عکاسی صنعتی | فروش بیشتر را با عکاسی تبلیغاتی تجربه کنید

انجام پروژه عکاسی صنعتی با وب تب

یکی از ابزارهای مهم در انتقال اطلاعات محصولات و تبلیغ، عکس است. نمایش دادن جزئیات محصولات و ترغیب مشتری به خرید و استفاده از خدمات، از اهداف مهم عکاسی صنعتی است. این عکاسی که گاهی با نام عکاسی تبلیغاتی نیز معرفی می‌شود، تاثیر به‌سزایی در افزایش فروش شرکت‌ها داشته است.

این مسئله سبب شده است که شرکت‌ها و تولیدکنندگان همواره به‌دنبال عکاسان صنعتی حرفه‌ای باشند. این نوع عکاسی شاخه‌های متعددی دارد که در ادامه این مطلب از وب تب، به آن‌ها می‌پردازیم. اما ابتدا بیایید نگاهی دقیق‌تر به تعریف آن داشته باشیم.

عکاسی صنعتی چیست؟

عکاسی انواع مختلف دارد. عکاسی صنعتی یا تبلیغاتی یکی از انواع پرکاربرد این حرفه است. هدف اصلی این عکاسی، تبلیغ یک برند یا کالاست. برندها و شرکت‌ها برای کمپین‌های تبلیغاتی، سایت، کاتالوگ، بروشور و … نیاز به عکس‌های استاندارد و با کیفیت دارند. این عکس‌ها به‌کمک عکاسان صنعتی و به‌شکلی کاملاً حرفه‌ای تهیه می شوند.

می‌توان گفت بهترین عکس‌های صنعتی شامل جزئیات محصولات بوده و در تهیه آن‌ها از اصولی پیروی می‌شود که مشتری و بیننده را به خرید کالا و خدمات ترغیب کنند. نورپردازی اصولی، نحوه‌ی قرارگیری اشیاء، کادربندی و … از جمله پارامترهایی هستند که بر کیفیت یک عکس تبلیغاتی تاثیر می‌گذارند. در ادامه انواع این عکاسی را معرفی می‌کنیم.

انواع عکاسی صنعتی

گفتنی‌ست به‌همان نسبت که در کسب‌وکارها و استارت‌آپ‌ها تنوع دیده می‌شود، می‌توان عکاسی‌های صنعتی مختلفی را مشاهده کرد. با توجه به نوع محصول، خدمات، هدف عکاسی و … می‌توان نوع خاصی از عکاسی را به‌کار برد.

برخی از برجسته‌ترین و پرکاربردترین شیوه‌های عکاسی تجاری به شرح زیر است:

عکاسی زمینه سفید

عکاسی زمینه سفید معمولاً در عکس‌برداری از محصولات به‌کار می‌رود. هدف اصلی در عکاسی زمینه سفید، نمایش دقیق محصول است. از نمونه‌های مهم این سبک از عکاسی می‌توان به‌موارد زیر اشاره کرد:

 • پک شات (PackShot): عکس‌های این دسته معمولاً در سایت‌های فروشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • عکس زمینه سفید کاتالوگی: عکس‌های با زمینه‌ی سفید گزینه‌ای بسیار مناسب برای استفاده در کاتالوگ‌ها هستند.
 • عکس استیج سفید: در این‌جا ما علاوه بر محصول اشیائی و سفید هم‌چون جعبه و … می‌بینیم.
عکس زمینه سفید
عکس دکوراتیو

عکاسی دکوراتیو

مدیریت شبکه اجتماعی با توجه به نوع شبکه اجتماعی برنامه‌ریزی می‌شود. برای مثال نوع تولید محتوا در هر یک از پلتفرم‌ها با یکدیگر متفاوت است. در تلگرام شما می‌توانید محتواهای متنی بسیار بلند را منتشر کنید. حتی شما می‌توانید فایل‌های مختلف از قبیل PDF و هر نوع فایلی را منتشر کنید. در حالی که در اینستاگرام شما محدود به تصویر هستید.

