طراحی سایت پزشکی | در فضای وب خوش بدرخشید

طراحی سایت پزشکی

سایت‌های پزشکی این روزها مخاطبان زیادی دارند. از این رو بسیاری از کلینیک‌ها، داروخانه‌های بزرگ، درمانگاه‌های خصوصی و … در فکر طراحی سایت پزشکی هستند. سوالات پزشکی، بهداشتی و … از جمله دغدغه‌هایی هستند که افراد همواره با آن‌ها روبه‌رو هستند. از طرفی اکثر کسانی که به اینترنت دسترسی دارند، پاسخ سوال‌هایشان را در این بستر جست‌وجو می‌کنند. همین موضوع سبب شده است که یک سایت پرمحتوا و خوب به علاوه یک طراحی وب سایت جذاب بتواند نیازهای آن‌ها را برآورده کند.

این برآورده کردن نیاز برای صاحب امتیاز سایت بدون هزینه نیست. اما مسئله این است که در قبال این هزینه، درآمد خوبی نیز به سمت آن‌ها سرازیر می‌شود. بسیاری از کسانی که برای طراحی وب سایت پزشکی به ما مراجعه می‌کنند، هنوز اطلاعات کافی و دقیقی در این حوزه ندارند. به همین دلیل ما در این مقاله سعی داریم نگاهی گذرا به مقوله‌های مهم در این زمینه داشته باشیم.

عکس چه کسانی به طراحی سایت پزشکی نیاز دارند؟

چه کسانی به طراحی سایت پزشکی نیاز دارند؟

در وهله‌ی اول شاید این سوال برایتان پیش بیاید که آیا شما هم به طراحی سایت پزشکی نیاز دارید؟ این‌که داشتن یک سایت برای چه کسانی مناسب است سوال بسیار مهمی‌ست که در این بخش به آن پاسخ می‌دهیم.

از نظر ما اگر فعالیت شما کوچک‌ترین ارتباطی با حوزه‌ی سلامت و درمان دارد، شما نیاز به یک سایت خوب در این حوزه دارید. در زیر این موضوع را جزئی‌تر بررسی می‌کنیم.

طراحی سایت پزشک متخصص

پیروی از یک سبک برنامه‌ نویسی منسجم معمولا به خوانایی کمک می‌کند، اگر چه خوانایی چیزی بیش از فقط سبک برنامه‌ نویسی است.

برنامه نویسی به‌ طور کلی به فرایند نوشتن و توسعه نرم‌ افزار کامپیوتر گفته می‌شود. به بیان جزئی‌تر برنامه‌ نویسی رایانه به معنای فرایند تبدیل و سوق دادن فرمول حل یک مسئله یا الگوریتم محاسباتی می‌باشد.

طراحی سایت برای داروخانه‌ها

داروخانه‌ها یکی از مراکزی هستند که بیماران بدون شک در طول درمان به آن‌ها نیاز خواهند داشت. در این میان داشتن یک سایت خوب به داروخانه کمک می‌کند تا در معرض دید افراد بیشتری باشد. از طرفی بسیاری از داروخانه‌ها اقدام به تاسیس سایت‌هایی برای فروش اینترنتی دارو می‌کنند. در چنین شرایطی می‌توان سایت را در دسته‌ی سایت‌های فروشگاهی قرار داد که در حوزه‌ی سلامت و پزشکی فعالیت دارد.

طراحی سایت کلینیک و بیمارستان

کلینیک‌های پزشکی و درمانگاه‌ها، به ویژه مراکز خصوصی فعال در این زمینه، نیاز مبرمی به سایت دارند. اگر توجه کرده باشید بسیاری از کلینیک‌های معروف و مطرح در این حوزه، بدون شک سایت با کیفیت و استانداردی را برای خود طراحی کرده‌اند. طراحی سایت کلینیک دندانپزشکی توسط دندانپزشکان امروزه طرفداران فراوانی دارد.

سایت پزشکی ارائه‌ی محتوا

با آن‌که تمام سایت‌های پزشکی اعم از سایت پزشک، سایت کلینیک یا … نیاز به تولید محتوا دارند، برخی از سایت‌های پزشکی تنها بر محوریت ارائه‌ی محتوا فعالیت می‌کنند. یعنی شما لزومی ندارد یک متخصص یا صاحب امتیاز یک کلینیک باشید. با داشتن یک سایت و ارائه‌ی محتوای مناسب و آموزشی در آن، می‌توانید مخاطبان بسیاری را جذب کنید. با وجود اهمیت جذب مخاطب در دیجیتال مارکتینگ، این شرایط به شما امکان کسب درآمد بسیار بالا را خواهد داد.

در چنین سایتی معمولاً از طریق تبلیغات داروها، معرفی پزشک، معرفی درمانگاه و … درآمد کسب می‌شود. هم‌چنین شما می‌توانید با چند متخصص همکاری کرده و از طریق ارائه‌ی محتواهای آموزشی و فروش حق عضویت کسب درآمد کنید.

