیشتری رتبه کسب می‌کنید.

مدیریت عبارت کلیدی در هر صفحه

یکی دیگر از معضلات سئو سایت فروشگاهی یکسان بودن کلمه کلیدی و نام محصولات است. این امر ایجاد تداخل کرده و موجب استفاده تکراری از کلمات کلیدی می‌شود. به همین دلیل گوگل، محتوای شما را تکراری و اسپم ارزیابی می‌کند. در چنین مواقعی توصیه می‌شود تمرکز اصلی را بر روی دسته بندی در محصولات و خدمات قرار دهید. به این ترتیب کاربر در وب سایت شما قدرت انتخاب بیشتری نیز خواهد داشت. به همین خاطر است که لندینگ پیج دسته‌بندی محصولات کارآمدتر از لندینگ پیج محصولات عمل می‌کند.

برچسب‌ها و دسته بندی‌ها

به یاد داشته باشید که در وب سایت فروشگاهی بهتر است از برچسب و دسته‌بندی برای نظم دادن استفاده شود. به لحاظ معماری برای گوگل نیز این دو با هم تفاوت چندانی ندارند. مورد مهم بعدی این است که از تراکم بالای کلمه کلیدی استفاده نکنید. بسیاری از سئو کاران بر این باور هستند که استفاده از دسته‌بندی‌ها نتایج بهتری را نسبت به برچسب همراه دارد.

 بهره‌برداری از وبلاگ

وبلاگ‌ها در هر وب‌سایتی از جمله قسمت‌های جذب‌کننده ترافیک محسوب می‌شوند. به همین خاطر است که باید در وب سایت‌ها به این بخش توجه بیشتری داشته باشید. در وب‌سایت‌های فروشگاهی و آنلاین‌شاپ‌ها بعد از مدتی محصول جدیدی وارد نمی‌شود و یا تعداد آن‌ها به طور چشمگیری کاهش می‌یابد. اینجاست که وبلاگ به کمک شما آمده و مانع از افت رتبه وب سایت فروشگاهی شما در گوگل می‌شود. بنابراین نسبت به محتواها و به روزرسانی آن‌ها در بخش وبلاگ سایت خود باید توجه بیشتری داشته باشید.

استفاده از قدرت ویدئو

آمارها نشان می‌دهد که بیشتر از 80 درصد از ترافیک اینترنت در کشور برای مشاهده ویدئو مصرف می‌شود و این به معنای قدرت بالای ویدئو در جذب مخاطب است. برای ساخت ویدئوهای مناسب و جذاب برنامه‌ریزی و هزینه کنید. با این کار بخش زیادی از مخاطبین خود را به مشتری تبدیل خواهید کرد. از طرفی گوگل نیز برای ویدئو جایگاه و اعتبار بیشتری در نظر می‌گیرد.

عکس مزایای سئو سایت فروشگاهی

مزایای سئو سایت فروشگاهی

مواردی که در بالا معرفی کردیم، تنها بخشی از چیزهایی‌ست که در پروسه‌ی سئو سایت فروشگاهی به آن‌ها پرداخته می‌شود. در ادامه قصد داریم نگاهی به مهم‌ترین مزیت‌های سئو کردن یک سایت فروشگاهی اشاره کردیم.

برندسازی، نتیجه بهینه سازی فروشگاه اینترنتی

یکی از شیوه‌های کم‌هزینه‌ی برندسازی، سئو سایت است. برند بودن در حقیقت به معنای شناخته شده بودن در یک زمینه‌ی خاص است. حال این‌که شما به اندازه‌ی کافی شناخته شوید کافی‌ست تا تبدیل به یک برند پرآوازه شوید. پیش از این، تولیدکنندگان، شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف، تمرکز زیادی بر تبلیغات از طریق تلویزیون، بیلبورد، آگهی روزنامه و … داشتند.