از طرفی برنامه‌ریزی برای انتشار محتوا نیز در هر یک از پلتفرم‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارد. منظم بودن در تلگرام تنها می‌تواند به مخاطبتان نشان دهد چه میزان متعهد هستید. اما همین نظم و انتشار پیوسته و مرتب محتوا در اینستاگرام باعث می‌شود شبکه شما را به عنوان رسانه‌ای مفید شناخته و به دیده شدنتان از طریق صفحه اکسپلور کمک زیادی کند.

عکاسی تبلیغاتی فوتومونتاژ

در عکاسی فوتومونتاژ همان‌طور که از نام آن پیداست، چند عکس با یکدیگر ترکیب می‌شوند. عکس‌های حرفه‌ای تهیه شده به کمک نرم‌افزارهای گرافیکی در کنار یکدیگر قرار گرفته و یک عکس کلاژ یا فتومونتاژ را به‌دست می‌دهند. در این‌جا هر یک از عکس‌ها نمایان‌گر اطلاعاتی‌ست که در تبلیغات مورد نظر قرار است به بیننده منتقل شود.

عکس تبلیغاتی فوتومونتاژ
عکس تبلیغاتی ماکرو

عکاسی تبلیغاتی ماکرو

عکاسی صنعتی ماکرو به عکس‌های تبلیغاتی‌ای گفته می‌شود که از اشیاء و اجسام بسیار کوچک گرفته می‌شوند. استفاده از تکنیک عکاسی کلوزآپ (Close Up) از ویژگی‌های برجسته‌ی این نوع عکاسی است.

خدمات عکاسی تبلیغاتی وب تب

یکی از خدمات بسیار مهم شرکت وب تب، اجرای پروژه‌های عکاسی تبلیغاتی و صنعتی است. فارغ از آن‌که چه‌نوع کسب‌وکاری دارید و به‌دنبال کدام نوع از عکاسی صنعتی هستید، ما در وب تب آماده‌ی تصویربرداری حرفه‌ای از محصولات و محیط کارتان هستیم.

در ادامه برخی از مهم‌ترین خدمات ما را در حوزه‌ی عکاسی تجاری خواهید خواند.

عکاسی شرکتی

عنوان عکاسی شرکتی معمولاً برای انواع عکاسی‌های صنعتی به‌کار می‌رود. شرکت شما ممکن است در حال ارائه‌ی خدماتی خاص، تولید یا فروش محصولات باشد. در هر صورت شما برای تبلیغات و تولید محتوای تصویری خود شما به عکاسی شرکتی نیاز خواهد داشت.

هزینه عکاسی شرکتی

با توجه به نوع کاری که می‌خواهید، هزینه‌ی عکاسی شرکتی متفاوت خواهد بود.عکس‌برداری از محصول، عکاسی از فضای کاری شرکت، کارکنان و خدمات در حال اجرا و نمونه‌کارها نمونه‌هایی از عکس‌های شرکتی هستند.

عکاسی معماری و نمای داخلی

شرکت‌های معماری و طراحی دکوراسیون داخلی، با استفاده از عکاسی معماری می‌توانند نمونه‌کارهای خود را به‌نمایش بگذارند. اگر شما بهترین رزومه‌ی کاری را داشته باشید، اما نتوانید آن را به‌خوبی نمایش دهید، پتانسیل بالایی را در جذب مشتری از دست خواهید داد. به‌کمک خدمات عکاسی وب تب شما قادر خواهید بود تا تمام زوایا و مزایای حرفه‌ی خود را به مشتریان بالقوه نمایش دهید.

عکس معماری و نمای داخلی

قیمت عکاسی معماری و نمای داخلی

حجم فضای مورد نظر، نوع عکاسی، کاربرد عکس‌ها (کاتالوگ، سایت، کمپین تبلیغاتی و …) بر قیمت تمام‌شده‌ی عکاسی معماری تاثیر می‌گذارند. در این خصوص می‌توان به هزینه‌های جانبی هم‌چون رفت‌وآمد نیروی کار و حمل تجهیزات به محل مورد نظر نیز اشاره کرد.

عکس ماشین

عکاسی ماشین

کمپانی‌های تولید خودرو و نمایندگی‌های فروش، به کمک عکس‌های تبلیغاتی می‌توانند جنبه‌های مختلف طراحی ماشین را به‌نمایش بگذارند. برای این منظور عکس‌برداری از زاویه‌های مناسب و در نور استاندارد از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعرفه عکاسی ماشین

با توجه به حجم کار، محل عکس‌برداری و … تعرفه‌ی عکاسی ماشین متفاوت خواهد بود. عکاسی خودرو از نمای بیرونی و داخلی ماشین انجام شده و در شرایط مختلف قیمت آن با توجه به پارامترهای مختلفی تعیین می‌شود.

