الگوریتم YMYL گوگل | وقتی که گوگل به فکر سلامتی و جیب شماست.

احتمالا شمایی که در حال مطالعه این مقاله هستید، برایتان سوال شده است که الگوریتم YMYL چیست؟ این الگوریتم چه فوایدی دارد و…. با ما همراه باشید.

خود را در قالب شخصی فرض کنید که با اعتماد کامل و فراوان به موتور جست و جوی گوگل با سرچ عبارت “بهترین جراح بینی” دنبال بهترین جراح بینی می گردد.

 حال فرض کنید که گوگل در راستای جایگاه بندی به وب سایت ها در این کلمه کلیدی، فقط به محتویاتی از قبیل متن، عکس، ویدئو و موارد دیگر دقت کند و اعتبار وب سایت ها را در زمینه خود مورد سنجش قرار ندهد.

چه اتفاقی می افتد؟ مسلما با سودجویانی مواجه می شدیم که از این ضعف گوگل نهایت استفاده را می بردند و سعی می کردند که به اخاذی از کاربران گوگل بپردازند. 

تمام تلاش مسئولان گوگل بر این موضوع است که بتوانند دقیق ترین و بهترین نتایج جست و جو را در اختیار کاربران خود قرار دهند. به خاطر همین موضوع و اهمیتی که گوگل به کاربران خود می دهد، الگوریتم YMYL به وجود آمد.

در ادامه به طور کامل به این الگوریتم خواهیم پرداخت و سعی می کنیم که آن را همانند تمام الگوریتم های گوگل برای شما به طور کامل شرح دهیم. با ما همراه باشید.

تعریف الگوریتم YMYL

قیمت سئو سایت

YMYL مخفف عبارت “Your Money Your Life” به معنای پول شما، سلامتی شما می باشد. این الگوریتم در سال 2018 به طور رسمی توسط گوگل معرفی گردید و تاثیر آن به صورت سریع در اکثر صفحاتی که مربوط به مسائل پزشکی و مسائل مالی مشخص گردید. در طی این نوسان، اکثر رتبه های بالا به صفحاتی از وب سایت های معتبر که سال های فراوان در حوزه خود مشغول فعالیت بودند، تعلق گرفت. اکثر وب مسترانی که در سال 2018 مشغول سئو بودند، درگیر این موضوع گردیدند. بعضی فکر کردند که این داستان ناشی از الگوریتم گوگل دنس می باشد. حتی احتمال این را می دادند که وب سایتشان توسط گوگل پنالتی شده است. 

در واقع گوگل با ارائه الگوریتم YMYL، سعی دارد که از درج مطالب فریبنده و جایگاه دادن به این گونه از وب سایت ها خودداری کند. در صدر صفحاتی که مشمول این الگوریتم می شدند، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • اخبار و مقالاتی که در راستای اقوام، نژاد و تمایلات جنسی است.
  • مقالاتی در راستای علم، تکنولوژی و سیاست که درج مطالب فریبنده باعث می شود اعتماد کاربران به این موتور جست و جو  کمتر می شود.
  • محتوا و اطلاعاتی درباره مسائل مالی مانند وام، سرمایه گذاری،مالیات و……. 

و…….

آیا الگوریتم YMYL باعث افت جایگاه من در گوگل می شود؟

یکی از نگرانی هایی که در حال حاضر در وب مسترها به وجود آمده است، این است که آیا این الگوریتم باعث افت وب سایت من در جایگاه های گوگل می شود یا نه؟

همان طور که در بالا نیز ذکر شد، این الگوریتم جدید گوگل بر همه صفحات وب تاثیر نمی گذارد، بلکه نتایج جست و جوهایی در گوگل را مورد تغییر می دهد که در مورد موضوعاتی مرتبط به سلامتی (فارغ از هر نوع) و  مالی  می باشد.

ابتدا به نوع وب سایت خود دقت کنید. آیا وب سایت شما، وب سایت کلینیک دندانپزشکی و یا جراحی بینی و…. می باشد؟  آیا  وب سایت شما در راستای ارائه وام و مسائل دیگر فعالیت می کند؟

 اگر جواب شما خیر باشد، پس می توان گفت که الگوریتم YMYL تاثیری بر جایگاه وب سایت شما نخواهد داشت. اما اگر جواب شما مثبت است، باید به این موضوع دقت کنید که به روز ترین و صحیح ترین مطالب را در اختیار کاربران تان قرار دهید. در غیر این صورت گوگل شما را با این الگوریتم جریمه خواهد کرد و جایگاه خود را  از دست خواهید داد. 

خدمات سئو سایت

ابزارهای الگوریتم YMYL برای تاثیرگذاری در SERP

بگذارید یک بار برای همیشه نحوه کار الگوریتم YMYL را برای شما توضیح بدهیم و شما دیگر نیازی به هیچ مطلب دیگری پیدا نکنید.

موتور جست و جوی گوگل برای بررسی یک صفحه از لحاظ الگوریتم YMYL به این موضوع دقت کند که موضوع بحث شده در آن صفحه، به موضوعات YMYL که در بالا مهم ترین آن ها برای شما ذکر شد، ارتباط دارد یا خیر. در صورتی که ارتباط داشت، حال نوبت الگوریتم E.A.T می باشد که صفحه از دید تخصص (Expertise)، اعتبار سنجی (Authoritativeness) و قابلیت اطمینان (Trustworthiness) مورد بررسی قرار گیرد. هر چه قدر یک وب سایت در این زمینه نمره بالاتری کسب کند، جایگاه های بالاتر را کسب خواهد کرد و در صورتی که قصد فریب دندان مردم را داشته باشد، در این قسمت از لیست نتایج جست و جو حذف می گردد.

در حقیقت می توان گفت که الگوریتم YMYL به نوعی تکمیل کننده الگوریتم E.A.T می باشد. ما در یک مقاله جدا به طور کلی در مورد این الگوریتم صحبت خواهیم کرد.

امیدوارم از این مقاله رضایت داشته باشید. در صورتی که هر گونه سوال و ابهامی درباره این این الگوریتم برای شما به وجود آمده است، می توانید در بخش نظرات با ما در ارتباط باشید. سوال های شما را در سریع ترین زمان ممکن پاسخ خواهیم داد. در صورتی که قصد سئو وب سایت خود را دارید، اما نمی دانید که چطور و چگونه، با تیم وب تب در ارتباط باشید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.