دلیل این امر بیشتر دیده شدن این رسانه‌ها بود. اما حالا که مردم اغلب در فضای اینترنت وقت خود را سپری می‌کنند، چه جایی بهتر است صفحه‌ی اول نتایج گوگل، برای دیده شدن؟

جذب مشتریان بالقوه

سئو شدن سایت باعث می‌شود مشتریان بالقوه‌ی بسیاری به سمت شما بیایند. چرا؟ چون شما درست در جایی قرار دارید که این افراد قصد گذر از آن‌جا را دارند. شما سئو سایت فروشگاهی را بر اساس کلمات کلیدی خاص انجام می‌دهید. برای مثال اگر شما فروشنده‌ی لوازم و تجهیزات پزشکی باشید، کلمات کلیدی شما در این چارچوب انتخاب می‌شوند.

به همین دلیل وقتی کسی برای پیدا کردن پمپ آب یا آرد گندم در گوگل سرچ می‌کند، به سمت شما نمی‌آید. در عوض تمام کسانی که به دنبال مقوله‌هایی مربوط به تجهیزات پزشکی هستند، حداقل یک بار گذرشان به سایت شما می‌خورد.

در این شرایط اگر سایت شما به خوبی طراحی شده باشد و محتوا و محصولی ارزشمند داشته باشید، کاربر تبدیل به مشتری خواهد شد.

کاهش هزینه‌ها و موفقیت ماندگار

یکی از موضوعات مهمی که در هر کسب‌وکاری وجود دارد، مدیریت هزینه‌ها و برنامه‌ریزی برای کسب بیشترین سود ممکن است. از مهم‌ترین بخش‌های هزینه‌ی یک سازمان، هزینه‌ی تبلیغات آن است. تبلیغات در طول سال معمولاً بودجه‌ی زیادی را به‌خود اختصاص می‌دهند.

اما با استفاده از سئو به عنوان یک استراتژی مهم در رشد سازمان، می‌توان این هزینه را به‌شکل قابل توجهی کاهش داد. از طرفی با برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت بهتر می‌توان نتایج به دست آمده از سئوی سایت را تا مدت‌ها حفظ کرد و سایت را در بهترین جایگاهی که به آن  رسیده است نگه داشت.

قیمت سئو سایت فروشگاهی

حال که با مزایای مختلف سئو سایت فروشگاهی آشنا شده‌اید، شاید تصمیم داشته باشید کار خود را زودتر در این زمینه شروع کنید. البته بسیار منطقی‌ست. چرا که درست زمانی که شما در حال تماشا هستید، رقبای شما بیشترین تلاش را برای سبقت گرفتن از یکدیگر می‌کنند.

قیمت سئو سایت فروشگاه اینترنتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما فراموش نکنید که هزینه نکردن این قیمت، باعث می‌شود شما قیمت بیشتری را بپردازید.

اما قیمت سئوی یک سایت چگونه تعیین می‌شود؟ پیش از هر چیز بسیار مهم است که سایت شما در چه وضعیتی قرار دارد. هر چه سایت شما از نظر سئو شرایط بهتری داشته باشد، بی‌شک رساندن آن به رتبه‌های بهتر گوگل کاری آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر خواهد بود.

هم‌چنین مهم است که شما دوست دارید سایت را به چه نقطه‌ای برسانید. رساندن سایت به صفحه‌ی اول گوگل، سه لینک برتر و لینک اول هر یک هزینه و زمان خاص خود را نیاز دارند که در روند عقد قرارداد بهینه سازی سایت فروشگاهی به آن‌ها توجه خواهد شد.

اگر مشتریان محدودی دارید و فعلاً به آن‌ها راضی هستید و به سئو اهمیت نمی‌دهید، خبر بد این است که به زودی این مشتریان را نیز از دست خواهید داشت. پس پیشنهاد ما به شما سئو سایت فروشگاه اینترنتی می باشد. با وب تب در ارتباط باشید.

عکس نکات طلایی در سئو سایت فروشگاهی

نکات طلایی در سئو سایت فروشگاهی

تا این بخش از مطالب، نکات زیادی را درباره پروسه سئو کردن در وب سایت‌های فروشگاهی بیان کردیم. اما هنوز نکات مهمی باقی مانده که از آن می‌توان به عنوان نکات طلایی یاد کرد. این نکات مهم عبارتند از:

