ارائه‌ی بهترین خدمات سئو سایت

خدمات سئو چیست؟

سئو یا همان SEO (Search Engine Optimization) را می‌توان مجموعه‌ای ازدستورالعمل‌ها به منظور افزایش ترافیک وب سایت دانست. به دست آوردن بازدید بالا برای سایت مهم‌ترین هدف صاحبان وب سایت‌های مختلف است. برای رسیدن به این منظور، این افراد از خدمات سئو و بهینه سازی سایت بهره می‌برند. در حقیقت در فرآیند سئو شدن سایت ما اهداف بسیاری را دنبال می‌کنیم.در ادامه ابتدا شما را با این اهداف آشنا کرده و سپس خواهید دید که انواع خدماتی که در زمینه‌ی بهینه سازی سایت ارائه می‌شوند، شامل چه مواردی هستند. خدمات سئو از جمله اقداماتی است که برای دستیابی به موفقیت آن هم در شرایطی که رقابت بین وب سایت‌های رقیب زیاد است ضروری و لازم است. یکی از جنبه‌های مهم این خدمات اجرا کردن بدون وقفه و البته موفقیت‌آمیز سئوی سایت است. بنابراین لازمه هر وب سایت موفقی استفاده و به کارگیری خدمات سئو است. برای دریافت این نوع خدمات، به یک تیم حرفه‌ای مانند وب‌تب نیازمندید که با ترسیم یک مسیر روشن، موفقیت شما را تضمین کنند. با رزرو وقت می‌توانید از مشاوره تخصصی همکاران ما بهره‌مند شوید.

اهداف ما در سئو سایت

عکس اهداف ما در سئو سایت

ما در هنگام سئو کردن هر سایتی، دو هدف برجسته را دنبال می‌کنیم. رسیدن به این اهداف به معنای رسیدن به مزیت‌هایی‌ست که در بخش‌های بعد با آن‌ها آشنا خواهید شد. اما دو هدف مهم ما در این بین چیست؟

 

افزایش کمیت بازدیدها:

اولین و مهم‌ترین نتیجه‌ای که ما از سئو کردن سایت دنبال می‌کنیم، افزایش ترافیک سایت است. بالا رفتن ترافیک سایت به شما کمک می‌کند تا موقعیتی بهتر را برای داشتن مخاطبان بسیار داشته باشید و احتمال موفقیت و میزان درآمدتان افزایش یابد.

 

افزایش کیفیت بازدیدها:

وقتی ما به شما در سئو شدن سایت کمک می‌کنیم، هدف ما جذب مخاطب به شکلی مفید و اثر بخش است. جذب بازدیدکننده و افزایش ترافیک به هر طریقی ممکن است. اما در پروسه‌ای درست، ما کاربرانی را به سایت شما راهنمایی می‌کنیم که به دنبال شما می‌گردند.اما چگونه می‌توان به این اهداف دست یافت؟ پاسخ این سوال در رعایت جزء به جزء و توجه به سئوی سایت در تمام بخش‌هاست. بهینه سازی سایت امری کاملاً تخصصی بوده و از این رو خدمات سئو سایت را بهتر است تنها از تیم‌های با تجربه و فعال در این زمینه بخواهید. این تیم‌ها با ارائه‌ی خدمات متنوع سئوی سایت به شما کمک می‌کنند تا سایتتان را به ایده‌آل‌ترین شرایط از دید گوگل و دیگر موتورهای جست‌وجو برسانید. بهتر است نگاهی به انواع این خدمات داشته باشیم تا شناخت بیشتری از این مقوله پیدا کنید.

انواع خدمات سئو سایت

چه زمانی می‌توانیم بگوییم یک سایت از نظر سئو در وضع مطلوبی قرار دارد و بهینه است؟ این پرسش را نمی‌توان خیلی کوتاه و تنها در چند خط پاسخ داد. چرا که بهینه سازی سایت نیازمند توجه به المان‌های متعددی‌ست که هر یک نقش ویژه‌ای در موفقیت وبسایت و قرار گرفتن در جایگاه‌های نخست نتایج گوگل دارند.در واقع بی‌توجهی به هر یک از این المان‌ها می‌تواند شما را در مقابل رقبایتان تضعیف کرده و باعث شود آن‌ها بتوانند گوی سبقت را از شما بربایند. فرآیند خدمات سئو سایت بر اساس دستورالعمل‌های گوگل برنامه‌ریزی می‌شود. گوگل به طور پیوسته پارامترهای خود در زمینه‌ی بررسی وبسایت و ایندکس کردن آن‌ها و امتیازبندی‌ها به صاحبان سایت‌ها اعلام می‌کند.حال این مدیران وبسایت‌ها هستند که باید با توجه به این دستورالعمل‌ها سایت خود را مدیریت و آپدیت کنند تا از نگاه گوگل به سایتی مفید و استاندارد بدل شوند. این موضوع باعث شده است خدمات سئو خود بخش‌های متعددی داشته باشد. ما در وب تب این خدمات را در یک پکیج کامل و به منظور دستیابی به اهداف کوتاه‌مدت و بلندمدت مورد نظر مشتری ارائه می‌کنیم. برای اینکه وضعیت سئو در یک وب سایت بهبود پیدا کند باید فعالیت‌های مداوم و پیوسته‌ای در این زمینه ارائه شود. در این بخش به معرفی برخی از اساسی‌ترین انواع این خدمات در سئو می‌پردازیم:

آنالیز وضعیت سایت شما

اولین و مهم‌ترین مورد در خدمات سئو سایت، بررسی وضعیت فعلی شماست. برای موفقیت در بهینه‌سازی سایت، ما جایی که حالا هستید و جایی که قرار است به آن برسید را به خوبی در نظر خواهیم داشت. وضعیت فعلی شما شامل نقاط ضعف و قوت، پتانسیل‌ها، نیازها و امکاناتی‌ست که در اختیار دارید. برای این منظور بخش‌های مختلف وب سایت شما از نظر فنی مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر بخشی نیاز به تغییر داشته باشد برای آن برنامه‌ریزی شده و در مراحل مختلف کار به آن پرداخته می‌شود. آگاهی از وضعیت کنونی شما، به تیم سئو این اجازه را می‌دهد تا زمان‌بندی درستی برای رسیدن به هدف در اختیارتان قرار دهد. البته این موضوع بستگی به هدف شما و جایگاه مورد نظرتان خواهد داشت.

بر طرف کردن مشکلات فنی سایت

پیش از اینکه برای اقدامات مربوط به بهینه کردن سایت فعالیتی آغاز شود، ابتدا باید نواقص و ایرادات فنی وب سایت بر طرف شود. به همین خاطر یک سئو کار حرفه‌ای در ابتدا یک چک لیست از تمام ایرادات ممکن از نظر فنی تهیه کرده و آن‌ها را به ترتیب در وب سایت هدف مورد ارزیابی و بررسی قرار می‌دهد. در صورتی که مورد و یا مواردی در این زمینه نیاز به اصلاح داشت برای رفع این نواقص اقدام نموده و سپس برای انجام خدمات سئو اقدام می‌کند. زیرا در صورت وجود ایرادات فنی هیچ عملیات مربوط به سئو سایت موفقیت‌آمیز نخواهد بود.

تحلیل رقبا

در کنار آنالیز وبسایت شما، تحلیل رقبایتان نیز بسیار مهم است. برای آن‌که رقابتی موفق داشته باشید، باید رقیبان خود را بشناسید. اگر می‌خواهید به صفحه‌ی اول گوگل برسید، باید ببینید چه صفحاتی در بین 10 نتیجه‌ی برتر نمایش داده می‌شوند. سپس باید بررسی کنید که دلیل موفقیت هر یک از آن‌ها چیست و هر کدام چه استراتژی‌ای را برای حفظ جایگاه خود در پیش گرفته‌اند. این موضوع به شما کمک می‌کند تا با چشم باز به رقابت پرداخته و از نقاط ضعف رقبای خود برای موفقیت بهره ببرید و در مواقع لازم تلاش خود را از آن‌ها بیشتر کنید. آنالیز رقبا از خدمات پیوسته‌ی سئو است و در پشتیبانی بهینه‌سازی به طور دائم به آن پرداخته می‌شود. چرا که رقبای شما مدام استراتژی‌های خود را تغییر می‌دهند و نیاز است که همواره آن‌ها را رصد کنید. هم‌چنین گاهی رقبای جدیدی از راه می‌رسند و شما نباید از آن‌ها غافل باشید.

خدمات سئو خارجی سایت Off-Page 

از دیگر خدمات بهینه سازی سایت، می‌توان به سئوی خارجی سایت اشاره کرد. سئوی خارجی سایت همان‌طور که از نام آن پیداست به فعالیت‌های مرتبط به سایتتان اشاره می‌کند که خارج از آن اتفاق می‌افتند. برای مثال گرفتن بک لینک‌های معتبر و استاندارد کمک زیادی به افزایش امتیاز سایت شما و بهبود رتبه بندی آن درگوگل می‌کند. در این خدمات به کیفیت لینک‌ها و برنامه‌ریزی برای افزایش کارایی آن‌ها توجه می‌شود. از جمله اقداماتی که در این زمینه انجام می‌شوند عبارتند از:
 • انتشار محتوای مربوط به وب سایت شما در وبلاگ‌ها و سایت‌های پربازدید (انتشار رپورتاژ)
 • انتشار محتواهای ارزشمند و مرجع در وبلاگ سایت (این موضوع باعث می‌شود دیگر سایت‌ها برای ارائه‌ی برخی اطلاعات مخاطب را به سایت شما ارجاع دهند و از لینک صفحه‌ی شما استفاده کنند.)
 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی و پلتفرم‌هایی هم‌چون یوتیوب، لینکدین و …
 • بهینه‌سازی پروفایل Google My Business سایت

