طراحی اپلیکیشن پزشکی | درآمد خود را چند برابر کنید

طراحی اپلیکیشن پزشکی

بیشتر مخاطبان ما در کسب‌وکارهای مختلف، بیش از هر چیزی، با موبایل سروکار دارند. پس چه چیزی بهتر از یک اپلیکیشن خوب تا هم ارتباط بهتری با آن‌ها داشته باشیم و هم کسب‌وکار خود را رونق ببخشیم؟ این موضوع سبب شده تا طراحی اپلیکیشن پزشکی (یکی از انواع طراحی اپلیکیشن) این روزها متقاضیان زیادی داشته باشد.

اگر شما هم به دنبال سفارش طراحی یک اپلیکیشن پزشکی هستید با ما باشید تا نگاهی به دلایل اهمیت این موضوع و نکات مهم آن داشته باشیم.

اهمیت طراحی اپلیکیشن پزشکی و انواع آن

 پیشرفت فناوری و تکنولوژی سبب شده است تا افراد زیادی از روش‌های آنلاین و راه دور در پی دریافت خدمات باشند. از آن‌جایی که گوشی همراه به عنوان وسیله‌ای بسیار پرکاربرد شناخته می‌شود، استفاده از اپلیکیشن‌های آن نیز طرفداران بسیاری دارد.

برای آن‌که بتوانید خدمات بهتری را به صورت آنلاین به مخاطبان خود ارائه کنید، طراحی اپلیکیشن پزشکی می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد. تلفن‌های همراه سیستم‌عامل‌های مختلفی دارند. از این رو شما باید برای هر یک از این موارد اپلیکیشن خاصی طراحی کنید.

در ادامه این موارد را بیشتر توضیح خواهیم داد.

عکس اهمیت طراحی اپلیکیشن پزشکی و انواع آن

طراحی اپلیکیشن اندروید پزشکی

بیشترین تلفن‌های همراه موجود در بازار، از سیستم عامل اندروید Android استفاده می‌کنند. به این ترتیب می‌توان گفت سهم بیشتری از جامعه‌ی آماری مخاطبان‌تان را افرادی تشکیل می‌دهند که از گوشی‌های اندرویدی استفاده می‌کنند.

به همین دلیل اگر می‌خواهید تنها یک اپلیکیشن برای پروژه‌ی خود داشته باشید، بهتر است اولویت خود را بر روی این گزینه بگذارید. چرا که با طراحی اپلیکیشن اندروید پزشکی می‌توانید به بیش از ۹۰ درصد مراجعین و مخاطبان خود دسترسی داشته باشید.

طراحی اپلیکیشن ios پزشکی

از طرفی با وجود این‌که گوشی‌های آیفون به میزان کم‌تری مورد استفاده قرار می‌گیرند، با این حال بد نیست که برای این تلفن‌ها نیز برنامه‌ی مخصوصی را طراحی کنید. در حالت کلی تلاش شما باید بر این باشد که تا جایی که ممکن است اپلیکیشن خود را در معرض استفاده‌ی افراد بیشتری قرار دهید.

خوشبختانه ما در وب تب برای طراحی هر دو نوع اپلیکیشن اندروید و iOS متخصصانی را در تیم خود داریم.

مزایای طراحی اپلیکیشن پزشکی

استفاده از اپلیکیشن پزشکی مزایای فراوانی دارد. با مرور این مزایا خواهید دانست که چرا ما بر اهمیت طراحی اپلیکیشن پزشکی اصرار داریم. در ادامه هر یک از این مزیت‌ها را معرفی کرده و نکاتی را پیرامون هر یک از آن‌ها ارائه می‌کنیم.

دارا بودن امکانات مختلف

از مهم‌ترین مزیت‌های طراحی اپلیکیشن پزشکی، امکان استفاده از امکانات مختلف آن است. طراحی اپلیکیشن در وب تب با توجه به نیازهای مشتریان و امکانات درخواستی آن‌ها انجام می‌شود. هر اپلیکیشن با توجه به اهدافی که دنبال می‌کند می‌تواند بخش‌های متنوعی داشته باشد. در زیر برخی از امکاناتی را که می‌توانید در یک اپلیکیشن پزشکی داشته باشید معرفی می‌کنیم.