– هرگز توضیحات محصولات را از روی هم کپی نکنید. چرا که بر روی رتبه سایت در گوگل اثر منفی خواهد گذاشت. به جای آن در قسمت ویژگی‌ها و مزایا توضیحاتی بنویسید که متفاوت از دیگر محصولات باشد.
– بررسی کردن صفحات فرود یکی دیگر از اقداماتی است که یک سئوکار حرفه‌ای برای وب‌سایت‌های فروشگاهی به طور مداوم انجام می‌دهد. فایده این بررسی پیدا شدن مشکلات احتمالی در کمترین بازه‌ زمانی ممکن است.
– در وب سایت خود بخش پرسش و پاسخ ایجاد کنید. در این بخش به سوالات پر تکرار جواب داده می‌شود و در نتیجه کاربر شما به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا می‌کند.
– هر چه زمان بارگذاری صفحات کمتر باشد رضایت بیشتری در کاربر و مشتری ایجاد خواهد شد. در وب سایت‌های فروشگاهی ایجاد رضایت در کاربر اهمیت دو چندانی دراد.
– بررسی و ارزیابی صفحات محصول یکی از اقداماتی است که در سئو سایت فروشگاهی الزامی است. چرا که به شما اجازه می‌دهد تغییرات لازم را در زمان درستی اعمال کنید. بنابراین وب سایت قدرتمند و کارآمدی خواهید داشت که قطعا توسط ربات‌های گوگل پیدا شده و توسط الگوریتم‌های آن امتیاز دریافت خواهد کرد.

پکیج های سئو

خدمات سئو

3-4.5
میلیون
تومان
ماهانه

مدت قرارداد 12 ماه

کلمات و عبارات برای سئو به انتخاب شرکت

تعداد کلمات و عبارات سئو: ؟

سئو داخلی ✔

سئو محتوا ✔

سئو تکنیکال ✔

سئو خارجی(off page)

رپورتاژ آگهی

تضمین

پایه

9 - 7
میلیون
تومان
ماهانه

مدت قرارداد 12-9 ماه

کلمات و عبارات برای سئو
به انتخاب شما

تعداد کلمات و عبارات سئو: 5

سئو داخلی ✔

سئو محتوا ✔

سئو تکنیکال ✔

سئو خارجی(off page) ✔

رپورتاژ آگهی 3 ماه

تضمین

معمولی

15 - 10
میلیون
تومان
ماهانه

مدت قرارداد 12-9 ماه

کلمات و عبارات برای سئو
به انتخاب شما

تعداد کلمات و عبارات سئو: 10 – 5

سئو داخلی ✔

سئو محتوا ✔

سئو تکنیکال ✔

سئو خارجی (off page) ✔

رپورتاژ آگهی 6 ماه

تضمین

حرفه ای

20 - 12
میلیون
تومان
ماهانه

مدت قرارداد 12-6 ماه

کلمات و عبارات برای سئو
به انتخاب شما

تعداد کلمات و عبارات سئو: 10 – 5

سئو داخلی ✔

سئو محتوا ✔

سئو تکنیکال ✔

سئو خارجی(off page) ✔

رپورتاژ آگهی  ماهانه

تضمین ✔

1- قیمت ها بعد از بررسی سختی کلمات ممکن است مقداری کمتر یا بیشتر از بازه باشد.
2- تعداد کلمات سئو سایت پس از بررسی و تحلیل نتایج به دست آمده از ابزار های سئو (بر اساس محبوبیت و بازدید کلمه) مشخص میشود.
3- کلیه کارهایی که برای پکیج ها انجام میشود در حالت تضمین شده و تضمین نشده تفاوتی ندارد برای توضیح بیشتر تماس بگیرید.

چرا سئو سایت فروشگاهی مهم است؟

بدون تردید، در معرض دید بودن و مشاهده محصولات یک فروشگاه، مهمترین عامل در کسب موفقیت و افزایش درآمد است. در فضای اینترنت این امر با قرارگیری در رتبه های اول نتایج موتورهای جستجو به کمک سئو سایت فروشگاهی حاصل می شود. در واقع بررسی ها نشان می دهد از هر 4 کاربر اینترنت که قصد خرید دارد، تقریباً 3 نفر تنها به نتایج صفحات اول اکتفا می‌کنند! این یعنی اگر شما در نتایج نخست قرار نداشته باشید، شانس شما برای دیده شدن و به دنبال آن، خرید محصولات بسیار کم است. همچنین در بین نتایج صفحات اول نیز سهم قابل توجهی را فقط چند لینک نخست به خود اختصاص می دهند. در نتیجه اگر به دنبال توسعه کسب و کار خود هستید، سئو سایت اهمیت ویژه‌ای دارد.

