الگوریتم سندباکس چیست؟ چگونه از سند باکس خارج شویم؟

الگوریتم سند باکس یکی از مهم ترین الگوریتم های گوگل می باشد. نخستین بار در سال 2004 بسیاری از مختصصان سئو متوجه حضور آن شدند. 

به صورت روزانه وب سایت هایی بنا به اهدافی ایجاد می شوند اما پس از مدتی این سایت ها بنا به مشکلاتی که برای آن ها پیش می آید قادر به ادامه ی فعالیت خود در مدیریت این وب سایت ها نیستند، بنابراین مطالب این گونه سایت ها کاملا قدیمی و بروز نمی باشد بنابر این گفته ممکن است پس از مدتی که این وب سایت ها فعالیت نکنند از دایرکتوری گوگل حذف شوند.

در مقاله قبلی ما درباره الگوریتم رنک برین به طور مفصل صحبت کردیم. درادامه با وب تب همراه باشید تا به بررسی دقیق الگوریتم سند باکس بپردازیم.

عملکرد الگوریتم سندباکس چگونه می باشد؟

 اگر بخواهیم تعریف دقیقی از این الگوریتم داشته باشیم ابتدا سندباکس را با مثالی تعریف می کنیم.

به عنوان نمونه شما برای خرید کتاب در موتورهای جست وجواقدام می کنید،پس از این که واژه ی خرید کتاب را در موتور جست و جو گوگل جست و جو کردید،در کوچکترین زمان ممکن برای شما نتایجی بدست می آید.ممکن است شما از سایت هایی که در حال تاسیس می باشند خبری نداشته باشید ممکن است به عنوان نمونه در این هفته 20 سایت خرید کتاب تاسیس شده باشند.

اما شما برای این که خرید کتاب مورد نظرتان را انجام دهید ابتدا سایتی را انتخاب می کنید که نتایج نزدیک تری را به نوع کتاب شما داشته باشد باتوجه به این که وجود سایت های در حال تاسیس در دنیا بسیار زیاد است،کمپانی گوگل برای ایجاد راحتی میان کاربران برای این که در هنگام جست و جو بهترین اینتخاب ها را برای کاربران نمایش دهد ، الگوریتم سندباکس را ایجاد کرد.

قیمت سئو سایت

الگوریتم سندباکس چه کارهایی انجام می دهد؟

پس از این که الگوریتم سندباکس توسط کمپانی گوگل در سال 2006 ایجاد گردید عده ایی از متخصصان سئو اطلاعی از این الگوریتم نداشتند ولی با گذشت زمان کوتاهی متوجه گردیدند که این الگوریتم چه عملکردی دارد؟

برای بیان بهتراین مطلب آن را مجددا با یک مثال تعریف می کنیم. اگر دایرکتوری گوگل و موتور جست و جوی آن را کره ی زمین در نظر بگیریم وب سایت هایی که در آن ایجاد شده است را قاره های کره زمین در نظر بگیریم وب سایت هایی که تازه تاسیس می باشند جزیره ایی از این قاره ها هستند.

گوگل بلافاصله بعد از این که وب سایت هایی تاسیس گردند این نوع وب سایت ها را با استفاده از الگوریتم سندباکس از موتورهای جست و جو خارج می نماید.بعد از این که گوگل از این الگوریتم استفاده کرد هیچ گونه از اطلاعاتی که این وب سایت ها درون سایت های شان قرار داده اند در جست و جو های گوگل بالا نمی آید.

سفارش سئو سایت

مزایای ایجاد الگوریتم سندباکس توسط گوگل چه می باشد؟

بعد از تاسیس الگوریتم سند باکس بسیاری ازمتخصصان سئو با استفاده از پیام هایی به گوگل واکنش مثبت نشان دادند.

استفاده از الگوریتم سند باکس مزایای مهمی می باشد:

 • سبب عدم ورود کاربران به وب سایت های تازه تاسیس می شود.
 • استفاده از سند باکس باعث می شود کاربران نزدیک ترین نتایجی را پس از جست و جو کردن در موتور های جست و جو مشاهده کنند که کاملا وب سایت هایی را نشان می دهد که کاملا از نظر گوگل معتبر و با تجربه و قدیمی می باشد.