ایجاد کردن بک لینک‌های طبیعی

یکی دیگر از خدمات سئو که باعث ایجاد قدرت در وب سایت خواهد شد ایجاد بک لینک‌ها است. البته لازم به ذکر است که بک لینک آهسته آهسته جایگاه خود را از دست خواهد داد. اما در شرایط فعلی هنوز می‌تواند موجب بهبود جایگاه عبارات کلیدی شده و از این طریق در موتورهای جستجو به نقطه‌ی ایده‌آل دست یابد. اما نکته مهم در این زمینه وب سایت‌هایی است که از آن‌ها بک لینک گرفته می‌شود. این موضوع اهمیتی زیاد دارد. این بک لینک‌ها باید کاملا طبیعی باشد و اگر سئو کار شما حرفه‌ای باشد حتما موضوع طبیعی بودن بک لینک‌ها را جدی خواهد گرفت. بک‌لینک‌های اشتباه می‌تواند تمام زحمات شما را بی‌اثر کرده و حتی اثر معکوس داشته باشد. در اینجاست که اهمیت دریافت خدمات از یک شرکت حرفه‌ای مانند وب‌تب مشخص می‌شود. همکاران ما با سال‌ها تجربه موفق در این زمینه می‌توانند به صورت کاملا تخصصی با ایجاد بک لینک‌های طبیعی صفحه شما را به بالای لیست جستجوهای گوگل منتقل کنند.

خدمات SEO On-Page

در مقابل سئوی خارجی، سئوی داخلی نیز اهمیت بسیار بالایی دارد. گستردگی این بخش از سئو بسیار زیاد است و در حقیقت خدمات سئو داخلی خود از بخش‌های مختلفی تشکیل می‌شود. در این خدمات به طور ویژه به ویژگی‌های سایت شما پرداخته می‌شود تا سایت شما سازگاری کاملی با معیارهای گوگل داشته باشد. برخی از خدمات سئو داخلی سایت عبارتند از:
 • به‌روزرسانی تگ‌های عناوین، توضیحات متا و هدینگ‌ها و تگ‌ها برای دسترسی آسان‌تر
 • بهینه‌سازی لینک‌های داخلی
 • افزایش سرعت سایت
 • ایجاد سایت مپ Site Map یا همان نقشه سایت
 • بهینه‌سازی تصاویر مورد استفاده در سایت
 • تحقیق کلمات کلیدی و بهینه‌سازی سایت بر اساس کلمات کلیدی مربوط به حوزه‌ی فعالیت شما

مدیریت و تولید محتوا

به جرات می‌توان گفت که در مبحث سئو یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین قسمت‌ها تولید محتوا است. محتواهای تولید شده باید بر روی کلمات و عبارات کلیدی تمرکز داشته باشند. البته مدیریت کردن محتوا از باب ارزشمندی و نیز کاربردی بودن برای کاربر و خواننده مطلب از جمله وظایف صاحبین اصلی کسب و کار و وب سایت است. چرا که به طور تخصصی بر مبحث کاری خود اشراف دارند و برای اظهار نظر در این خصوص صاحب نظر هستند. همکاران ما در وب‌تب در کنار شما کلید‌واژه‌های مهم مرتبط با کسب‌وکار را استخراج کرده و با هم‌فکری شما مطالب ارزشمندی را در اختیارتان قرار خواهند داد.

گزارش عملکرد و وضعیت سئوی سایت

اگر قصد دارید از خدمات سئو سایت بهره ببرید، فراموش نکنید که یکی از بخش‌های مهم در این زمینه، ارائه‌ی گزارش به شکلی منظم و اثربخش است. با توجه به استراتژی تیم سئو، این گزارش‌ها می‌توان به صورت ماهانه یا در بازه‌های زمانی مختلف ارائه شود. در این گزارش اطلاعات مفید و مهم فرآیند سئو در اختیارتان قرار می‌گیرند. برای مثال آگاهی از اطلاعاتی هم‌چون ترافیک ارگانیک، نرخ تبدیل، رتبه‌بندی، میزان پیشرفت و … به شما کمک خواهد کرد تا وضعیت را به شکلی دقیق دنبال کنید.

بهینه سازی پیوسته

خدمات سئو فعالیتی مقطعی نیست. در حقیقت شما نمی‌توانید تنها بازه‌ای کوتاه مدت را برای دریافت چنین خدماتی در نظر بگیرید و سپس از آن صرف نظر کنید. همان‌طور که پیش از این گفتیم، رقبای شما به طور پیوسته در حال ایجاد و آزمودن استراتژی‌های نوین هستند. از طرفی دستورالعمل‌های گوگل به طور مرتب آپدیت شده و شیوه‌های ایندکس کردن سایت‌ها توسط گوگل نیز مدام تغییر می‌کند. بنابراین اگر شما با این تغییرات همگام نشوید، محکوم به شکست خواهید بود. حتی اگر شما بتوانید به جایگاه مورد نظر خود برسید، باید در حفظ آن بکوشید و مدام سایت خود را از هر نظر به روز کنید.

فعال بودن در شبکه‌های اجتماعی

یکی از ملاک‌های موتورهای جستجو برای اینکه عبارت کلیدی در جایگاه بالایی در بخش جستجو قرار گیرد، فعالیت در شبکه‌های اجتماعی است. دلیل این موضوع نیز سیگنال‌هایی قوی است که از سمت شبکه‌های اجتماعی به وب سایت مورد نظر داده می‌شود. همین موضوع یک ترافیک قابل قبول و مطلوب را برای وب سایت هدف ایجاد می‌کند.

