مشاوره برندینگ (مشاوره برندسازی) لازم دارید؟‌ با وب تب تماس بگیرید.

چرا مشاوره برندینگ

شما در مسیر کسب‌وکار خود، نیاز مبرمی به برندسازی دارید. در این مسیر بی‌شک دریافت مشاوره و راهنمایی از افراد خبره در این زمینه، می‌توان سرعت موفقیت و رشد شما را به طرز چشم‌گیری بالا ببرید. از این جهت مشاوره برندینگ به عنوان یکی از خدمات بسیار مهم و پرطرفدار وب تب شناخته می‌شود.

در مشاوره برندینگ ما با بررسی وضعیت و زمینه‌ی فعالیت شرکت و سازمان شما، نقشه‌ی راهی را برای برندسازی‌تان ترسیم خواهیم کرد. با دنبال کردن این مسیر و نقشه‌ی راه، رسیدن شما به جایگاهی که به عنوان یک برند مطرح در حوزه‌ی فعالیت خود شناخته شوید، زودتر میسر خواهد شد.

در این‌جا قصد داریم نگاهی دقیق‌تر به مقوله‌ی برندسازی و خدمات مربوط به آن داشته باشیم. با ما همراه باشید.

علاوه بر خدمت زیر، تیم وب تب ارائه دهنده خدمات مشاوره کسب و کار نیز می باشد. برای دریافت خدمات مشاوره کسب وکار بر روی لینک زیر کلیک کنید.

مشاوره برندینگ چیست؟

برای درک مفهوم مشاوره برندینگ، ابتدا باید برندینگ و نکات مربوط به آن را درک کنید. برندینگ یا همان برندسازی در حقیقت فرآیندی‌ست که طی آن هویت برند شما و جایگاه آن در بازار و در ذهن مشتریان تعیین می‌شود. به همین دلیل اگر می‌خواهید در نقطه‌ی درستی قرار بگیرید و به درستی به جامعه‌ی آماری هدف خود شناسانده شوید، بهتر است برندسازی را دست کم نگیرید.

 

در برندسازی از ابزارهای مختلفی برای شناساندن شما به شکلی قدرتمند و دقیق به بازار استفاده می‌شود. این بسیار مهم است که شما چگونه محصولات خود را ارائه می‌کنید، چه برنامه‌هایی برای تبلیغات دارید، چگونه برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی فعالیت‌های ضروری را انجام می‌دهید و …

در حقیقت مشاوره برندسازی به مجموعه تلاش‌هایی گفته می‌شود که از سوی مشاور و برای اتخاذ بهترین تصمیم و راهکار انجام می‌شوند. این تلاش‌ها با توجه به تخصص تیم مشاوره در حوزه‌ی برندسازی، به شکلی دقیق و حرفه‌ای طرح‌ریزی شده و پس از تعیین ملزومات مسیر برندسازی، حرکت در جهت آن آغاز می‌شود.

در مسیر مشاوره برند تلاش می‌شود تا خصیصه‌های بارز شرکت شما در قالب برندی در خور به نمایش گذاشته شود. برندسازی مراحل گوناگونی از طرح‌ریزی، اجرا و مدیریت دارد. مشاور برندسازی در طی تمام این مراحل در کنار شما بوده و گام‌به‌گام با شما نقاط ضعف و قوت مسیر را سنجیده و در نهایت شما را به مقصد نهایی می‌رساند.

متخصصین برندینگ با شناخت کافی از بازار، حوزه‌های تجاری و اقتصادی مختلف، پرسونای مشتریان و مخاطبان شما و با پشتوانه‌ی دانش روز دنیا در مباحث تبلیغات و …، شما را در داشتن برندی برازنده‌تان همراهی می‌کنند.