 • جست‌وجوی پزشکان: شما می‌توانید در اپلیکیشن خود لیست کاملی از پزشک‌ها را بر اساس تخصص، محل مطب و … داشته باشید که به کمک فیلترهای مختلف قابل جست‌وجو باشند.
 • امکان پیدا کردن مطب‌ها و درمانگاه‌ها: با اتصال گوگل‌مپ به اپلیکیشن می‌توانید این امکان را در اختیار کاربر قرار دهید که مسیر رسیدن به مراکزی که می‌خواهد را بیابید.
 • امکان گرفتن نوبت: دریافت نوبت یکی از امکانات بسیار محبوب در اپلیکیشن‌های پزشکی است. به این ترتیب شما در قالب یک فرم به کاربر اجازه می‌دهید با انتخاب پزشک مورد نظر خود و دیدن نوبت‌های آزاد، اقدام به رزرو نوبت کند.
 • پیدا کردن نزدیک‌ترین پزشک: با استفاده از سیستم GPS و دسترسی به Location تلفن همراه کاربر، اپلیکیشن خواهد توانست نزدیک‌ترین پزشکان را به او معرفی کند.
 • بخش مجله‌ی سلامت: اضافه کردن یک بخش مقالات و ویدئوهای آموزشی و مفید می‌تواند افراد بیشتری را به نصب اپلیکیشن ترغیب کند.
 • یادآوری زمان مصرف دارو: کاربر می‌تواند در اپلیکیشن فرآیند درمان خود را به‌ثبت رسانده و نوبت داروهایش را با استفاده از آن تنظیم کند.

تنوع در کاربر اپلیکیشن پزشکی

همان‌طور که گفتیم طراحی اپلیکیشن پزشکی با توجه به نیازهای مشتری انجام می‌شود. در این میان سازمان‌ها و افراد حقیقی برای اهداف مختلفی نیاز به طراحی اپلیکیشن پیدا می‌کنند. وب تب ارائه‌دهنده‌ی ساخت برنامه موبایل پزشکی در زمینه‌های زیر است.

 

اپلیکیشنی برای ارتباط بیمار و پزشک

یکی از نمونه‌های اپلیکیشن پزشکی، برنامه‌ی کاربردی مشاوره با پزشک از راه دور و نظارت بر روند درمان است. در این نرم‌افزار بیمار موظف است شرایط جسمی و علائم مختلف را به‌طور مرتب در سیستم ثبت کرده و پزشک نیز مسئول بررسی آن‌هاست.

هم‌چنین در چنین برنامه‌هایی پزشک توصیه‌های مورد نیاز را با بیمار در میان گذاشته و در صورت نیاز نسبت به تعیین وقت برای ویزیت حضوری اقدام می‌کند.

 

اپلیکیشن برنامه‌ریزی پزشکی

برنامه‌های موبایلی کاربردهای زیادی در زمینه‌ی ایجاد نظم و برنامه‌ریزی دارند. یکی از انواع برنامه‌هایی که در این زمینه طراحی و منتشر می‌شود، برنامه‌ی یادآوری زمان دارو، ورزش و … به بیماران است. در این برنامه بیمار ابتدا اطلاعات مربوط به خود را در اپلیکیشن وارد کرده و تنظیمات را شخصی‌سازی می‌کند.

 

اپلیکیشن‌های بانک اطلاعات

در دسترس بودن اطلاعات یکی از مزیت‌های زندگی در قرن ۲۱ است. شما به‌راحتی می‌توانید با مراجعه به گوگل و جست‌وجو اطلاعاتی را که می‌خواهید جست‌وجو کنید. اما داشتن یک اپلیکیشن کار را بسیار راحت‌تر می‌کند. استفاده از یک اپلیکیشن حاوی اطلاعاتی کامل از داروها، بیماری‌ها، روش‌های درمان و … بسیار خوشایند و محبوب کاربران است.

