کاربردی ترین پلاگین یا افزونه های وردپرس را بشناسید.

امروزه جستجو در اینترنت و راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی رونق فراوانی یافته است. در دنیای نامحدود اینترنت، کاربران بسیاری وجود داشته که اغلب آن ها با برخی سازوکارها آشنایی ندارند. پلاگین یا افزونه وردپرس یکی از آن ها بوده و استفاده از آن در پیشروی کارها موثر خواهد بود.

در این قسمت از آموزش سئو وردپرس ما به معرفی افزونه ها خواهیم پرداخت. افزونه ها بدون نیاز به دانش برنامه نویسی، امکانات حرفه ای و جدید را به سایت اضافه می کند. در واقع پلاگین ها کدهای مخصوصی بوده که به عنوان مکملی برای سایت به کار می روند. این کدها موجب کامل‌تر شدن سایت های اینترنتی می شوند. در این مقاله پلاگین یا افزونه وردپرس را توضیح داده و لیست افزونه های کاربردی وردپرس را شرح خواهیم داد.

پلاگین یا افزونه وردپرس چیست؟

قیمت سئو سایت

تعریف پلاگین یا افزونه وردپرس را ابتدا با تعریفی شروع می کنیم. در تلفن همراه شما تعداد زیادی از برنامه های کاربردی وجود داشته و استفاده از آن ها موجب تسریع در انجام امور می شود. برای مثال زنگ هشدار یکی از کاربردی ترین برنامه های موجود در تلفن همراه است.

پلاگین یا افزونه ها نیز مانند برنامه های کاربردی بر روی پنل وردپرس نصب می شوند. برای مثال هنگام معرفی پروژه AMP توضیح دادیم که با استفاده از افزونه می توانیم این قابلیت را در وردپرس فعال کنیم. این افزونه ها انجام بسیاری از کارها را آسان کرده و انجام کارهای حرفه ای بدون نیاز به دانش برنامه نویسی را میسر می سازد. برخی از پلاگین ها رایگان بوده و برخی دیگر با پرداخت وجه و خرید قابل استفاده خواهند بود.

استفاده از پلاگین وردپرس چه مزایایی برای سایت به دنبال دارد؟

بدون شک استفاده از پلاگین یا افزونه وردپرس مزایای بسیاری برای سایت به دنبال خواهد داشت. در واقع، افزونه ها ارتش آماده به خدمت بوده که توسط برنامه نویسان طراحی شده اند. این افزونه ها مشکلات را حل کرده و ویژگی های مهم مانند چت آنلاین، بهبود سئو سایت و غیره را به کاربر هدیه می دهد. در ادامه مزایای دیگر استفاده از پلاگین های وردپرس را بیان می کنیم.

بهره مندی از امکانات حرفه ای بدون درگیری با مسائل برنامه‌نویسی و فنی

با استفاده از پلاگین ها، بسیاری از خصوصیات حرفه ای بدون نیاز به مسائل فنی و طراحی به قالب سایت اضافه خواهند شد. برای مثال با استفاده از افزونه های موجود در شبکه های اجتماعی، با یک کلیک پست های جدید منتشر می شود.

راهکارهای بررسی شده که آماده استفاده هستند

بسیاری از کاربران وردپرس از افزونه ها استفاده کرده و نظرات خود را در این زمینه ثبت می کنند. به علاوه، در پنل وردپرس امکان مشاهده افزونه های فعال و صاحبان آن ها نیز وجود دارد. بنابراین افزونه های وردپرس توسط افراد بسیاری تست شده و قادر به نصب و استفاده از آن خواهید بود.

استفاده از افزونه ها در کنار مزایای بی شمار خود، در صورت استفاده بیش از حد موجب آسیب به سایت خواهد شد. بنابراین، محدویت هایی برای استفاده از پلاگین وجود داشته که در ادامه آن را بررسی خواهیم کرد.

محدودیت‌های استفاده بیش از حد از پلاگین

استفاده زیاد از پلاگین ها مانند مصرف زیاد غذا و تنقلات در مدت زمان کوتاه است. استفاده بیش از حد از پلاگین ها مانند تمام موارد محدودیت هایی را به وجود خواهد آورد. این محدودیت ها شامل موارد مختلفی می شود.

خدمات سئو سایت

امکان تداخل افزونه ها

افزونه ها تکه کدهای کوچکی بوده و توسط افراد مختلف نوشته می شوند. به همین دلیل وجود برخی از ناسازگاری ها و عدم توانایی در استفاده از آن ها بر روی سایت طبیعی است. تداخل های به وجود آمده توسط افزونه ها به شرح زیر است.