عکاسی محصول

در کسب‌وکارهای متعددی عکاسی محصول اهمیت ویژه‌ای دارد. تولیدکنندگان اولین گروهی هستند که برای تولیدات خود به عکاسی محصول نیاز دارند. هم‌چنین فروشندگان و فروشگاه‌های حضوری و آنلاین برای کمپین‌های تبلیغاتی و سایت‌های فروشگاهی باید عکس‌هایی بسیار با کیفیت و جذاب تهیه کنند.

تعرفه عکاسی محصول

تعداد محصولات، ابعاد محصول، نوع عکاسی (ماکرو، دکوراتیو، زمینه سفید و …) بر قیمت عکاسی صنعتی محصول تاثیر می‌گذارند. استفاده از تجهیزات حرفه‌ای و ایجاد فضای مناسب برای عکاسی از جمله مواردی‌ست که در این نوع عکاسی مورد توجه هستند.

عکاسی خط تولید

عکاسی خط تولید

هدف عکاسی خط تولید، نمایش روند تولید محصولات است. در این نوع عکاسی معمولاً به عکس‌برداری از تجهیزات و دستگاه‌ها، کارکنان و متخصصین، مراحل مختلف تولید و … پرداخته می‌شود.

هزینه عکاسی خط تولید

حضور در محل کارخانه، تجهیزات مورد نیاز و فراهم کردن شرایط لازم برای عکس‌برداری از جمله عوامل تعیین‌کننده‌ی هزینه‌ی عکاسی صنعتی خط تولید هستند. هم‌چنین این مهم است که در عکاسی خط تولید به‌دنبال نمایش کدام ویژگی‌های فرآیند تولید هستیم. برای مثال در تولید محصولات غذایی نمایش فرآیند بهداشتی تولید محصول از اهمیت بالایی برخوردار است.

عکاسی غذا و رستوران

افزایش تمایل مشتریان به‌خرید آنلاین غذا سبب شده است عکاسی غذا و رستوران اهمیت بیشتری از قبل پیدا کنند. اگر شما نیز به‌دنبال جذب مشتری در شبکه‌های اجتماعی و فضای اینترنت هستید، نمایش عکس‌های جذاب از غذا یکی از کارهایی‌ست که باید حتماً آن را جدی بگیرید.

عکاسی غذا و رستوران

قیمت عکاسی غذا و رستوران

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی از غذا و رستوران به منظورهای مختلفی انجام می‌شود. استفاده از عکس‌ها در منو، کاتالوگ، اینستاگرام، اپلیکیشن سفارش غذا و … برخی از این موارد هستند. هم‌چنین شما می‌توانید برای نشان دادن کیفیت کار خود از فضای رستوران و سرویس‌دهی خود عکس تهیه کنید. تعرفه‌ی هر یک از این موارد با یکدیگر متفاوت است.

عکاسی خبری

عکاسی خبری نیز از جمله پرکاربردترین انواع عکاسی است. شاید به‌نظر برسد رسانه‌های خبری و خبرگزاری‌ها تنها گروهی هستند که به این نوع عکس‌ها نیاز دارند. اما تمام کسب‌وکارها برای نمایش رویدادها، فراخوان‌ها و … نیاز به تهیه‌ی عکس‌های خبری با کیفیت دارند.

قیمت عکاسی خبری

بسته به نوع رویداد و هزینه‌های جاری تهیه عکس، قیمت عکاسی خبری متفاوت خواهد بود. برای مثال شرایط عکاسی از رویدادها در فضای باز و بسته می‌توانند با یکدیگر تفاوت داشته باشند. هم‌چنین طول زمان صرف شده برای عکاسی می‌تواند بر این مسئله تاثیرگذار باشد. در برخی از رویدادها شما نیاز به‌حضور مداوم عکاس طی یک یا چند روز دارید و بی‌شک این موضوع هزینه‌ی کار را بالا خواهد بود.