فعال بودن در دایرکتوری‌های هدف

تعریف دایرکتوری هدف در وب سایت‌های مختلف با یکدیگر متفاوت است. اما در هر حال قادر هستند تا به کمک قدرت زیادی که دارند به وب سایت به صورت فزاینده‌ای کمک کرده و باعث رشد آن شوند. بنابراین سئوکارها بر روی این مورد نیز تمرکز خواهند کرد.

مدیریت نمودن وبلاگ

نباید فراموش کرد که وبلاگ‌ها ابزار قدرتمندی به شمار می‌روند و با سهولت تمام این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا در یک بستر و محیط مناسب هر مطلبی که مایل باشید را نشر دهید. دامنه اصلی وبلاگ دارای قدرت زیادی است. به همین خاطر به هر وب سایتی که لینک دهد در واقع قدرت خود را نیز منتقل خواهد کرد. ساختن وبلاگ‌های مختلف و در عین حال مدیریت درست آن‌ها از جمله خدمات سئو محسوب می‌شود که سئوکار شما در اختیار شما قرار خواهد داد.

مراحل اجرای خدمات سئو و بهینه سازی سایت

سئو به معنی بهینه‌سازی یک وب‌سایت برای موتورهای جستجو است. یک وب‌سایت تنها زمانی می‌تواند در صفحه اول نتایج گوگل قرار بگیرد که به خوبی سئو و بهینه‌سازی شده باشد. اما برای سئو و بهینه‌سازی یک وب‌سایت چه کارهایی باید انجام داد و انجام این کار مستلزم طی چند مراحلی است؟

بیایید برای دریافت پاسخ این سوال، نگاهی کوتاه و مختصر به مراحل سئو و بهینه‌سازی یک وب‌سایت بیاندازیم:

 

1- آنالیز کلمات کلیدی بررسی میزان رقابت آنها

این کلمات کلیدی هستند که رتبه وب‌سایت‌ها ارتقا می‌دهند. وب‌سایت‌ها در هر زمینه‌ای که فعالیت کنند، در کلمات کلیدی مرتبط دارای رقیب هستند. از این رو در اولین مرحله از سئو یک سایت، باید کلمات کلیدی تعیین و آنالیز شده و میزان رقابت در آنها تعیین شود. در این مرحله استراتژی سئو براساس این کلمات طراحی می‌شود.

 

2- بهینه سازی on-page و off-page

در این مرحله سئو وب‌سایت عملاً وارد فاز اجرایی می‌‎شود. بهینه‌سازی On-Page بر روی منبع اصلی وب‌سایت انجام می‌شود که بهینه‌سازی کدنویسی وب‌سایت، بهینه‌سازی عکس‌ها و ویدئوهای سایت و تولید و ویرایش محتوا براساس اصول سئو، از جمله کارهایی است که در این مرحله انجام می‌شود.

در بهینه‌سازی Off-Page تمرکز بر روی فرآیندهایی است که خارج از منبع اصلی وب‌سایت هستند. تهیه بک‌لینک در وب‌سایت‌های معتبر، طراحی کمپین‌های تبلیغاتی در گوگل یا درج بنر در وب‌سایت‌های پربازدید از جمله اقداماتی است که در بهینه‌سازی Off-Page به منظور بهینه‌سازی وب‌سایت اصلی انجام می‌گیرد.

 

۳- بهینه سازی سرعت سایت و رساندن آن به صفحه اول گوگل

در این مرحله بهینه‌سازی سرعت سایت، در دست اقدام قرار می‌گیرد. یکی از معیارهای مهم گوگل، سرعت بالای بارگذاری وب‌سایت است که اتفاقاً تاثیر بسزایی در جذب مخاطب دارد. در ضمن در اینجا به طراحی کاربرپسند وب‌سایت نیز توجه می‌شود و در صورت لزوم تغییراتی در ساختار سایت اعمال می‌شود. یکی دیگر از مواردی که در این مرحله توجه به آن ضروری است، پاسخگو بودن وب‌سایت است. این بدان معنی است که وب‌سایت باید در هر بستری از تبلت گرفته تا گوشی موبایل و لپ‌تاپ به درستی قابل نمایش باشد.

اگر این مراحل و زیرشاخه‌های آنها به درستی و براساس یک استراتژی از پیش برنامه‌ریزی شده جلو بروند، وب‌سایت به صفحه اول گوگل می‌رسد. در ضمن ذکر این نکته مهم است که سئو و بهینه‌سازی وب‌سایت قدری زمانبر است و هرگز یک شبه امکان‌پذیر نیست.

