url فارسی یا url انگلیسی؟ مسئله این است.

امروزه، مراجعه به سایت های مختلف جهت انجام عملیات مورد نظر کاربر به شدت رونق یافته است. وبسایت‌ها به منظور بهینه سازی و سئو سایت خود و جذب کاربر بیشتر، عملیات مختلفی باید بر روی سایت خود انجام دهند. یکی از مباحث تاثیرگذار بر بهینه سازی و سئو سایت، url نام دارد گه قسمتی از سئو تکنیکال می باشد.

url به دو صورت فارسی یا انگلیسی در سایت ها مورد استفاده قرار می گیرد. عده‌ای از سازندگان سایت، در به‌کارگیری url به صورت فارسی یا انگلیسی با مشکلاتی مواجه می شوند. ‌در ادامه این مقاله، اطلاعاتی در مورد url فارسی برای سئو بهتر است یا url انگلیسی به شما خواهیم داد.

خدمات سئو سایت

آدرس سایت فارسی یا انگلیسی

به‌منظور راحتی کاربر و سهولت در فهم عبارات لینک، URL، پیوند یکتا، آدرس سایت، نامک و Slug را یک معنی درنظر می‌گیریم. توجه داشته باشید که هرکدام از این عبارات تفاوت کوچکی با یکدیگر دارند. برای مثال نامک در صفحه وردپرس بوده و slug ترجمه می شود. اما url تمام آدرس را در بر می گیرد.

در ایران برخی از سایت های بزرگ، از  url فارسی در صفحات خود استفاده می کنند. از طرفی سایر سایت های بزرگ نیز از url انگلیسی استفاده کرده و برخی دیگر از هر دو زبان بهره می گیرند. طبق تحقیقات انجام‌شده بهره‌گیری از URL انگلیسی همراه با ترجمه و معادل فارسی صفحه، تاثیر بهتری بر سئو داخلی سایت خواهد داشت.

قیمت سئو سایت

چرا url انگلیسی از url فارسی بهتر است؟

دلایل مختلفی جهت اثبات بهتر بودن url انگلیسی نسبت به url فارسی وجود دارد. در بهینه سازی سئو داخلی سایت، چندین فاکتور وجود داشته و url بخش کوچکی از آن را تشکیل می دهد. در ادامه دلایل مطرح شده در بهتر بودن url انگلیسی نسبت به فارسی را بیان خواهیم کرد.

لینک انگلیسی نسبت به لینک فارسی کوتاه‌تر است

لینک های انگلیسی نسبت به URL های فارسی بسیار کوتاه تر هستند. به منظور تست این کار، در یک پست از 5 کلمه انگلیسی جهت URL استفاده کرده و در پست دیگر 1کلمه فارسی در URL بنویسید. سپس هردو url را کپی کرده و در شبکه های اجتماعی مانند تلگرام منتشر کنید. حال شاهد آن خواهید بود که url فارسی با 4کلمه کمتر از url انگلیسی، طولانی‌تر بوده و از تعداد کاراکتر بیشتری تشکیل شده است.

سئو بهتر URL انگلیسی نسبت به URL فارسی

url کوتاه‌تر پست های سایت، به بهینه سازی آن کمک بزرگی می کند. به همین دلیل در پاسخ به سوال url فارسی برای سئو بهتر است یا url انگلیسی، قطعا انگلیسی گزینه مناسب‌تری خواهد بود.

رابط کاربری بهتر آدرس انگلیسی نسبت به فارسی

آدرس های انگلیسی نسبت به فارسی خوانایی بهتری داشته و قابلیت مشاهده آن‌ها در همان حالت وجود دارد. اما آدرس های فارسی خوانا نبوده و کاراکترهای تشکیل دهنده آن غیر قابل تشخیص هستند. بنابراین، رابط کاربری آدرس انگلیسی نسبت به فارسی بهتر است.