اثر برندسازی بر کسب و کار

اگر نگاهی به همین چند سال گذشته داشته باشید، خواهید دید که چگونه همه چیز به‌طور پیوسته در حال تغییر است. این تغییر در حوزه‌ی تجارت و کسب‌وکارها به شکل کاملاً واضحی دیده می‌شود. کمپانی‌ها و شرکت‌ها روزبه‌روز روش‌های نوینی را برای جذب مشتری به کار می‌برند. از طرفی شاهد تغییرات بسیاری در نحوه‌ی برخورد مشتریان و شکل تصمیم‌گیری آن‌ها هستیم.

افزایش امکانات ارتباطی و پیشرفت تکنولوژی نیز در این زمینه بی‌تاثیر نبوده و تغییرات زیادی را در نحوه‌ی بازاریابی و تبلیغات ایجاد کرده است.

از طرفی در خلال زمان همواره به شمار رقبای شما در کسب‌وکارهای مختلف افزوده می‌شود. به این ترتیب کار شما پیوسته سخت شده و سربلند بیرون آمدن در این رقابت روزبه‌روز نیاز به روش‌های نوینی خواهد داشت.

برندسازی یکی از پایه‌های موفقیت کسب‌وکارها در گذر زمان بوده است. در حقیقت برندسازی به شما کمک می‌کند تا گام بسیار محکم و مثبتی در جهت رشد تجارت خود داشته باشید. چرا که شما با ایجاد برند، یک منبع عظیم از اطلاعات، اعتبار و هویت برای تجارت خود ایجاد می‌کنید. منبعی که به نقطه‌ی اتکایی برای شکل‌گیری انگیزه در مشتریان بالقوه تبدیل شده و مشتریان بالفعل شما را به سمت وفاداری بیشتر به شرکت و سازمان شما سوق می‌دهد.

تحقیقات نشان داده است که چیزی در حدود 60 درصد از مشتریان به دنبال استفاده از خدمات و محصولات شرکت‌های نام‌آشنا هستند. چرا که در میان انبوه نام‌ها و عناوین و تبلیغات مختلف، انتخاب بدل به یک کابوس ترسناک می‌شود. کابوسی که مشتری را از نرسیدن به آن‌چه می‌خواهد می‌هراساند. این‌جاست که وجود نامی آشنا و تجربه‌ای شیرین و برندی شناخته شده، می‌تواند برای مشتری بدل به یک راه روشن و انتخابی درست شود.

مزایای مشاوره برندینگ

عکس مزایای مشاوره برندینگ

حال که با برندینگ و مزیت‌های آن آشنا شده‌اید، بهتر است کار خود را در این زمینه آغاز کنید. ممکن است پرسش‌تان این باشد که از کجا باید شروع کرد و به کجا باید رسید. این پرسش بسیاری از مدیران و موسسان شرکت‌هایی‌ست که به ما مراجعه می‌کنند.

این‌جاست که مزایای مشاوره برندینگ و بهره‌مندی از تیمی توانمند در مسیر برندسازی خود را نشان می‌دهد. بیایید با هم نگاهی به این مزیت‌ها داشته باشیم:

 • ارزیابی و بررسی وضعیت کنونی کسب‌وکار توسط تیمی متخصص
 • ایجاد یکپارچگی و هماهنگی در بین بخش‌های مختلف سازمان از قبیل بازاریابی، تبلیغات، فروش و … .
 • برندسازی اصولی و رشد کسب‌وکار
 • افزایش مشتریان و شناخت کسب‌وکارتان به افراد بیشتر
 • افزایش قدرت در بازاریابی
 • ماندگاری شما در جایگاه موفق و تداوم پیشرفت
 • ترسیم نقشه‌ی راه و گوشزد کردن شرایط ویژه به شما
 • تعیین بودجه‌های مورد نیاز و بررسی راه‌های مناسب برای هزینه کردن این بودجه‌ها
 • تعیین بهترین راه‌های تبلیغات و افزایش بازخورد در بازاریابی
 • تعیین هویت و شخصیت برند به شکلی حرفه‌ای و اصولی
 • تجزیه و تحلیل پیوسته‌ی عملکردها در راستای برندسازی و بهبود آن‌ها در صورت نیاز
 • و …

این‌ها مزایای کار با یک تیم مشاوره برندینگ هستند. اما بی‌شک شما کنجکاو هستید تا ببینید پروسه‌ی برندسازی خود چه مزیت‌هایی را برای شرکت شما خواهد داشت.

