انتخاب برگه

سئو سایت فروشگاه اینترنتی| فروش بیشتر + برند سازی اهداف ما برای شما

خانه سئو سایت سئو سایت فروشگاه اینترنتی

سئو سایت فروشگاهی

اگر صاحب یک کسب‌وکار آنلاین باشید، حتماً با خود فکر می‌کنید که چه چیزی می‌تواند به شما در موفقیت بیشتر کمک کند. با تحقیق و مطالعه درمی‌یابید که راه‌های مختلفی وجود دارند که برای رشد درآمد و افزایش میزان مشتریان خود پیش رو دارید. اما یکی از این راه‌ها که همه به اثربخش و کارآمد بودن آن واقفند، سئو سایت فروشگاهی است. اهمیت سئو سایت را از جهات مختلفی می‌توان بررسی کرد که در این مقاله قرار است به آن نگاهی داشته باشیم.

اگر بعد از مطالعه‌ی سطرهای زیر هنوز سوالی در خصوص سئو سایت فروشگاهی اینترنتی داشتید، حتماً آن را با ما در میان بگذارید. کارشناسان وب تب برای پاسخ‌گویی به نیازهای شما و ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان به شما آماده‌اند.

سئو سایت فروشگاهی چیست؟

پیش از هر چیز بیایید ابتدا ببینیم که منظورمان از سئو سایت فروشگاه اینترنتی چیست؟ اگر پیش از این با مفهوم سئو آشنا نشده‌اید، بهتر است بدانید که سئو SEO (search engine optimization) مجموعه‌ای از فعالیت‌هاست برای آن‌که سایت شما در نتایج ابتدایی گوگل ظاهر شود.

دلیل اهمیت سئو، رابطه‌ی مستقیمی با کاربرد فراوان موتورهای جست‌وجو در رفع نیازهای کاربران دارد. نگاهی به فعالیت‌های خود در فضای اینترنت داشته باشید. ببینید که چه میزان در طول روز از سایتی مثل گوگل استفاده می‌کنید؟ چند بار و چه چیزهایی را در گوگل جست‌وجو می‌کنید؟ برای پیدا کردن یک محصول، یک مقاله، یک دندانپزشک خوب و … به سراغ چه سایتی می‌روید؟

حال در این میان باید ببینیم که گوگل چگونه عملکردی دارد و چه می‌شود که این موتور جست‌وجو، به‌جای سایت شما، سایت X را نمایش می‌دهد. در سئو سایت فروشگاهی تلاش ما این است که به شما کمک کنیم وقتی کاربر در جست‌وجوی عباراتی مثل «خرید …»، «فروش …» و … است، سایت شما برای گوگل در اولویت قرار بگیرد.

البته اگر شما در حوزه‌ی محصولاتی خاص فعالیت دارید، توجه به کلمات کلیدی حوزه‌ی فعالیت‌تان اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. (به این موضوع در ادامه خواهیم پرداخت.)

چگونه یک سایت فروشگاه اینترنتی را سئو کنیم؟

گفتیم در سئو کردن، هدف نهایی ما تبدیل سایتمان به یک اولویت و انتخابی مناسب برای پاسخ‌های گوگل است. گوگل اطلاعات سایت‌ها را به کمک خزنده‌ها و ربات‌هایش جمع‌آوری می‌کند. در خلال این جمع‌آوری اطلاعات پارامترهایی وجود دارند که به سایت شما اعتبار بیشتری نسبت به دیگران می‌بخشند.

آگاهی از این پارامترها به ما کمک می‌کند تا سایت را در راستای آن‌ها بهینه سازی کنیم. در حقیقت بهینه سازی سایت فروشگاهی پیش از هر چیز به معنای جلب رضایت کاربر است. اما این رضایت چطور جلب می‌شود؟ در این‌جا ما برخی از مباحث مطرح در سئو کردن سایت را با شما در میان می‌گذاریم.

بدیهی‌ست که سئو کردن سایت یک امر کاملاً تخصصی بوده و نیاز به آنالیز و بررسی مستمر نتایج دارد. تیم وب تب پس از بررسی وضعیت سایت، تحقیق و بررسی در خصوص حوزه‌ی فعالیت و بازار مورد نظر، شناخت مشتریان، تحلیل عملکرد رقبا و …، گام‌هایی موثر را در جهت سئو شدن سایت برمی‌دارید.