عکاسی ورزشی

رویدادها و مسابقات ورزشی همواره به‌بهترین شکل توسط عکاسان روایت می‌شوند. اگر نگاهی به سایت‌های مختلف ورزشی بیندازید، می‌بینید که عکس، بخش مهمی از محتوای عرضه شده توسط این رسانه‌هاست. از طرفی باشگاه‌های ورزشی نیز در شرایط مختلف نیاز به‌ثبت وقایع و فعالیت‌های خود دارند.

عکاسی ورزشی

هزینه عکاسی ورزشی

در عکاسی ورزشی به‌دلیل حساس بودن کار و در حرکت و جنب‌وجوش بودن صحنه‌ها، شرایط متفاوت است. می‌توان گفت با توجه به نوع ورزش، رویداد و هدف عکاسی هزینه‌ی تهیه عکس ورزشی می‌تواند کم‌تر یا بیشتر باشد. استفاده از لنزهایی با قدرت بزرگنمایی زیاد برای شکار صحنه‌های ناب و نمایش جزئیات از جمله نکات مهم در این نوع عکاسی است.

عکاسی جواهرات

موفقیت در طراحی و فروش جواهرات، نیازمند ارائه و نمایش طرح‌های ایجاد شده و جواهرات موجود است. بسیاری از طلافروشی‌ها در صورت افزودن محصولات جدید به ویترین خود، تمایل به نمایش آن در شبکه‌های اجتماعی دارند. هم‌چنین شرکت‌های طراحی جواهرات به‌منظور جذب مشتری اقدام به عکس‌برداری از جواهرات می‌کنند.

تعرفه عکاسی جواهرات

عکاسی جواهرات به شیوه‌های مختلفی انجام می‌شود. در برخی مواقع تمرکز بر روی عکاسی زمینه سفید و دکوراتیو است. اما نمی‌توان از اهمیت عکاسی ماکرو در به‌نمایش گذاشتن هنرهای ظریف در طراحی جواهرات چشم‌پوشی کرد. از طرفی به‌دلیل قرارگیری این عکس‌ها در دسته‌ی فشن و مد، گاهی عکاسی با حضور مدل و افرادی که از جواهرات استفاده می‌کنند، انجام می‌شود. هر یک از این نمونه‌ها، هزینه و قیمت تمام‌شده‌ی خاصی را به‌همراه خواهند داشت.

مزایای عکاسی صنعتی در فروش کسب و کار

عکاسی صنعتی مزایای بسیاری دارد. این مزایا باعث شده‌اند بهره‌مندی از این نوع عکاسی کمک فراوانی به‌رشد صنعت و کسب‌وکارتان کند. این روزها کم‌تر برند موفق و معروفی را می‌توان دید که بخش قابل توجهی از هزینه‌ی تبلیغات خود را صرف عکاسی و تصویربرداری تبلیغاتی نکند.

در ادامه برخی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از عکس صنعتی و تبلیغی را مرور می‌کنیم.

 

ماندگار نمودن نام برند

چه چیزی یک برند را ماندگار می‌کنید؟ ماندگاری برند آیا چیزی جز نقش بستن آن در ذهن مشتریان و مخاطبان است؟ و آیا هیچ‌چیزی بیشتر از یک تصویر تاثیرگذار می‌تواند در ذهن مخاطب نقش ببندد؟

این موضوع سبب می‌شود عکاسی صنعتی قدرت چشم‌گیری در ماندگاری و شهرت برند ایفا کند.

 

رشد اولیه بازار استارت آپ ها

استارت‌آپ‌ها و کسب‌وکارهایی که به‌تازگی شروع کرده‌اند، باید بتوانند به‌خوبی خود را معرفی کنند. این موضوع که تصاویر چندین برابر متن‌ها در معرفی ما بهتر عمل می‌کنند به همه ثابت شده است. به همین دلیل بدیهی‌ست که عکاسی را یکی از ابزارهای بسیار کارآمد در معرفی و رشد بازار استارت‌آپ‌ها دانست.

 

تاثیرگذاری بیشتر تبلیغات

شما در انواع تبلیغات و کمپین‌های تبلیغاتی، نیاز به استفاده از تصاویر با کیفیت و استاندارد دارید. تصور کنید یک کاتالوگ با بهترین کیفیت چاپ کرده‌اید، اما تصاویر خوبی در آن قرار نداده‌اید. این موضوع نه‌تنها باعث کاهش بازخورد تبلیغات شما می‌شود، بلکه می‌تواند به اعتبارتان لطمه بزند.