بالا رفتن اثر بخشی تبلیغات و بازاریابی

با ایجاد برند شما با ساخت و انتشار هر تبلیغ، بر قدرت برند خود می‌افزایید. در هر کمپین تبلیغات و هر برنامه‌ی بازاریابی، برند شما بیش از پیش شناخته شده و مورد استقبال مشتریان بالقوه قرار گرفته و رابطه‌ی محکم‌تری بین آن‌ها و برندتان ایجاد می‌شود. لذا اثرگذاری تبلیغات یا همان Effective Advertising یکی مزیت‌های مهم برندسازی است.

ایجاد تمایز بین شما و رقبا

شما با ایجاد برند خود را به شکل دقیقی از رقبایتان جدا می‌کنید. در واقع شما رقیبان بسیاری دارید که هنوز در مسیر برندسازی قرار نگرفته‌اند. در مسیر مشاوره برندینگ بدون تردید شما به‌تدریج بدل به یک انتخاب خاص برای بسیاری از مشتریان خواهید بود. چرا که قدرت شما در تبلیغات و اثرگذاری بر مخاطب، شما را به سطحی بالاتر از دیگر رقبایتان هدایت می‌کند.

عکس ایجاد تمایز بین شما و رقبا

افزایش بهره‌وری کارکنان

یک برند قدرتمند حکم یک تیم بزرگ را دارد. وقتی در مسیر برندسازی حرکت می‌کنید، در حقیقت دارید یک مجموعه‌ی بزرگ را به سمت موفقیت رهنمون می‌شوید. بخش مهمی از این تیم را کارکنان شما تشکیل می‌دهند. فعالیت کردن در یک برند مطرح و شناخته شده به‌خودی خود می‌تواند به کارمندان شما انگیزه‌ی بیشتری برای فعالیت موثر بدهد. چرا که برند شما و هویتی که دارد، تاثیر مستقیمی بر شخصیت کاری و عملکرد کارکنان‌تان خواهد داشت.

تبلیغات دهان به دهان (WOMM)

وقتی شما به یک نام آشنا تبدیل می‌شوید، آن وقت برای مشتریان بسیار ساده‌تر و حتی جذاب‌تر خواهد بود که درباره‌ی خدمات و محصولاتتان با دیگران حرف بزنند. داشتن یک برند قوی باعث می‌شود افرادی که از برند شما استفاده می‌کنند، با در میان گذاشتن تجربیات خود با دیگران، برای خود و شما اعتبار بیشتری به دست بیاورند.

تعرفه مشاوره برندینگ

مشاوره‌ی برندینگ شامل مراحل مختلفی می‌شود که آگاهی از آن‌ها خالی از لطف نیست. برخی از این مراحل عبارتند از:

 • ایده‌پردازی: جست‌وجو و تعیین ایده‌هایی برای داشتن برندی برتر با توجه به نیاز بازار، سلایق مشتریان، نقاط قوت شرکت شما و … .
 • تعیین چشم‌انداز: بررسی چشم‌انداز شما در مسیر کسب‌وکار و تعیین مسیر با توجه به این چشم‌انداز.
 • بررسی ارزش‌ها: توجه به ارزش‌هایی که در تجارت خود به آن اعتقاد دارید. برندسازی بر اساس ارزش‌ها شما را در مسیری قرار می‌دهد که برای رسیدن به هدف آن بیشتری تلاش را خواهید داشت. نمایش این ارزش‌ها به مشتریان می‌تواند سبب ایجاد اعتماد بیشتر شود.
 • ایجاد شخصیت برای برند: استفاده از تصویر، صدا، رنگ و … برای ایجاد یک شخصیت متناسب با کسب‌وکار و شرکت و روحیه‌ی کاری شما.