خدمات آنلاین پزشکی

سایت‌های خدمات آنلاین پزشکی نوع دیگری هستند که در طراحی سایت پزشکی می‌توان به آن پرداخت. چنین سایتی با دو گروه از افراد در ارتباط است. گروه اول پزشکان هستند. تیم مدیریتی سایت ابتدا برای انجام پروژه چند پزشک متخصص را در زمینه‌های مختلف برای همکاری جذب می‌کند. بی‌شک هر چه تعداد پزشک‌ها بیشتر باشد، امکان فعالیت و پاسخ‌گویی سایت در ساعات شبانه‌روز بیشتر می‌شود.

در سمت دیگر افرادی قرار دارند که به دنبال کسب اطلاعات و دریافت مشاوره هستند. شما در سایت خود با ارائه‌ی لیست پزشک‌ها و رزومه‌ی کاری‌شان، مخاطب را به دریافت مشاوره به ازای هزینه‌ای مشخص ترغیب می‌کنید. از مبلغ دریافت شده بخشی به پزشک و بخشی نیز به سایت تعلق خواهد داشت.

طراحی انواع سایت‌های پزشکی یاد بگیرید چه کار کنید

خبر خوب این است که ما ید طولایی در طراحی انواع مختلف سایت‌های پزشکی داریم. در میان همکاران ما اغلب مواردی که در بالا معرفی کردیم دیده می‌شوند. تیم طراحی سایت وب تب با شناخت کافی از حوزه‌ی پزشکی، نیاز جامعه‌ی پزشکی و بیماران را به‌خوبی درک کرده و برنامه‌ریزی خود را در راستای پاسخ‌گویی به این نیاز انجام می‌دهد.

از این رو ما از تمام امکانات موجود در این زمینه استفاده می‌کنیم. طراحی سایت در این زمینه را می‌توان از نظر فنی به دو دسته تقسیم کرد. این دو مورد را در زیر معرفی کرده‌ایم.

عکس طراحی انواع سایت‌های پزشکی یاد بگیرید چه کار کنید

طراحی سایت پزشکی اختصاصی

در ساخت وب سایت پزشکی به شکل اختصاصی، دست ما در طراحی تمام بخش‌های سایت مطابق با سلیقه و خواست شما باز است. چرا که در طراحی اختصاصی سایت قسمت‌های مختلف سایت اعم از UI و UX آن از پایه و به‌صورت کاملاً منحصربه‌فرد طراحی می‌شود. 

در چنین شرایطی ما می‌توانیم سایتی را تحویل شما دهیم که:

  • به‌طور کامل با نیاز شما هماهنگ و هم‌راستاست.
  • امکان پاسخ‌گویی به کاربران بی‌شماری را دارد.
  • در صورت نیاز می‌توان به‌راحتی بخش‌هایی را به آن اضافه کرد.
  • منحصربه‌فرد بوده و شباهتی به سایت‌های دیگران ندارد.

این‌ها تنها بخشی از مزیت‌های طراحی سایت اختصاصی هستند. امنیت بالا، امکان سئوی بهتر سایت به‌واسطه‌ی سرعت بیشتر و … را نیز می‌توان از ویژگی‌های ویژه‌ی طراحی سایت پزشکی اختصاصی دانست.

طراحی سایت پزشکی وردپرس

اما برخی از مشتریان ترجیح می‌دهند که سایت‌شان با استفاده از سیستم‌های مدیریت محتوا طراحی شود. ما به این افراد طراحی سایت وردپرسی را پیشنهاد می‌کنیم. در طراحی سایت وردپرسی نیز آپشن‌های مختلفی وجود دارند. شما می‌توانید در سفارش خود نوع قالب مورد نظر را تعیین کنید. دموهای متنوع هر قالب به شما نمایش داده شده و شما از بین‌شان آن‌چه را که به سلیقه‌تان نزدیک‌تر انتخاب می‌کنید.

طراحی سایت وردپرسی با سرعت بیشتری انجام می‌شود. چرا که بخش‌های مختلف سایت تقریباً آماده‌اند و ما با شخصی‌سازی، تولید محتوای مناسب برای شروع فعالیت و سئو کردن سایت آن را برای شروع فعالیت بهینه می‌کنیم. این مسئله سبب شده بسیاری از مشتریان سایت وردپرسی را به دلیل بالا بودن سرعت تحویل و نرخ ارزان‌تر طراحی به سایت اختصاصی ترجیح دهند.

عکس مزایای طراحی سایت پزشکی

مزایای طراحی سایت پزشکی

حال تصور کنیم شما سفارش طراحی سایت پزشکی خود را ثبت کرده و پس از مدتی سایت را تحویل می‌گیرید. بی‌شک در این زمان در انتظار دریافت بازخوردها و مشاهده‌ی مزایای مختلف سایت خواهید بود. تصور می‌کنید چه چیزی در انتظارتان خواهد بود؟ در زیر برخی از مزیت‌هایی را که داشتن سایت به شما خواهد داد مطالعه می‌کنید.