 

برنامه‌های سلامت و زندگی سالم

می‌توان برنامه‌هایی را که به هر نحوی تلاش در بهبود سلامت افراد دارند در دسته‌ی اپلیکیشن‌های پزشکی قرار داد. از این رو طراحی اپلیکیشن پزشکی برای برنامه‌های ورزش، تغذیه‌ی سالم و رژیم غذایی، نوشیدن آب کافی، مدیریت زمان خواب و … نیز از مواردی‌ست که می‌توانید بسیار مفید باشد.

 

ساخت برنامه موبایل پزشکی تخصص‌های مختلف

از دیگر مزیت‌های طراحی اپلیکیشن، امکان پوشش حوزه‌های مختلف پزشکی‌ست. ما آماده‌ی طراحی اپلیکیشن در زمینه‌های زیر و مشابه آن هستیم:

 • اپلیکیشن دندانپزشکی
 • اپلیکیشن کلینیک زیبایی
 • اپلیکیشن ارتوپدی
 • اپلیکیشن داروخانه
 • اپلیکیشن اختصاصی درمانگاه و کلینیک
 • اپلیکیشن تولید، فروش و پشتیبانی تجهیزات پزشکی
 • اپلیکیشن آزمایشگاه تشخیص طبی
 • و …

جذب مراجع به وسیله‌ی اپلیکیشن

بسیاری از افرادی که اپلیکیشن شما را دانلود می‌کنند، ممکن است قصد مراجعه به شما را نداشته باشند. وقتی با اهداف عمومی دست به طراحی اپلیکیشن پزشکی می‌زنید، در واقع در حال برطرف کردن نیازهای مخاطبان خود هستید. اما در همین حال در بین کاربران مختلفی که از اپلیکیشن‌تان استفاده می‌کنند، بسیاری برای دریافت خدمات پزشکی‌تان به شما مراجعه خواهند کرد.

این روش تبلیغات در دسته‌ی بازاریابی محتوایی قرار می‌گیرد که در سال‌های اخیر تاثیر به‌سزایی در موفقیت بسیاری از تجارت‌ها داشته است.

 

پشتیبانی و حفظ مراجعین فعلی

اپلیکیشن به‌عنوان پلی محکم بین شما و مراجعین‌تان ایفای نقش می‌کند. وقتی شما از طریق برنامه‌ی موبایل خدماتی را در اختیار مراجع قرار می‌دهید، سبب ایجاد حس وفاداری در او می‌شود. این روش باعث می‌شود شما در زمان‌های مختلف روز و در موقعیت‌های متنوع زندگی کاربر حضور داشته باشید. دیده شدن اپلیکیشن شما در لیست برنامه‌های موبایل فرد به صورت مداوم نیز خود تاثیر بسیاری از نظر روانی داشته و تبلیغی بسیار موثر است.

نکات مهم ساخت برنامه موبایل پزشکی

ما در طراحی اپلیکیشن پزشکی بسیار حرفه‌ای و تخصصی عمل می‌کنیم. می‌پرسید چطور؟ سطرهای زیر را بخوانید.

پیش از هر چیز بهتر است بدانید که ساخت برنامه‌ی موبایل برای حوزه‌های مختلف، استانداردهای خاص خود را دارد. ما به این استانداردها واقفیم و با توجه به شرایط و نوع فعالیت‌تان، بهترین و مناسب‌ترین اپلیکیشن را طراحی می‌کنیم. در ادامه برخی از نکاتی را که در هنگام برنامه‌ریزی و طراحی App به آن توجه می‌کنیم معرفی شده است.

عکس نکات مهم ساخت برنامه موبایل پزشکی

رابط کاربری بی‌نظیر

طراحی رابط کاربری بخش مهمی از ساخت اپلیکیشن است. با به‌کارگیری طراحان گرافیکی خبره و متخصص، به جرئت می‌توانیم بگوییم در نهایت به شما یک برنامه با UI بی‌نظیر تحویل خواهیم داد. در طراحی ظاهری اپ‌های پزشکی باید به‌نکات زیر توجه شود.