این مراحل و فعالیت‌های مورد نیاز در مسیر برندینگ با توجه به شرکت شما می‌تواند متفاوت باشد. از این رو تعرفه‌ی مشاوره برندینگ نیز وابستگی بسیاری به شرایطی هم‌چون حوزه‌ی فعالیت شما، شرایط فعلی شرکت، هدف‌گذاری و … دارد.

از طرفی انواع مختلفی از برندینگ وجود دارد که هر یک از آن‌ها تعرفه‌ی خاص خود را دارند.

انواع مشاوره برندینگ

مشاوره برندینگ را می‌توان از دیدگاه‌های مختلفی دسته‌بندی کرد. اما یکی از مهم‌ترین دسته‌بندی‌های این حوزه از نظر ما، برندینگ داخلی و خارجی‌ست. این دو نوع برندسازی به دلیل تفاوت‌های بسیاری که در شرایط آن‌ها وجود دارد، با استراتژی‌های متاوت و تعرفه‌های مختلفی اجرا می‌شوند.

مشاوره برندینگ داخلی

مشاوره برندینگ داخلی

در مشاوره برندسازی داخلی ما با رقیبانی معدود و داخلی مواجهیم. هم‌چنین برندسازی داخلی به دلیل شناخت جامعه‌ی هدف به مراتب آسان‌تر و در دسترس‌تر از سطح جهانی آن است.

مشاوره برندینگ خارجی

در مقابل مشاوره برندینگ در سطح جهانی چالش‌های بزرگ‌تری را با خود به همراه دارد. اگر شما بخواهید در سطح کشوری خاص و خارج از ایران فعالیت کنید، موضوع می‌تواند شباهت زیادی به برندسازی داخلی داشته باشد. اما برای برندسازی در سطح بین‌الملل و جهانی شما نیاز به ایجاد مسیری متناسب با فرهنگ‌ها و شیوه‌های تبلیغاتی کشور‌های مختلف خواهید داشت. به لطف رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی و فضای اینترنت دسترسی به همه‌جای جهان به‌سادگی میسر شده است. با این وجود شما باید هزینه‌های بسیار سنگین‌تری را برای این حوزه در نظر بگیرید.

خدمات مشاوره برندینگ

خدماتی که در راستای مشاوره‌ی برندینگ ارائه می‌شوند را می‌توان به بخش‌های زیر تقسیم کرد:

 • تحقیق و ارزیابی در خصوص تجارت مورد نظر و شرایط فعلی آن
 • بررسی مشتریان و شناخت آن‌ها
 • بررسی وضعیت و عملکرد رقبا
 • طراحی هویت برند با توجه به پارامترهای لازم (این طراحی در حوزه‌ی بصری و در راستای ارائه‌ی برنامه‌ی تبلیغاتی منسجم انجام می‌شود.)

این‌ها عناوینی کلی از فعالیت‌ها و خدمات مهمی‌ست که در راستای برندسازی توسط تیم وب تب ارائه می‌شود. چنان‌چه در این زمینه نیاز به راهنمایی داشته و پرسشی دارید، حتماً آن را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

نحوه‌ی همکاری و پرداخت هزینه به چه صورت است؟

از طریق بخش رزرو مشاوره، وقت و میزان مشاوره برندینگ لازم را مشخص می کنید و کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

آیا مشاوره برندینگ برای هر کسب و کاری لازم است؟

همان طور که در متن نیز ذکر کردیم، مشاوره برندینگ برای هر کسب و کاری که دوست دارد بیشتر دیده شود و مخاطبان وفادار زیادی داشته باشد، الزامی است.

در مشاوره برندینگ چه مواردی را دریافت خواهم نمود؟

در مشاوره برندینگ، ابتدا درباره اهداف کسب و کار و دلایل به وجود آمدن بحث می گردد. سپس با بررسی شرایط و بودجه موجود، بهترین استراتژی ممکن به وجود می آید.