مهارت‌های مورد نیاز در ارائه خدمات سئو کدام است؟

باید به یاد داشت که مهارت‌های سئو تنها در حد چند تکنیک محدود نمی‌شود.و بلکه گستره‌ی وسیعی داشته و نیاز به دانش و تجربه زیادی دارد. اما متاسفانه در پاره‌ای از اوقات دیده می‌شود که برخی از افراد تنها با تکیه بر چند تکنیک تصور می‌کنند که تبدیل به یک سئوکار حرفه ای شده و به تبع آن اقدام به فروش خدمات سئو به مشتریان و وب سایت‌ها می‌کنند. حتی در برخی از آموزشگاه‌ها نیز با آموختن چند تکنیک ساده و ابتدایی این باور را به کار آموز می‌دهند که یک سئوکار حرفه‌ای شده است و آماده حضور در بازار رقابت سئو را دارد. این در حالی است که هیچ آموزشگاهی را در سطح جهان نمی‌توان یافت که قادر باشد تمام تکنیک‌ها و مبانی سئو را به کارآموزان خود آموزش داده و چنین ادعایی بکند. دو بخش اصلی در دانش سئو وجود دارد که یکی از آن‌ها تسلط بر ابزارهای مورد استفاده را شامل می‌شود و دیگری در خصوص مهارت‌هایی است که یک سئو کار باید داشته باشد.

مهارت‌های مهم در ارائه خدمات سئو چیست؟

چندین مهارت اصلی و بنیادی وجود دارد که یک سئو کار برای ارائه نمودن خدمات ایده‌آل و درست به وب سایت‌ها باید آموخته باشد و بر آن‌ها تسلط کافی داشته باشد. این مهارت‌های مهم در سئو عبارتند از:

 

داشتن تفکری انتقادی

داشتن یک ذهن تحلیلی و خلاق از اولین و مهم‌ترین ویژگی‌های یک سئو کار خوب است. علت یابی برای وقایع و یافتن راه حل مناسب برای گذر از بحران از مهارت‌هایی است که باید روی آن تمرکز نمود. چرا که برای بسیاری از اتفاقات جوابی از پیش مشخص شده وجود ندارد و سئوکار با تکیه بر دانش و ذهن تحلیل‌گر خود باید پاسخ‌های مناسب را پیدا کند. بدون یک ذهن انتقادی و تحلیل‌گر خدمات سئو خوبی ارائه نخواهد شد.

 

توانایی بالا در صحبت کردن و نگارش

بسیاری از افراد بر این باور هستند که یک فرد سئو کار تمام ساعات کاری خود در این اتاق به تنهایی مشغول کار است. در حالی که این تصور کاملا غلط بوده و این نیاز وجود دارد که با افراد گروه خود مدت‌ها گفتگو و تعامل نماید. حتی باید قادر به برقراری ارتباط درست با مشتریان خود بوده و به راحتی با تکیه بر توانایی‌های گفتاری خود منظور و هدف وی را درک نموده و وی را از بابت کیفیت خدمات موردنیاز مطمئن سازد.

 

داشتن دانش برنامه نویسی

با وجودی که برای ارائه دادن خدمات سئو نیازی به برنامه نویسی وجود ندارد اما لازم است تا اصول و مبانی اولیه آن را بداند و درباره‌ی آن دانش لازم را داشته باشد. این دانش در مواقعی مورد استفاده قرار می‌گیرد که لازم باشد با برنامه نویس‌ها و طراحان سایت درباره نیازها و اهداف خود صحبت کند و نقطه نظرات آن‌ها بشنود. توجه کنید که ساختار هر سایت از مهم‌ترین بخش‌ها برای نتیجه بخش بودن سئو است. پس نیاز به داشتن دانش کافی از برنامه نویسی وجود دارد تا اگر ایرادی در این زمینه وجود دارد به آن پی ببرد.

 

مهارت‌ های ارتباطی

یکی از اصلی‌ترین نیازهای رشد و توسعه هر کسب و کار داشتن مهارت‌های ارتباطی درست است. ارائه کردن خدمات سئو نیز نوعی از کسب و کار محسوب شده و برای رشد و پیشرفت در آن نیاز به داشتن مهارت‌های ارتباطی قوی است. یک سئو کار گوشه گیر حتی اگر توانایی زیادی داشته باشد شناخته نمی‌شود و به همین دلیل در جذب مشتری ناموفق خواهد بود.

 

توانایی بالا در تجزیه و تحلیل

بعد از اینکه از طریق ابزاهایی مانند آنالیتیکس داده‌های لازم را به دست آورد بخش مهم کار یعنی تجزیه و تحلیل کردن این اطلاعات آغاز خواهد شد. به یاد داشته باشید داده‌ها با وجودی که ارزشمند هستند اما اگر نتوان تحلیل درستی از آن‌ها را به دست آورد کارآمدی خود را از دست می‌دهند. مثلا زمانی که سئو کار پی می‌برد بیشترین بازدیدها در رنج سنی خاصی است و یا بیشترین خرید این افراد فلان محصول است باید بتواند استراتژی‌های لازم در عبارات کلیدی و حتی کانال‌های انجام تبلیغات خود را پیاده سازی کند تا بخش بیشتری از این گروه سنی را جذب وب سایت و محصول مورد نظر نماید.

 

مدیریت داده

یکی از مهم‌ترین توانایی‌های هر مدیر موفق در دنیای امروز مدیریت کردن داده‌ها است. اما اهمیت و لزوم این دانش و مهارت در ارائه خدمات سئو نمود بیشتری پیدا می‌کند. یکی از اقدامات لازم در این حوزه آموزش و یادگیری ابزارها و نرم‌ افزارهایی است که در این مسیر کمک کننده باشند. مانند نرم افزار اکسل و پایتون که کمک زیادی در این مسیر خواهند کرد.

