با الگوریتم فرد گوگل آشنا شوید.

در دنیای سئو و به خصوص موتور جست و جوی گوگل، ما با الگوریتم های زیادی از طرف شرکت گوگل مواجه هستیم که هر کدام  برای ساماندهی نتایج جست و جوی گوگل، اقداماتی انجام می دهد. برای مثال الگوریتم مرغ مگس خوار وظیفه آن را بر عهده دارد که در سریع ترین زمان ممکن، دقیق ترین نتایج جست و جو را در اختیار کاربر قرار دهد. الگوریتم پاندا گوگل وظیفه مقابله با محتوای کم کیفیت و بی کیفیت و محتوای کپی را بر عهده دارد. در این بین الگوریتم فرد (Fred Algorithm) نیز بخشی از این الگوریتم های گوگل می باشد که با هدف مبارزه با محتواهای اسپم  و تبلیغاتی وارد عرصه  الگوریتم های گوگل گردید. در حقیقت قوی ترین ابزار گوگل برای مبارزه با سئو کلاه سیاه می باشد.

اگر دوست دارید که بدانید الگوریتم فرد چیست و چه کاربردی دارد، پیشنهاد می کنیم مقاله را به طور کامل بخوانید. 

تعریف الگوریتم فرد 

قیمت سئو سایت

الگوریتم فرد در سال 2017 توسط گوگل معرفی شد. طبق صحبت های رسمی مسئولان گوگل درباره این الگوریتم، می توان این گونه برداشت کرد که الگوریتم فرد، در راستای مبارزه با سیاه ترین روش های سئو کلاه سیاه یعنی  تولید محتوای بی کیفیت، سایت هایی با تبلیغات بسیار فراوان و داشتن بک لینک های بی کیفیت  و نامعتبر مبارزه می کند. در ادامه بیشتر درباره این سه نوع تکنیک کلاه سیاه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

سایت هایی با تولید محتوای بی کیفیت | اولین قربانی الگوریتم فرد

اولین قربانی الگوریتم فرد، وب سایت هایی هستند که با تولید محتوای بی کیفیت قصد آن را دارند که موتور جست و جوی گوگل را فریب دهند. فقط الگوریتم فرد نیست که به مبارزه با تولید محتوای بی کیفیت می پردازد، بلکه الگوریتم پاندا نیز مشغول انجام وظیفه در این حوزه می باشد. 

در گذشته تکنیک تولید محتوای بی کیفیت و اسپم با هدف فریب گوگل امری رایج یود و می توان گفت که تا قبل از معرفی الگوریتم مرغ مگس خوار، بهترین روش برای سئو سایت بود.

و شاید برایتان سوال شود که محتوای بی کیفیت چگونه تولید می شود؟

صرفا برای مثال به سیستم مدیریت محتوا (CMS) وردپرس اشاره می کنیم. هنگامی که شما در مقاله ای در وب سایت وردپرسی خود، برچسبی تولید می کنید؛ در حقیقت در حال ساختن یک صفحه در وب سایت خود به اسم آن برچسب می باشید که محتوای ضعیف و تکراری دارد.

 درست است که زدن برچسب به کاربران شما برای پیدا کردن مطالب مرتبط کمک می کند؛ ولی برای سئوی وب سایت شما از لحاظ تولید محتوای اسپم آسیب می رساند. پیشنهاد می کنیم که اگر از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنید، صفحات برچسب خود را نو ایندکس (No Index) کنید.

خدمات سئو سایت

تبلیغات فراوان وب سایت ها | دومین قربانی الگوریتم فرد

یکی دیگر از عواملی که توسط الگوریتم فرد جریمه می شود، تبلیغات فراوانی است که مدیر وب سایت در سایت خود گنجانده است. در حقیقت گوگل استفاده از تبلیغات در راستای بهبود سئو سایت و درآمدزایی را امری بد نمی پندارد.

 اما وقتی که این تبلیغات بیش از حد می شود و بر تجربه کاربری (User Experience) تاثیر منفی می گذارد و کاربر از حجم تبلیغات زیاد به ستوه می آید، گوگل نیز تلاش می کند با جریمه کردن وب سایت مورد نظر و جایگزین کردن آن با وب سایت های دیگر، به کاربر خود اهمیت دهد. 

البته این موضوع بعضی اوقات به تعداد تبلیغات موجود ربطی ندارد. اگر تبلیغات ما از نوع نامرتبط باشد و صرفا برای دریافت کلیک بیشتر صورت بگیرد، ممکن است که باز هم از طرف الگوریتم فرد به نمایندگی از گوگل جریمه شوید.

سفارش سئو سایت

خرید بک لینک های ضعیف و نامرتبط به وب سایت | سومین قربانی الگوریتم فرد

اگر قصد خرید بک لینک از وب سایت های فروش بک لینک را دارید، همین الان از این کار دست بردارید. اگر هم خریداری کرده اید که اشکالی ندارد. حتما از طریق ابزار disavow لینک گوگل استفاده کنید تا اثر این لینک ها را بر وب سایت خود خنثی کنید. 

این نوع از بک لینک ها نه تنها به سئوی وب سایت شما هیچ گونه کمکی نخواهد کرد، بلکه باعث افت شما در نتایج جست و جوی گوگل نیز می شود.

شاید شما از متخصصان سئو مختلفی شنیده باشید که تاثیر بک لینک بر وب سایت بسیار زیاد است.  حرف این افراد نیز کاملا صحیح است اما نه هر بک لینکی. بیشتر بک لینک هایی که شما از وب سایت های مختلف خریداری می کنید، از نوع بک لینک های ضعیف و اسپم می باشد.

پیشنهاد ما به شما این است که از روش های سئو کلاه سفید مانند تولید محتوای با کیفیت و اصیل استفاده کنید تا بتوانید رابطه صمیمی و دوستانه ای با موتور جست و جوی گوگل برقرار کنید.

البته موارد دیگری نیز هستند که توسط الگوریتم فرد مورد بررسی قرار می گیرد که شامل موارد زیر می باشد:

  • بهینه سازی بیش از حد وب سایت برای موتورهای جست و جو
  • نداشتن رابط کاربری مناسب برای موبایل ( طراحی ریسپانسیو)
  • داشتن وب سایت با عدم تمرکز بر روی یک موضوع خاص (این گونه از سایت ها به دلیل مشکوک بودن به PBN همواره توسط موتور های جست و جو بررسی می شوند (PBN مخفف کلمه Private Blog Network به معنای شبکه وب سایت های شخصی می باشد.)
  • لینک های داخلی و خارجی فراوان در هر پست از وب سایت

و……

امیدوارم از مقاله لذت کافی برده باشید. تیم ما در وب تب پذیرای هرگونه سوالی درباره الگوریتم فرد می باشد. 

هم چنین در صورتی که نیاز به خدمات سئو سایت دارید، می توانید با تیم جوان و با سابقه وب تب در ارتباط باشید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.