الگوریتم فلوریدا گوگل وب سایت های متخلف را جریمه می کند.

قیمت سئو سایت

یکی دیگر از الگوریتم های گوگل اینبار با نام یک ایالت در خدمت شما خواهد بود. فلوریدا شرقی ترین ایالت آمریکاست که از یک طرف اقیانوس اطلس و از سمت دیگر آن خلیج مکزیک قرار دارد. شاید شاخص ترین ویژگی جغرافیایی فلوریدا سواحل بسیار زیاد آن است. الگوریتم های گوگل هر کدام به نوعی شما را جریمه می کند. این الگوریتم به نوعی آپدیت هسته ی گوگل به حساب می آید که یعنی باعث وحشت وبمسترها افت رتبه ی بعضی سایت ها شد. الگوریتم florida سایت های زیادی را با افت رتبه روبرو کرد اما اگر شما اصول سئو سایت را رعایت کنید، پنالتی گوگل دائمی نخواهد بود و می توانید به روشی از آن خارج شوید.

الگوریتم florida در اولین حرکت به سمت سایت های با محتوای ضعیف و با سطح کیفی پایین رفت. اگر محتوای کپی استفاده می کنید، وحشت پنالتی شما را هیچ زمان راحت نمی گذارد. بک لینک غیر طبیعی هم گزینه ی بعدی بود که فلوریدا به سمت آن هجوم برد. شاید این موارد با الگوریتم های پاندا، پنگوئن و … مشترک به نظر برسد، که باید گفت عدم اعلام رسمی آپدیت های الگوریتمی گوگل و جزئیات آنها از طرف خود کمپانی، سبب می شود که بزرگان برای نام گذاری و تعیین کارکرد آن به حدس و گمان متوسل شوند.

در مقالات گدشته وب سایت ما درباره الگوریتم گورخر و تاثیر آن بر سئوی سایت های فروشگاهی صحیت کردیم. در این مقاله ما به بررسی کامل الگوریتم فلوریدا خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

الگوریتم فلوریدا چه کار می کند؟ چرا florida نام گرفت؟

در این مورد فقط می توان به نظر متخصصان رجوع کرد. این که همه ی آنها یک نقطه نظر مشترک در این باره نداشته اند، به نوعی کلی بودن و فراگیری الگوریتم florida را نشان می دهد. گروه اول معتقدند که هدف الگوریتم فلوریدا جریمه سایت های با بک لینک غیر طبیعی و اسپم بوده است. گروه دوم به محتوای کپی و بی کیفیت نظر کرده و می گویند بعد از آپدیت هسته ی گوگل با الگوریتم فلوریدا، این سایت ها بوده اند که با جریمه روبرو شدند؛ با توجه به اینکه شواهد ارائه شده توسط این گروه بیشتر است، الگوریتم فلوریدا، بیشتر در کنار الگوریتم پاندا قرار می گیرد. بایست بدانید که محتوای کپی رایتر هم می تواند به خاطر عدم ارائه ارزش جدید، بی کیفیت لقب بگیرد.

الگوریتم فلوریدا موارد زیر را متوجه می شود:

  • استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی
  • به کارگیری چند سایت مختلف تحت یک برند واحد
  • متن های نامرئی
  • لینک سازی های مخفی

در واقع طوفان های ایالت فلوریدا از سواحل آن هم معروف تر هستند. طوفانی که این الگوریتم با آپدیت هسته ی گوگل ایجاد کرد، مهم ترین دلیل این نامگذاری است. همچنین اگر با سیستم های affiliate زیادی همکاری می کردید، هدف الگوریتم فلوریدا قرار می گرفتید. 

الگوریتم فلوریدا کیفیت سایت ساخت ها و محتوای آن ها را دو برابر کرد. خرده فروش های اینترنتی سعی کردند بار را خودشان به دوش بکشند و با قوی تر کردن سایت های خود، مستقیما و بدون واسطه (affiliate) کار خود را پیش ببرند. در واقع 2003 تا 2005 و با آمدن austin و تکمیل فلوریدا، سئو تا مدتی تاکتیک های خود را شکست خورده می دید و سکوت اختیار کرده بود.

خدمات سئو سایت

چگونه رضایت الگوریتم florida را جلب کنیم؟

یکسری نکات طبیعی از سئو سایت هست که با رعایت آنها الگوریتم فلوریدا دوست شما خواهد بود. همانطور که بالاتر گفتیم فلوریدا به محتوای بی کیفیت حساس است. لینک سازی غیر طبیعی را هم در کنار الگوریتم پنگوئن هدف قرار می دهد. در واقع هرچقدر هم که دردناک باشد، الگوریتم فلوریدا مانند برداشتن باند از روی زخم بود، در آن لحظه دردناک بود ولی در بلند مدت فوایدی برای همه داشت. 

مهمترین راهکار برای جلب رضایت الگوریتم فلوریدا انجام یک سئو کلاه سفید کامل است. اگر شما محتوای یونیک تولید و عرضه کنید و روی به کپی کاری و لینک های اسپم نیاورید، فقط اتفاقات خاص ممکن است شما را به دردسر و پنالتی بیاندازد. 

سئو سایت در تهران

نتیجه گیری

پیشنهاد وب تب درباره ی جلب رضایت این الگوریتم این است که به تولید محتوا بسیار اهمیت بدهید. هر چقدر که این جمله برایتان تکراری است، نشان دهنده ی اهمیت زیاد آن خواهد بود. سعی کنید بفهمید مخاطب شما به دنبال چه مطالبی است. اگر شما دانش لازم برای تولید محتوای یونیک در آن زمینه را ندارید به دنبال آن بروید. در اینجا زمان اهمیتی ندارد، شاید یک محتوای جامع از طرف شما و تاییدیه الگوریتم فلوریدا بر آن (که ناشی از استقبال مخاطبان است) بتواند بازدید کلی سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع اگر رقابتی در سئو سایت دارید، این رقابت را به سمت کیفی ببرید و کمیت را هدف قرار ندهید. مشاوره سئو در زمینه استراتژی محتوا هم می تواند راهنمای مناسبی برای شما باشد. الگوریتم فلوریدا به هیچ وجه دشمن سئو کلاه سفید نیست.

 

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.