 

پشتکار

در ارائه خدمات سئو پروسه کاری مانند دیگر مشاغل نیست. ساعت کاری مطرح نیست و سئو کار در تمام مدت باید هوشیارانه اتفاقات را رصد کرده و مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد. زمانی که وب سایتی راه اندازی شده و فعال می‌شود اتفاقات زیادی ممکن است رخ دهد که اثر منفی بر روی رتبه گوگل آن گذاشته و جایگاه سایت را تقلیل دهد. به همین خاطر سئو کار باید همواره تغییرات ایجاد شده در الگوریتم‌های مورد استفاده توسط گوگل را رصد کرده وتکنیک‌های لازم را به کار گیرد.

 

حس شوخ طبعی و نشاط

خدمات سئو در جایگاه یک شغل دارای فراز و نشیب‌های بسیار زیادی است و به همین خاطر سئو کار باید روحیه قوی و کمی شوخ طبعی داشته باشد تا از پس بحران‌های ایجاد شده برآید. وب سایتی که مدت‌ها برای سئوی آن تلاش کردهاید امروز در رتبه سوم گوگل قرار می‌گیرد و فردا به ناگاه در رتبه دهم آن را پیدا می‌کنید. داشتن روحیه شاد و سرزندگی به سئو کار کمک می‌کند تا این بحران‌ها را پشت سر گذاشته و ناامید نشود.

خدمات سئو وردپرس

عکس خدمات سئو وردپرس

وبسایت‌ها به شکل‌های مختلف اختصاصی و وردپرسی طراحی می‌شوند. یکی از خدمات سئو ما در وب تب، مربوط به سئوی سایت‌های وردپرسی می‌شود. سایت‌های وردپرسی برای بهینه‌سازی نیاز به توجه بیشتری دارند.

برای مثال یکی از دغدغه‌های اصلی سئوکارها در بهینه کردن سایت وردپرسی، رسیدن به سرعت مطلوب در بارگذاری سایت است. خوشبختانه با تجربه‌ای درخشان در زمینه‌ی ارائه‌ی خدمات سئو و بهینه سازی سایت، این نوید را به شما می‌دهیم که سئوی سایت وردپرسی شما به شکلی کاملاً تخصصی قابل انجام است. 

چرا کسب و کارها به خدمات سئو نیازمند هستند؟

اما تمام این‌ها برای چیست؟ در ابتدا گفتیم هدف ما از سئو کردن سایت افزایش بازدید با کیفیت و هدفمند سایت است. با رسیدن به چنین اهدافی شما می‌توانید از مزیت‌های مختلف زیر بهره‌مند شوید.

 • افزایش درآمد
 • برندسازی
 • کاهش هزینه‌ای تبلیغ
 • ایجاد یک رسانه‌ی قدرتمند

بی شک این‌ها مواردی هستند که نشان می‌دهند صرف هزینه برای سئو کردن سایت، یک امر کاملاً اقتصادی بوده و سرمایه‌گذاری موفقی تلقی می‌شود.

کسب‌وکارها به خدمات سئو نیاز دارند، چرا که اغلب کاربران از طریق گوگل به دنبال محصولات و خدمات مورد نیاز خود می‌گردند. به این طریق، تنها وب سایت‌هایی که به سئو بها می‌دهند، سهم قابل توجهی از فروش و بازدید را کسب می‌کنند و دیگر افراد از گردونه‌ی رقابت خارج شد.

همانطور که می‌دانیم سئوی درست و با کیفیت یک سایت به بیشتر دیده شدن در صفحات موتورهای جستجو کمک خواهد کرد. همین موضوع موجب می‌شود تا در اقیانوس فضای مجازی بیزینس و کسب و کار شما به راحتی توسط کاربران و مشتریان آن دیده شود. پس فایده دریافت خدمات سئو در سطح مطلوب آن شامل:

 

افزایش یافتن بازدیدها

جایگاه بالاتر در صفحه جستجوی اولین و مهم‌ترین جایزه‌ی سئوی با کیفیت و اصولی است و این به معنای بیشتر دیده شدن توسط مشتریان و در نتیجه افزایش یافتن میزان فروش است.

 

بالا رفتن میزان اعتبار سایت

مشتری‌ها و کاربران به وب سایت‌هایی که در قسمت بالای لیست جستجو در گوگل پیدا می‌شوند اعتماد بیشتری دارند.

 

بازاریابی ارگانیک

سئو علیرغم اینکه با تبلیغات تفاوت زیادی دارد اما به نوعی از بازاریابی ارگانیک است که بدون هزینه برای بازاریابی مشتری جذب می‌کند. کافی است برای رسیدن به سطح مناسب در سئو صبور باشد. البته اینکه خدمات سئو را از چه سئوکاری دریافت کنید نیز در این موفقیت موثر است. با افراد حرفه‌ای و کاربلد تجربه بهتری خواهید داشت.

 

سبقت گرفتن از رقبا

به یاد داشته باشید که در دنیای امروزه رقابت در دنیای مجازی اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده است. تمام رقبای شما در این زمینه فعال هستند و برای جا نماندن از عرصه رقابت لازم است تا برای دریافت خدمات سئو از طریق افراد متخصص در این حوزه اقدام کنید.