سئو سایت فروشگاهی با بهینه سازی سایت در جنبه‌های گوناگون، به ارتقای رتبه سایت کمک کرده و سبب می شود تا مخاطبان و کاربران شما افزایش یابند. هرچه سئو اصولی‌تر و قوی‌تر انجام شود، مطمئناً نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت. دیده‌شدن و افزایش کاربران باعث خواهد شد تا خریداران شما افزایش یابند. این امر افزایش فروش و افزایش درآمد را به دنبال خواهد داشت. لذا اگر از فروش خود راضی نیستید و به دنبال توسعه کسب و کار و به دنبال آن افزایش فروش هستید، حتماً سئو سایت را مدنظر قرار دهید. استفاده از خدمات سئو شرکت‌های ارائه دهنده در این زمینه، انتخاب و راه حلی مناسب خواهد بود. چرا که این امر نیازمند تخصص و مهارت کافی است. شرکت وب‌تب با استفاده از کارشناسان متخصص در حوزه سئو و خدمات مرتبط با آن فعالیت دارد و شما عزیزان می‌توانید از خدمات ما در این خصوص بهره‌مند شوید. 

سئو سایت فروشگاهی دارای مراحلی است که در نهایت باعث بیشتر دیده شدن وب سایت خواهد شد. در خصوص وب سایت‌های فروشگاهی کسب و حفظ جایگاه در موتورهای جستجو به معنای دیده شدن در بین مشتری‌ها و در نتیجه به دست آوردن سهم قابل توجهی از بازار است. همچنین یک وب سایت فروشگاهی که از سئو با کیفیت و سطح بالایی برخوردار باشد اعتبار بیشتری نیز در نظر کاربران پیدا خواهد کرد. برای رزرو وقت مشاوره می‌توانید همین حالا از طریق وب‌سایت وب‌تب اقدام کنید و یا برای دریافت اطلاعات بیشتر با همکاران ما در تماس باشید.

سوالات متداول

سئوسایت فروشگاهی چقدرزمان بر است؟

زمان پروژه های سئو بر اساس کلمات کلیدی انتخابی متفاوت است اما عرف این زمان حدودا بین 6 تا 12 ماه متغییر است

کلمات مناسب برای سئو سایت فروشگاهی چیست ؟

از نظر کارشناسان سئو وب تب کلماتی مناسب هستند که کاربر را به محصول شما هدایت کند مانند خرید کفش مردانه یا قیمت دستنبد طلا و…

آیا در سئو سایت فروشگاهی تنها تعداد محدودی محصول برای مثال 5 محصول قابل سئو شدن هست ؟

خیر . شما میتوانید با سئو کارشناسی شده و درست، همراه با برنامه ریزی مناسب، تعداد محصول بیشتری را سئو کنید

چگونه درباره خدمات سئو سایت فروشگاهی اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

دوست عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا  سفارش پروژه و گرفتن مشاوره های لازم میتونی  وقت رزرو مشاوره دریافت کنی یا با شماره  ۰۲۱۸۸۸۲۵۴۶۲   تماس بگیری برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید

آیا سئو سایت فروشگاهی زمان زیادی نیاز دارد؟

برای پاسخ این سوال باید شرایط فعلی وب سایت مورد بررسی قرار گیرد. اما با توجه به تعداد بالای محصولات و صفحات موجود در چنین سایت‌هایی نسبت به دیگر انواع وب سایت زمان بیشتری را برای سئو نیاز دارند.

سئو داخلی برای وب سایت فروشگاهی نیز لازم است؟

بله برای تمام پلتفورم‌های فروشگاهی داشتن سئو داخلی ضروری است. چرا که باعث کسب جایگاه در موتورهای جستجو  خواهد شد.

سئو سایت فروشگاهی به چه معنا است؟

حضور در صفحات اصلی در موتورهای جستجو به خصوص گوگل و بیشتر در دسترس کاربران قرار گرفتن معنای ساده سئو در سایت‌ها به ویژه سایت‌های فروشگاهی است.