تولید محتوا، ابزاری مهم در سئو کردن سایت

مهم نیست سایت شما در چه زمینه‌ای فعال باشد، تولید محتوا یکی از کارهایی‌ست که باید به درستی انجام دهید. این تولید محتوا پیش از هر چیز باید بر پایه‌ی اصول سئو و توجه به معیارهایی هم‌چون کلمات کلیدی، کپی نبودن و … انجام شود.

تولید محتوای مستمر و منظم به گوگل نشان خواهد داد که شما چه اندازه در به‌روز کردن سایت خود دقیق عمل می‌کنید. هم‌چنین به‌روز کردن مقاله‌ها، ایجاد تغییر در آن‌ها و اضافه کردن بخش‌های جدید دیگر موردی‌ست که در سئوی محتوا اهمیت دارد.

در محتواهای متنی مباحثی هم‌چون طول مناسب محتوا، طول پارگراف‌ها، چگالی کلمات کلیدی، استفاده از عکس، لینک‌سازی داخلی و … مطرح است.

کلمات کلیدی در سایت‌های فروشگاهی رابطه‌ی تنگاتنگی با نوع فعالیت‌تان دارند. برای مثال اگر شما در زمینه‌ی فروش زعفران فعالیت می‌کنید، استفاده از عبارات مهم «خرید زعفران»، «خرید زعفران از کشاورز»، «خرید زعفران صادراتی»، «خرید زعفران عمده» و … نکته‌ای‌ست که نباید از یاد ببرید.

ارائه‌ی توضیح محصولات

 بخش مهمی از تولید محتوا در سایت‌های فروشگاهی، به توضیحات محصول مربوط است. شما به چند دلیل نیاز به ارائه‌ی توضیحات دقیق و اصولی از محصولات دارد. اولین دلیل که بسیار واضح است، شناخت کافی کاربر از محصول و خرید آن است.

در مقابل هر توضیح محصول می‌توانید با تیترها و کلمات کلیدی مناسب، پتاسیل خوبی برای جذب مشتری ایجاد کنید. در نوشتن توصیف‌هایی که برای محصول به کار می‌برید، توجه ویژه‌ای به عبارت‌هایی داشته باشید که کاربران بیشتر به دنبال آن می‌گردند. نوشتن کلماتی مثل «ارزان»، «جدید»، «قسطی»، «با دوام»، «باکیفیت» و … در توضیح محصول از اهمیت بالایی برخوردار است.

استفاده از تصاویر مناسب

تصاویر در سایت‌های فروشگاهی نقش ویژه‌ای دارند. در سئو سایت فروشگاهی شما باید به اورجینال بودن عکس‌ها و رعایت حق نشر تصاویر توجه بیشتری داشته باشید. از طرفی تصاویر محصولات باید گویا بوده و دید کاملی به مشتری بدهند.

استفاده درست از تگ‌ها

انواع تگ‌ها در سایت اهمیت زیادی برای سئو دارند. علاوه بر آن باید شما دسته‌بندی‌های دقیق و درستی را در سایت فروشگاهی خود داشته باشید. با انجام یک دسته‌بندی مناسب و تولید محتوای مناسب برای هر بخش، به سایت خود قدرت بسیار زیادی در جلب توجه گوگل می‌دهید.

علاوه بر این‌ها توجه به URLها و استفاده از کلمات کلیدی اصلی‌تان در آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد که نباید از آن غافل بود.

مزایای سئو سایت فروشگاهی

مواردی که در بالا معرفی کردیم، تنها بخشی از چیزهایی‌ست که در پروسه‌ی سئو سایت فروشگاهی به آن‌ها پرداخته می‌شود. در ادامه قصد داریم نگاهی به مهم‌ترین مزیت‌های سئو کردن یک سایت فروشگاهی اشاره کردیم.