خدمات سئو کلاه سفید چیست؟

خدمات سئو با عنوان کلاه سفید، به مجموعه راهکارها و اقداماتی گفته می‌شود که مبتنی بر قواعد و اصول سئو انجام می‌شود. در واقع در این روش، با حفظ قوانین و رعایت تکنیک‌های مورد تأیید موتورهای جستجو، بهینه‌سازی سایت انجام شده و ارتقای سایت به شکل صحیح صورت می‌گیرد. سئو کلاه سفید بهترین و مطمئن‌ترین شیوه برای دست‌یابی به اهداف مدنظرمان در زمینه سئو است. البته که این امر نیازمند تجربه، شکیبایی و تلاش فراوان است.

خدمات سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه درست در نقطه مقابل سئو کلاه سفید قرار دارد و افرادی از آن استفاده می‌کنند که می‌خواهند مسیر چند ماهه را در چند روز طی کنند! استراتژی‌ها و روش‌هایی غیرقانونی که هدفی جز ارتقای سایت به هر شکل و روشی را دنبال نمی‌کنند. سئو کلاه سیاه نه‌تنها موفقیت سایت را تضمین نمی‌کند. بلکه با توجه به الگوریتم‌های پیشرفته و پیچیده موتورهای جستجو، در صورت شناسایی این امر، آثار و خسارت‌های سنگینی به برای شما به دنبال خواهد داشت.

چگونه به شرکت های خدمات سئو اطمینان کنیم؟

شرکتی که خدمات سئو ارائه می‌دهد، باید قادر باشد تا با استفاده از استراتژی‌های مناسب و اصولی و همگام با سئو کلاه سفید شما را در مسیر رسیدن به موفقیت یاری رساند. خود شرکت از جایگاه مناسبی در نتایج موتورهای جستجو داشته باشد. وعده‌ها و تضمین‌های صد در درصدی به شما ندهد. چراکه مسیر سئو، مسیری پیچیده و سرشار از نکات ریز و درشت است. ارائه برنامه دقیق، امکان مشاوره، مشاهده نتایج و نمونه کارهای قبلی و پشتیبانی فعال از دیگر مواردی است که سبب اطمینان به شرکت ارائه دهنده خدمات سئو می‌شود.

مهمترین خدمات سئو

رفع مشکلات و معضلات فنی و در نتیجه بهینه‌سازی سایت از مهمترین این خدمات سئو است. تولید محتوا و مدیریت صحیح و اصولی، مدیریت سئو خارجی سایت نظیر فعالیت در شبکه‌های اجتماعی و ایجاد بک‌لینک و اصلاح نواقص و خطاها از دیگر خدمات مهم در این زمینه محسوب می‌شود.

خدمات سئو یکی از نیازهای اصلی هر وب سایت برای دیده شدن و در نتیجه دستیابی به فروش بالاتر است. پس نباید از آن که به منزله رقابت در بستر فضای مجازی است جا ماند. البته برای انتخاب یک سئو کار حرفه‌ای و کاربلد نیاز به تحقیق و بررسی زیادی است و نباید گول وعده‌های عجیب و غریب و یا قیمت‌های ارزان را خورد. فاصله شما تا بهره‌مندی از خدمات حرفه‌ای سئو تنها به اندازه یک کلیک کردن روی رزرو وقت مشاوره است. متخصصان وب‌تب با در نظر گرفتن تمام ریزه‌کاری‌های حرفه‌ای سئو، شما را در فهرست پنج سایت برتر گوگل قرار خواهند داد.

هزینه خدمات سئو چقدر است؟

یکی از سوال‌های مهم صاحبان کسب‌وکارهای آنلاین، قیمت سئو سایت. هزینه خدمات سئو به عوامل مختلفی وابسته است و با توجه به شرایط فعلی سایت و جایگاه مورد نظرتان در پایان قرارداد تعیین می‌شود.

هر چه سایت شما نیاز به تغییرات بیشتر و بهینه‌سازی گسترده‌تری داشته باشد، بی‌شک هزینه‌ی بهینه‌سازی آن نیز بیشتر خواهد بود. هم‌چنین تعداد کلمات کلیدی‌ای که قصد دارید در آن‌ها سایت خود را سئو کنید بسیار مهم است.

البته وضعیت کلمات کلیدی نیز با یکدیگر متفاوت است و با توجه به میزان رقابت بر روی آن کلیدواژه‌ها می‌توان هزینه‌ی نهایی کار را تعیین کرد.

قیمت سئو سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. در بهینه کردن یک وب سایت هدف ما رساندن آن در کلمات کلیدی مشخصی به یک رتبه‌ی خاص در گوگل هستیم. بدیهی‌ست که با توجه به وضعیت فعلی وبسایت و شرایطی که به‌دنبال رسیدن به آن هستیم، زمان، انرژی و هزینه‌های متفاوتی را می‌توان پیش‌بینی کرد.