 

انتخاب رنگ

انتخاب یک پالت مناسب برای طراحی فضای اپلیکیشن مهم است. برای مثال استفاده از رنگ‌های سرد در پس‌زمینه نظیر رنگ‌های سفید، سبز آبی و … برای ایجاد آرامش در فرد بسیار مناسب هستند. از طرفی انتخاب رنگ رابطه‌ی مستقیمی با لوگوی برندتان نیز خواهد داشت. هم‌چنین در هر نوع اپلیکیشنی می‌توان رنگی خاص را به کار برد. برای مثال برنامه‌های طراحی شده برای تخصص زنان و زایمان و یا متخصص اطفال چه بهتر که از رنگ‌های جذاب نظیر صورتی تشکیل شوند تا با فضای مورد نظر هماهنگی داشته باشند.

طراحی رابط کاربری بخش مهمی از ساخت اپلیکیشن است. با به‌کارگیری طراحان گرافیکی خبره و متخصص، به جرئت می‌توانیم بگوییم در نهایت به شما یک برنامه با UI بی‌نظیر تحویل خواهیم داد. در طراحی ظاهری اپ‌های پزشکی باید به‌نکات زیر توجه شود.

 

فونت مناسب

فونت‌های به‌کار رفته در این اپلیکیشن‌ها باید ویژگی‌های زیر را داشته باشند.

 • به فونت‌های رسمی نزدیک بوده و زیاد فانتزی نباشند.
 • زیاد خشک نبوده و گرما داشته باشند.
 • خوانا بوده و برای همه‌ی افراد به ویژه سالمندان به‌راحتی قابل استفاده باشند.

 

کلیدها و منوها

انتخاب نوع منو و اندازه‌ی کلیدها تاثیر به‌سزایی در کاربری راحت اپلیکیشن دارد. بهتر است کلیدها در جای مناسب قرار داشته و بسیار به هم نزدیک نباشند. توجه کنید که این بخش‌ها باید با توجه به اندازه‌های مختلف صفحه‌نمایش طراحی شود.

 

تجربه‌ی کاربری آسان

علاوه بر UI اپلیکیشن، ما توجه ویژه‌ای به UX آن داریم. این‌که برنامه از بخش‌های مجزا و مشخصی تشکیل شود بسیار برای ما مهم است. کاربر باید بتواند تنها با چند بار لمس کردن گوشی به صفحه‌ای که می‌خواهد هدایت شود. هم‌چنین ارتباط تنگاتنگ سایت و اپلیکیشن، امکان باز کردن نقشه، اتصال ارتباط با ما به بخش تماس گوشی و … از مسائلی‌ست که در این زمینه به آن‌ها توجه می‌کنیم.

هم‌چنین برای ما سرعت بالا آمدن برنامه و امکان جابه‌جایی سریع بین صفحات آن بسیار مهم است.

انتخاب نوع منو و اندازه‌ی کلیدها تاثیر به‌سزایی در کاربری راحت اپلیکیشن دارد. بهتر است کلیدها در جای مناسب قرار داشته و بسیار به هم نزدیک نباشند. توجه کنید که این بخش‌ها باید با توجه به اندازه‌های مختلف صفحه‌نمایش طراحی شود.

عکس قیمت طراحی اپلیکیشن پزشکی

قیمت طراحی اپلیکیشن پزشکی

با توجه به آن‌چه تا به این‌جا توضیح داده شد، ساخت برنامه موبایل پزشکی موضوع گسترده و متنوعی‌ست. از این رو نحوه‌ی تعیین قیمت طراحی اپلیکیشن پزشکی باید به پارامترهای مختلفی توجه کرد. این پارامترها عبارتند از:

 • نوع اپلیکیشن
 • نوع محتوای به کار رفته در برنامه
 • امکانات مورد نیاز
 • زمان تحویل کار

اطلاعات بیشتر درباره قیمت طراحی اپلیکیشن در لینک زیر موجود است.

نمونه پروژه های طراحی اپلیکیشن