آنالیز آسان آدرس انگلیسی نسبت به فارسی

گاهی اوقات به منظور بهینه سازی و ارتقا رتبه سایت، نیازمند به استفاده از ابزار های مختلفی در گوگل هستیم. یکی از ابزار های مهم در این زمینه، سرچ کنسول نام دارد. مشکل اصلی در ساختار آدرس های فارسی، عدم تشخیص آن‌ها با چشم و ربط آن ها به پست یا صفحه مربوطه است. در طرف دیگر، آدرس های انگلیسی به راحتی این شرایط را در اختیار وبمستر و متخصص سئو قرار می دهند.

سفارش سئو سایت

کاربر پسند بودن آدرس انگلیسی

پست یا مقالات درج شده توسط url انگلیسی، مورد پسند اغلب کاربران قرار گرفته است. با url انگلیسی به راحتی موضوع پست های درج شده قابل پیش بینی خواهد بود. در حالی‌که پست های درج شده توسط آدرس های فارسی، url آن ها در شبکه های اجتماعی حروف نامشخص دارند.

با مشاهده این پست ها قابلیت حدس موضوع آن را نخواهید داشت. به همین دلیل با استفاده از لینک های انگلیسی تجربه کاربری بهتری در سایت خواهیم داشت. طبق نظرسنجی انجام شده، کاربران از کلیک بر روی لینک های فارسی در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خودداری می کنند.

نمایش کاراکترهای طولانی و نامرتب بودن لینک ها از جمله عوامل ترس کاربران در کلیک کردن بر روی آن ها است. برخی از کاربران احتمال مخرب بودن کدها یا مورد هک قرار گرفتن را می دهند.

تایپ آسان و به خاطر سپردن بهتر URL انگلیسی

برخی از مدیران، وبمستران و طراحان سایت بدون سرچ، مستقیم آدرس سایت مورد نظر را تایپ می کنند. به این ترتیب به راحتی و بدون مشکل وارد صفحه ای خاص از وب سایت می شوند. در حالی‌که تایپ url های فارسی کار سختی بوده و در اغلب موارد از تایپ لینک های فارسی در قسمت مرورگر خود اجتناب می کنند.

ایندکس سریع URL انگلیسی نسبت به فارسی

بر اساس بررسی‌های انجام گرفته، لینک های انگلیسی نسبت به فارسی سریع و راحت تر ایندکس می شوند. موتورهای جستجو طرفدار پیوندهای انگلیسی بوده و در طرف دیگر موجب افزایش سرعت سایت نیز خواهد شد.

هندل url های انگلیسی نسبت به فارسی آسان تر بوده و به تناسب آن سرعت پاسخگویی نیز افزایش می یابد. از نظر برخی افراد این مورد محسوس به نظر نمی رسد. اما در سرورهای اشتراکی با بیشترین میزان میزبانی، این مورد از اهمیت بالایی برخوردار است.

کپی و اشتراک گذاری راحت URL انگلیسی

UTF8 هنگام اشتراک گذاری url انگلیسی به هم نمی ریزد. اما در url های فارسی لینک به هم ریخته و شبیه به یک سری از اعداد و ارقام نامشخص می شود. به همین دلیل کپی و اشتراک گذاری url انگلیسی نسبت به فارسی بسیار راحت تر است.

نکته مهم در استفاده از URL انگلیسی

در استفاده از url انگلیسی، آدرس های کوتاه و معنادار ایجاد کنید. این کار موجب تاثیر مثبت بر رتبه سئو وبسایت خواهد داشت. بنابراین پاسخ قاطع در سوال url فارسی برای سئو بهتر است یا url انگلیسی پاسخ url انگلیسی است.

جمع بندی

به منظور بهینه سازی سئو سایت، فاکتورهای مختلفی وجود دارد. یکی از آن ها بهینه سازی آدرس سایت است. برخی از افراد در پاسخ به سوال url فارسی برای سئو بهتر است یا url انگلیسی با مشکلاتی مواجه می شوند. url انگلیسی نسبت به فارسی بهتر بوده و مزایایی را برای سایت به دنبال خواهد داشت. دلایل مختلفی در بهتر بودن url انگلیسی نسبت به فارسی وجود دارد. امید است با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کرده باشید.

در صورت هرگونه نیاز به مشاوره سئو و خدمات سئو سایت می توانید با تیم وب تب در ارتباط باشید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.