عکاس صنعتی حرفه ای چه کسی است؟

عکاس حرفه‌ای صنعتی ویژگی‌های مختلفی دارد:

 • آشنایی با اصول پایه‌ی عکاسی
 • تسلط بر مباحث تبلیغاتی و اصول تصویربرداری تجاری
 • شناخت نورپردازی و تاثیر آن در عکاسی
 • آشنایی با تجهیزات حرفه‌ای و پیشرفته عکاسی
 • مجهز به بهترین تجهیزات و لنزهای عکاسی و سیستم‌های نورپردازی
 • توانایی عکاسی از محصولات و صحنه‌های مختلف

یک شرکت عکاسی صنعتی (تبلیغاتی) حرفه ای چه خدماتی را به شما ارائه می کند؟

حال که با فواید و تاثیرات مثبت عکاسی صنعتی آشنا شده‌اید، بهتر است به سراغ یک شرکت عکاسی صنعتی رفته و اقدام به سفارش کنید. اما چنین شرکتی چه خدماتی را به‌شما ارائه می‌کند؟

 • ارائه‌ی مشاوره‌ی رایگان جهت انتخاب نوع عکاسی
 • فراهم کردن فضای مناسب برای عکسبرداری صنعتی
 • عکاسی تبلیغاتی در انواع مختلف (زمینه سفید، فوتومونتاژ و …)
 • ادیت و اصلاح تصاویر و آماده‌سازی آن‌ها برای استفاده در تبلیغات، سایت، بیلبورد، کاتالوگ، منو و …
 • فراهم آوردن تجهیزات حرفه‌ای عکاسی و نورپردازی

چطور از خدمات شرکت عکاسی تبلیغاتی صنعتی مطمئن شویم؟

انتخاب شرکت عکاسی تبلیغاتی موضوعی بسیار مهم و حیاتی‌ست. چه‌بسا شما با یک انتخاب درست بتوانید سطح کیفی برند خود را ارتقا ببخشید. اما نقطه‌ی مقابل این موضوع نیز ممکن است اتفاق بیفتد. از این جهت مهم است که برای انتخاب یک شرکت خوب خدمات عکاسی تجاری، به موارد زیر توجه کنید. 

 • مجهز بودن به امکانات پیشرفته
 • ارائه‌ی مشاوره‌ی مناسب
 • داشتن نمونه‌کارهای ارزنده
 • قیمت مناسب

قیمت عکاسی تبلیغاتی صنعتی

همان‌طور که دیدید، محاسبه‌ی هزینه‌ی عکاسی تبلیغاتی صنعتی به پارامترهای مختلفی وابسته است. برخی از این پارامترها عبارتند از:

 • نوع عکاسی
 • محل عکاسی
 • حجم عکس‌های مورد نیاز
 • سوژه (محصول، خبر، ماشین و …)
 • نیروی کار مورد نیاز
 • تجهیزات مورد استفاده
 • هزینه‌ی کارهای گرافیکی و ادیت تصاویر

با توجه به هر یک از این پارامترها قیمت انجام پروژه تعیین شده و سپس قرارداد آن منعقد می‌گردد.

سوالات متداول

نحوه عقد قرارداد به چه صورت است؟

جواب کلی برای نحوه عقد قرارداد وجود ندارد. بستگی به نوع عکاسی و تعداد عکس ها و ویژگی های مربوطه می باشد.

آیا فایل تمامی عکس ها به ما تحویل داده میشه؟

فایل عکس های ادیت شده به تعداد درخواستی تحویل داده میشود، همه عکس ها شامل عکسای سالم و یا خراب تحویل داده نمیشود فقط به تعداد درخواستی و ادیت شده.

تجهیزات و یا استودیو به عهده چه کسی است؟

تجهیزات رایج برای عکاسی به عهده وب تب است اما هزینه استودیو با مشتری حساب میشود.

هزینه عکاسی چگونه تعیین میشود؟

یک جدول قیمتی در اختیار شما قرار میگیرد شما بر اون اساس طرح مورد نظرتون را انتخاب میکنید.

نمونه پروژه ها