علت قرار گرفتن در الگوریتم سندباکس چه چیز هایی می باشد؟

بسیاری از مدیران وب سایت های جدید این سوال به ذهنشان میرسد که چرا در سند باکس قرار می گیریم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که گوگل وب سایت های نو پا و جدید را در این جزیره ها قرار می دهد تا مشاهده کند که این وب سایت ها در هر زمینه ایی که فعالیت می کنند آیا فعالیت خود را ادامه می دهند یا خیر.همانطور که در متن بالا بیان کردیم الگوریتم سندباکس مزایایی دارد.این مزایا برای کاربران اینترنتی بسیارمفید می باشد اما برای مدیران وب سایت های تازه تاسیس ممکن است کمی آزار دهنده باشد،چرا که بعد از قرارگیری در سندباکس اطلاعات این وب سایت ها در موتورجست و جو نمایش و نتایجی را به همراه ندارد.

چکار کنیم از الگوریتم سند باکس خارج شویم؟

برای خارج شدن از محیط بسته ی گوگل یا همان الگوریتم سند باکس باید عملکرد های زیر را داشته باشید:

 • فعالیت به صورت روزانه و آپدیت کردن محتوا
 • سعی کنید از وب سایت هایی که ارزش اعتبار دامنه آن ها بالا می باشد بک لینک بگیرید.
 • برای فعالیت خود در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام،لینکدین و… حساب های کاربری ایجاد کنید.
 • به جای این که از کلمات کلیدی کوتاه استفاده کنید از کلمات کلیدی بلند تر یا long tail استفاده نمایید.
 • سعی کنید بعد از تاسیس وب سایت تان از سئوی کلاه سیاه یعنی خرید بک لینک استفاده نکنید.
 • به طور متناوب و پشت سرهم تولید محتوای خود را فراموش نکنید.
 • باتوجه به وجود الگوریتم پاندا سعی کنید وب سایت خود را از کلمات کلیدی پرنکنید.
 •   بعد از انجام تولید محتوا می بایست لینک سازی های بین مطالب خود را یعنی لینک سازی داخلی را به درستی انجام دهید.
 • خارج شدن از الگوریتم سندباکس حدودا یک یا سه ماه بسته به فعالیت تان به طول می انجامد.

پس از این که فعالیت های بالا را انجام دادید و هیچ گونه پاسخی دریافت نکردید می توانید از تیم تخصصی وب تب کمک بگیرید.

نام گذاری الگوریتم سند باکس به  چه علتی می باشد؟

مشاوره سئو سایت

پس از این که سن شما  به قانونی رسید و شما موفق شدید که گواهینامه را دریافت نمایید،پس از این که گواهینامه خود را دریافت کردید،پدر مادر شما اجازه نمی دهند که شما در جاده های متصل به شهر ها رانندگی کنید،رانندگی کردن برای شما درجاده های مواصلاتی شهر ها کاملا خطرناک می باشد.

گوگل دقیقا مانند پدر و مادر شما می باشد برای این که برای زندگی خود و اطرافیان تان و برای دیگر خودروها خطراتی را ایجاد نکنید گوگل شما را از دایرکتوری خود پنهان می کند و وب سایت شما را درون جعبه هایی قرار می دهد که به صورت پنهانی در مدت کوتاه می توانید فعالیت خود را ادامه دهید.

از کجا بفهمیم وب سایت ما در الگوریتم سندباکس قرار گرفته ایم؟

برای این که متوجه شید وب سایت شما در سند باکس قرار گرفته شده است می توانید به تنظیمات سرچ کنسول خود مراجعه نمایید.در قسمت تعداد افرادی که به مطالب شما سرزده اند متوجه خواهید شد که هیچ گونه کاربری و هیچ گونه کلیکی برای شما ثبت نشده است.

امیدوارم از این مقاله به طور کامل لذت برده باشید. هم چنین به شما پیشنهاد می کنم که مقاله الگوریتم Mobile First Index را نیز مطالعه کنید.

حتما نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود را با تیم وب تب در میان بگذارید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.