  • فعال بودن دو افزونه با کارکرد مشابه
  • تداخل قالب فعلی سایت با افزونه
  • تداخل نسخه فعلی وردپرس با افزونه
  • عدم بهینه سازی افزونه برای سایت موردنظر

تداخل افزونه ها به دو صورت نمایان خواهد شد. این تداخل قالب وبسایت یا عملکرد آن را دچار بهم ریختگی می کند. تداخل دیگر به صورت صفحه سفید نمایان شده و اصطلاحا به آن مرگ وردپرس گفته می شود. در صورت بروز چنین مشکلی با غیرفعال کردن افزونه ناهماهنگ، مشکل برطرف خواهد شد.

امکان کاهش سرعت سایت

در صورت استفاده بی اندازه و بدون توجه به منابع هاست، سرعت بارگذاری سایت به شدت کاهش می یابد. این مورد تاثیر مستقیمی بر ترافیک سایت و کاهش تعداد مشتریان نیز خواهد داشت. بنابراین استفاده بیش از حد پلاگین امکان کاهش سرعت سایت را به دنبال دارد.

معرفی افزونه های کاربردی وردپرس

در این قسمت، افزونه های کاربردی و رایگان وردپرس را به شما معرفی خواهیم کرد. آشنایی با این پلاگین ها در کاربرد و استفاده از افزونه ها دید بهتری به شما می دهد.

آشنایی به افزونه های امنیتی

استفاده از افزونه های امنیتی به معنای استخدام یک گارد ویژه برای سایت نبوده و همواره برای امنیت سایت باید تلاش کنید. از طرفی استفاده از این افزونه ها بی تاثیر نبوده و کمک بزرگی جهت حفظ امنیت سایت می کند. WordFence، iThemes Security و Sucuri از جمله افزونه های معروف امنیتی شناخته شده اند.

آشنایی با افزونه های بهینه سازی

افزونه های بهینه سازی سایت، وظیفه بهبود سرعت را برعهده داشته و زمان انتظار کاربر را کاهش می دهند. در مرحله اول باید استاندارهای موثر بر سرعت سایت مانند انتخاب هاست، استفاده از تصاویر و ویدیو با حجم مناسب و قالب سبک رعایت شود. سپس از افزونه های بهینه سازی برای سئو داخلی به عنوان نیروی کمکی استفاده کنید. WP Fastest Cache، WP Rocket و WP Optimize از جمله افزونه های جهت بهینه سازی سایت است.

آشنایی یا افزونه های مدیریت فایل

وظیفه این افزونه کمک به مدیریت فایل و ایجاد سطح دسترسی برای کاربران است. برای مثال با استفاده از این افزونه ها فایل های خود را سازماندهی کرده و به کاربران ثبت نام نشده اجازه دسترسی یا دانلود فایل را نخواهید داد. مهم ترین کاربرد این افزونه، مبتنی بر دانلود فایل مانند سایت های فروش کتاب یا فیلم است. WordPress Download Manager، WordPress Download Monitor و Easy Digital Download از جمله افزونه های مدیریت فایل است.

افزونه مدیریت محتوا و ویرایشگر

با استفاده از این افزونه امکان مدیریت نحوه نمایش محتویات صفحه و چینش آن ها وجود دارد. استفاده از این افزونه های بسیار راحت بوده و به دانش برنامه نویسی نیاز ندارد. افزونه المنتور، AFC و Checkout Field Editor از جمله آن ها است.

افزونه ووکامرس

ووکامرس یکی از افزونه های قدرتمند و فعال جهت ساخت فروشگاه های اینترنتی است. 42درصد فروشگاه های اینترنتی از این افزونه استفاده کرده و از امکانات متنوعی برخوردار است. این افزونه علاوه بر رایگان بودن، امکان فروش گسترده را برای کاربر فراهم می آورد. با استفاده از افزونه ووکامرس قادر به فروش محصولات خود اعم از دیجیتالی یا فیزیکی خواهید بود. در نتیجه، استفاده از هرکدام از این افزونه ها، کمکی به بهینه سازی سایت شما خواهد کرد.

مشاوره سئو سایت

نتیجه گیری

پلاگین یا افزونه وردپرس از جمله نکات مهم هنگام تاسیس سایت است. افزونه ها انواع مختلفی داشته و هرکدام از آن ها برای هر قسمت طراحی شده اند. استفاده از آن ها به صورت کاملا رایگان بوده و برخی از آن ها از طریق دریافت وجه خریداری می شود. امید است با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار گرفته باشد.

در صورتی که نیاز به سئو سایت تان دارید، اما وقت و یا مهارت کافی ندارید، پروژه خود را به وب تب بسپارید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.