برندسازی، نتیجه بهینه سازی فروشگاه اینترنتی

یکی از شیوه‌های کم‌هزینه‌ی برندسازی، سئو سایت است. برند بودن در حقیقت به معنای شناخته شده بودن در یک زمینه‌ی خاص است. حال این‌که شما به اندازه‌ی کافی شناخته شوید کافی‌ست تا تبدیل به یک برند پرآوازه شوید. پیش از این، تولیدکنندگان، شرکت‌ها و کمپانی‌های مختلف، تمرکز زیادی بر تبلیغات از طریق تلویزیون، بیلبورد، آگهی روزنامه و … داشتند.

دلیل این امر بیشتر دیده شدن این رسانه‌ها بود. اما حالا که مردم اغلب در فضای اینترنت وقت خود را سپری می‌کنند، چه جایی بهتر است صفحه‌ی اول نتایج گوگل، برای دیده شدن؟

جذب مشتریان بالقوه

سئو شدن سایت باعث می‌شود مشتریان بالقوه‌ی بسیاری به سمت شما بیایند. چرا؟ چون شما درست در جایی قرار دارید که این افراد قصد گذر از آن‌جا را دارند. شما سئو سایت فروشگاهی را بر اساس کلمات کلیدی خاص انجام می‌دهید. برای مثال اگر شما فروشنده‌ی لوازم و تجهیزات پزشکی باشید، کلمات کلیدی شما در این چارچوب انتخاب می‌شوند.

به همین دلیل وقتی کسی برای پیدا کردن پمپ آب یا آرد گندم در گوگل سرچ می‌کند، به سمت شما نمی‌آید. در عوض تمام کسانی که به دنبال مقوله‌هایی مربوط به تجهیزات پزشکی هستند، حداقل یک بار گذرشان به سایت شما می‌خورد.

در این شرایط اگر سایت شما به خوبی طراحی شده باشد و محتوا و محصولی ارزشمند داشته باشید، کاربر تبدیل به مشتری خواهد شد.

کاهش هزینه‌ها و موفقیت ماندگار

یکی از موضوعات مهمی که در هر کسب‌وکاری وجود دارد، مدیریت هزینه‌ها و برنامه‌ریزی برای کسب بیشترین سود ممکن است. از مهم‌ترین بخش‌های هزینه‌ی یک سازمان، هزینه‌ی تبلیغات آن است. تبلیغات در طول سال معمولاً بودجه‌ی زیادی را به‌خود اختصاص می‌دهند.

اما با استفاده از سئو به عنوان یک استراتژی مهم در رشد سازمان، می‌توان این هزینه را به‌شکل قابل توجهی کاهش داد. از طرفی با برنامه‌ریزی دقیق و مدیریت بهتر می‌توان نتایج به دست آمده از سئوی سایت را تا مدت‌ها حفظ کرد و سایت را در بهترین جایگاهی که به آن  رسیده است نگه داشت.

قیمت سئو سایت فروشگاهی

حال که با مزایای مختلف سئو سایت فروشگاهی آشنا شده‌اید، شاید تصمیم داشته باشید کار خود را زودتر در این زمینه شروع کنید. البته بسیار منطقی‌ست. چرا که درست زمانی که شما در حال تماشا هستید، رقبای شما بیشترین تلاش را برای سبقت گرفتن از یکدیگر می‌کنند.

قیمت سئو سایت فروشگاه اینترنتی به عوامل مختلفی بستگی دارد. اما فراموش نکنید که هزینه نکردن این قیمت، باعث می‌شود شما قیمت بیشتری را بپردازید.

اما قیمت سئوی یک سایت چگونه تعیین می‌شود؟ پیش از هر چیز بسیار مهم است که سایت شما در چه وضعیتی قرار دارد. هر چه سایت شما از نظر سئو شرایط بهتری داشته باشد، بی‌شک رساندن آن به رتبه‌های بهتر گوگل کاری آسان‌تر و کم‌هزینه‌تر خواهد بود.

هم‌چنین مهم است که شما دوست دارید سایت را به چه نقطه‌ای برسانید. رساندن سایت به صفحه‌ی اول گوگل، سه لینک برتر و لینک اول هر یک هزینه و زمان خاص خود را نیاز دارند که در روند عقد قرارداد بهینه سازی سایت فروشگاهی به آن‌ها توجه خواهد شد.