برای مثال اگر شما بخواهید سایت خود را از صفحه دهم به صفحه‌ی سوم گوگل برسانید، بی‌شک هزینه‌ی بسیار کم‌تری به نسبت زمانی که بخواهید آن را از صفحه‌ی سوم به صفحه‌ی اول برسانید پرداخت خواهید کرد. چرا که هر چه به صفحات اول گوگل و بعد از آن به رتبه‌های بالاتر در صفحه‌ی اول نزدیک می‌شویم، فعالیت متمرکز و رعایت نکات بسیاری ضرورت پیدا می‌کنند.

پکیج های سئو

خدمات سئو

3-4.5
میلیون
تومان
ماهانه

مدت قرارداد 12 ماه

کلمات و عبارات برای سئو به انتخاب شرکت

تعداد کلمات و عبارات سئو: ؟

سئو داخلی ✔

سئو محتوا ✔

سئو تکنیکال ✔

سئو خارجی(off page)

رپورتاژ آگهی

تضمین

پایه

9 - 7
میلیون
تومان
ماهانه

مدت قرارداد 12-9 ماه

کلمات و عبارات برای سئو
به انتخاب شما

تعداد کلمات و عبارات سئو: 5

سئو داخلی ✔

سئو محتوا ✔

سئو تکنیکال ✔

سئو خارجی(off page) ✔

رپورتاژ آگهی 3 ماه

تضمین

معمولی

15 - 10
میلیون
تومان
ماهانه

مدت قرارداد 12-9 ماه

کلمات و عبارات برای سئو
به انتخاب شما

تعداد کلمات و عبارات سئو: 10 – 5

سئو داخلی ✔

سئو محتوا ✔

سئو تکنیکال ✔

سئو خارجی (off page) ✔

رپورتاژ آگهی 6 ماه

تضمین

حرفه ای

20 - 12
میلیون
تومان
ماهانه

مدت قرارداد 12-6 ماه

کلمات و عبارات برای سئو
به انتخاب شما

تعداد کلمات و عبارات سئو: 10 – 5

سئو داخلی ✔

سئو محتوا ✔

سئو تکنیکال ✔

سئو خارجی(off page) ✔

رپورتاژ آگهی  ماهانه

تضمین ✔

1- قیمت ها بعد از بررسی سختی کلمات ممکن است مقداری کمتر یا بیشتر از بازه باشد.
2- تعداد کلمات سئو سایت پس از بررسی و تحلیل نتایج به دست آمده از ابزار های سئو (بر اساس محبوبیت و بازدید کلمه) مشخص میشود.
3- کلیه کارهایی که برای پکیج ها انجام میشود در حالت تضمین شده و تضمین نشده تفاوتی ندارد برای توضیح بیشتر تماس بگیرید.

سوالات متداول

بهترین شرکت برای سئو کردن سایت کدام است؟

شرکت‌های بسیاری در این زمینه فعالند. ما در وب تب با ارائه‌ی نمونه‌کارها و معرفی مشتریان پیشین، افراد را از سطح کیفی کار مطمئن می‌کنیم. مشاورین ما در قدم اول راهنمایی‌های لازم را در اختیار شما قرار خواهند داد. شما می‌توانید با آگاهی کامل از روند کار و مقایسه‌ی آن با خدمات دیگر شرکت‌ها نسبت به آغاز همکاری اقدام کنید. دیگر نقطه‌ی قوت ما، قیمت مناسب است.

آیا بهینه سازی سایت یک بار انجام می‌شود؟

برخی از اقدامات در بهینه کردن سایت برای موتورهای جستجو تنها یک بار صورت می‌گیرند. اما نگه‌داشتن سایت در رنک‌های بالا نیازمند مدیریت مداوم است. تولید محتوای اصولی، انتشار رپورتاژ، لینک‌سازی، به‌روزرسانی و بهبود محتواهای پیشین از جمله فعالیت‌هایی هستند که باید بعد از پایان پروژه انجام دهید.

آیا وب تب پس از رسیدن سایت به صفحه اول گوگل به پشتیبانی ادامه می‌دهد؟

بله، ما در کنارتان هستیم تا همواره جایگاه خود را در بهترین موقعیت موتورهای جستجو حفظ کنید.

خدمات سئو سایت چه مواردی را شامل می‌شود؟

استراتژی کلمات- استراتژی در محتوا- تحلیل رقبا، همچنین سئو داخلی و سئو خارجی در کنار آنالیز کردن سایت از جمله خدماتی هستند که در سئو ارائه می‌گردد.

آیا خدمات سئو به ابزارهای خاصی نیازمند است؟

بله علاوه بر تکنیک‌هایی که سئو کار باید بر آن‌ها مسلط باشد ابزارهایی نیز وجود دارد که باید مورد استفاده قرار گیرند.

آیا برای ارائه نمودن خدمات سئو به کدنویسی نیاز می‌باشد؟

در حالت کلی خیر اما اگر سئو کار به این مباحث مسلط باشد در فرآیند تجزیه و تحلیل و پیشبرد کار بسیار موفق‌تر خواهد بود. حتی در بسیاری از اوقات توصیه می‌شود که تا حدودی در برنامه نویسی مسلط باشد.

آیا استفاده از خدمات سئو برای هر وب سایت کاری لازم است؟

چنانچه قصد پیشرفت و رقابت با سایر وب سایت‌ها را داشته باشد بله سئو از ضروریات کار به حساب می‌آید.