باقی ماندن در فضای رقابتی

همه‌ی ما سعی داریم در کسب‌وکار و فعالیت خود، همواره پیش‌رو و به‌روز باشیم. این مسئله چند دلیل دارد. دلیل اول می‌تواند تلاش برای ارائه‌ی خدمات بهتر و کامل‌تر به مراجعین‌مان باشد. دلیل دوم اما امکان باقی ماندن در صدر توجهات و جذب افراد بیشتر است.

بی‌شک این روزها بیماران، بسیاری از فعالیت‌های خود را به‌صورت اینترنتی انجام می‌دهند. در این میان آن‌ها به سراغ پزشکان، کلینیک‌ها و مراکز مشاوره‌ای می‌روند که امکان ارتباط، هماهنگی و انجام امورشان به صورت اینترنتی فراهم باشد. هر چه شما برای رفاه مراجعین خود تلاش بیشتری کنید، آن‌ها احساس تعلق خاطر بیشتری به شما خواهند کرد.

از طرفی در عصر تکنولوژی استفاده از امکانات موجود، شرط اول و لازم برای پیروزی در این رقابت خواهد بود. شما باید پیشگام بودن خود را در تمام عرصه‌ها نشان بدهید. بدین‌ترتیب بیماران و مراجعین به‌شکل راحت‌تری به شما اعتماد خواهند کرد.

افزایش مراجع به کلینیک

در صورتی که شما یک پزشک متخصص باشید یا مدیر یک کلینیک، بی‌شک خواستار مراجعین بیشتری خواهید بود. نمی‌توان پزشکی را به‌طور صرف یک کسب‌وکار دانست. با این وجود، بُعد اقتصادی این فعالیت را نیز باید در نظر داشت. از همین رو شما باید برای این مورد نیز برنامه داشته باشید.

شاید باورتان نشود، اما بسیاری از پزشکانی که امروز شهره‌ی خاص و عام شده‌اند، تنها به‌واسطه‌ی داشتن یک سایت خوب و رساندن آن به صفحه‌ی اول گوگل به این مرحله رسیده‌اند. در حقیقت شهرت برخی از همکاران شما نه به تخصص بیشتر و مهارت بالاتر، که به هدف‌مندی در طراحی سایت و سئو کردن آن مرتبط است.

خدمات آنلاین و بدون مرز

در ارائه‌ی خدمات آنلاین به بیماران، شما دیگر محدود به منطقه، شهر یا استان خود نخواهید بود. مزیت بسیار مهم اینترنت، دسترسی به آن از اقصی‌نقاط کشور و جهان است. این موضوع سبب شده است تا بیماران در سراسر جهان بتوانند با پزشکانی که می‌خواهند ارتباط برقرار کنند.

شاید زمانی بسیاری از بیماران برای یک جلسه ویزیت و بررسی وضعیت نیاز به سفر به شهرهای بزرگ و پایتخت کشور داشتند. اما حال شما می‌توانید با راه‌اندازی سایت به آن‌ها فرصت دهید تا در شهرستان خود با شما ارتباط برقرار کنند و در صورت ضرورت به شما مراجعه کنند.

عکس قیمت طراحی سایت پزشکی

قیمت طراحی سایت پزشکی

برای طراحی سایت پزشکی پیش از هر چیز به نیازهای مشتری توجه می‌شود. شما ممکن است یک سایت نیاز داشته باشید که تنها در آن به معرفی شما پرداخته شود. هم‌چنین سایت مورد نظر شما ممکن است نیازمند صفحات مختلفی برای معرفی پزشکان، کلینیک‌ها و … باشد. از طرفی برخی سایت‌های پزشکی شامل اطلاعاتی هم‌چون بانک اطلاعات بیماری‌ها، داروها و … هستند.

طبیعی‌ست که طراحی هر یک از این سایت‌ها نیازمند صرف وقت و انرژی متفاوتی‌ست. به همین دلیل قیمت طراحی وب سایت پزشکی نیز با توجه به این تفاوت‌ها، فرق می‌کند. برای بررسی هزینه‌ی کار می‌توانید با مشاوران ما تماس گرفته و با ارائه‌ی ویژگی‌های سایت مورد نظر خود، قیمت تقریبی آن را دریافت کنید.

سوالات متداول

چرا باید سایت پزشکی داشته باشید؟

طراحی سایت پزشکی می‌تواند تا حد زیادی در وقت و انرژی شما صرفه‌جویی کند. همچنین می‌توانید مخاطبان خود را در بین کاربران اینترنت نیز پیدا کنید.

مزایای طراحی سایت پزشکی چیست؟

با طراحی سایت پزشکی، می‌توانید به صورت آنلاین با مرتجعین خود ارتباط داشته باشید. همچنین می‌توانید وقت مراجعه را به صورت آنلاین به آن‌ها بدهید.

طراحی سایت پزشکی چه مدت زمان می‌برد؟

این موضوع کاملا متغیر است زیرا با توجه به نیازمندی شما از سایت، زمان موردنیاز توسط تیم طراحی وب تب به شما داده می‌شود.

نمونه پروژه های طراحی سایت