اگر مشتریان محدودی دارید و فعلاً به آن‌ها راضی هستید و به سئو اهمیت نمی‌دهید، خبر بد این است که به زودی این مشتریان را نیز از دست خواهید داشت. پس پیشنهاد ما به شما سئو سایت فروشگاه اینترنتی می باشد. با وب تب در ارتباط باشید.

برای دریافت قیمت از سوی کارشناسان فرم زیر را پرکنید

14 + 14 =

چرا سئو سایت فروشگاهی مهم است؟

بدون تردید، در معرض دید بودن و مشاهده محصولات یک فروشگاه، مهمترین عامل در کسب موفقیت و افزایش درآمد است. در فضای اینترنت این امر با قرارگیری در رتبه های اول نتایج موتورهای جستجو به کمک سئو سایت فروشگاهی حاصل می شود. در واقع بررسی ها نشان می دهد از هر 4 کاربر اینترنت که قصد خرید دارد، تقریباً 3 نفر تنها به نتایج صفحات اول اکتفا می‌کنند! این یعنی اگر شما در نتایج نخست قرار نداشته باشید، شانس شما برای دیده شدن و به دنبال آن، خرید محصولات بسیار کم است. همچنین در بین نتایج صفحات اول نیز سهم قابل توجهی را فقط چند لینک نخست به خود اختصاص می دهند. در نتیجه اگر به دنبال توسعه کسب و کار خود هستید، سئو سایت اهمیت ویژه‌ای دارد.

سئو سایت فروشگاهی با بهینه سازی سایت در جنبه‌های گوناگون، به ارتقای رتبه سایت کمک کرده و سبب می شود تا مخاطبان و کاربران شما افزایش یابند. هرچه سئو اصولی‌تر و قوی‌تر انجام شود، مطمئناً نتایج بهتری به دنبال خواهد داشت. دیده‌شدن و افزایش کاربران باعث خواهد شد تا خریداران شما افزایش یابند. این امر افزایش فروش و افزایش درآمد را به دنبال خواهد داشت. لذا اگر از فروش خود راضی نیستید و به دنبال توسعه کسب و کار و به دنبال آن افزایش فروش هستید، حتماً سئو سایت را مدنظر قرار دهید. استفاده از خدمات سئو شرکت‌های ارائه دهنده در این زمینه، انتخاب و راه حلی مناسب خواهد بود. چرا که این امر نیازمند تخصص و مهارت کافی است. شرکت وب‌تب با استفاده از کارشناسان متخصص در حوزه سئو و خدمات مرتبط با آن فعالیت دارد و شما عزیزان می‌توانید از خدمات ما در این خصوص بهره‌مند شوید. 

سوالات متداول

سئوسایت فروشگاهی چقدرزمان بر است؟

زمان پروژه های سئو بر اساس کلمات کلیدی انتخابی متفاوت است اما عرف این زمان حدودا بین 6 تا 12 ماه متغییر است

 

کلمات مناسب برای سئو سایت فروشگاهی چیست ؟

از نظر کارشناسان سئو وب تب کلماتی مناسب هستند که کاربر را به محصول شما هدایت کند مانند خرید کفش مردانه یا قیمت دستنبد طلا و…

آیا در سئو سایت فروشگاهی تنها تعداد محدودی محصول برای مثال 5 محصول قابل سئو شدن هست ؟

خیر . شما میتوانید با سئو کارشناسی شده و درست، همراه با برنامه ریزی مناسب، تعداد محصول بیشتری را سئو کنید

چگونه درباره خدمات سئو سایت فروشگاهی اطلاعات بیشتری کسب کنم؟

دوست عزیز برای دریافت اطلاعات بیشتر و یا  سفارش پروژه و گرفتن مشاوره های لازم میتونی  وقت رزرو مشاوره دریافت کنی یا با شماره  ۰۲۱۸۸۸۲۵۴۶۲   تماس بگیری برای اطلاعات بیشتر روی دکمه زیر کلیک کنید

دیگر خدمات سئو

انواع سئو سایت

آیا شما آماده شروع هستید؟